• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutiniais metais elektriniai paspirtukai tapo tikru hitu. Tai itin patogi priemonė nukakti iš vieno taško į kitą, tačiau retai kalbama apie pavojus, kuriuos šis įrenginys gali sukelti. 

Paskutiniais metais elektriniai paspirtukai tapo tikru hitu. Tai itin patogi priemonė nukakti iš vieno taško į kitą, tačiau retai kalbama apie pavojus, kuriuos šis įrenginys gali sukelti. 

REKLAMA

Šiemet įvyko jau šeši gaisrai užsidegus elektriniams paspirtukams. Perspėjama, kad netinkamai kraunami elektriniai paspirtukai gali sukelti tikrą pavojų.

Kilo ne vienas gaisras

Nors elektriniai paspirtukai gali atrodyti kaip nekaltas įrenginys, tačiau reikia prisiminti, jog juose nemažai elektra varomų mechanizmų. Dėl to svarbu žinoti, kaip jais tinkamai pasirūpinti.

Perspėjimu apie eletkrinius paspirtukus ir jų grėsmes savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Jie paaiškino, kas nutinka netinkamai kraunant įrenginius ir kokie ženklai parodo, kad elektrinis paspirtukas užsidegs.

„Ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs įkraudami paspirtukus!

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet kilo 6 gaisrai dėl užsidegusių paspirtukų baterijų.

REKLAMA
REKLAMA

Tinkamai naudojamos ličio jonų baterijos yra saugios, tačiau gaisro pavojų kelia šių baterijų mechaniniai pažeidimai, netinkamas įkrovimo režimas, per daug intensyvus naudojimas.

REKLAMA

Ličio jonų baterijų gaisrai yra išties pavojingi, nes išplinta labai greitai, gaisro pradžia primena sprogimą.

Pagrindiniai ženklai, rodantys, kad baterija gali užsidegti yra šie: baterija yra išsipūtusi, matosi mechaniniai pažeidimai (pažeistas korpusas, deformacijos, įtrūkimai), įkraunant labai stipriai kaista.

Užsidegus paspirtukui gaisro židinį reikia gesinti vandeniu, nes ličio baterijas reikia šaldyti. Išskyrus tuos atvejus, jeigu paspirtukas užsidega įkrovimo metu. Tuomet jo gesinti vandeniu negalima. Nebent prieš pradedant gesinti jis išjungiamas iš elektros tinklo.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu paspirtukas užsidegė patalpoje, pirmiausia reikia išjungti jį iš elektros tinklo ir kviesti ugniagesius gelbėtojus.

Paspirtukui užsidegus važiuojant, reikia kuo greičiau sustoti ir kviesti ugniagesius gelbėtojus. Svarbu, nenumesti paspirtuko šalia degių medžiagų ar pastato sienos.

Elektrinių paspirtukų įkrovimas reikalauja atsargumo, siekiant užtikrinti tiek saugumą, tiek akumuliatoriaus ilgaamžiškumą. Štai keletas svarbiausių patarimų, kaip saugiai krauti elektrinį paspirtuką:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudokite originalų įkroviklį. Visada naudokite paspirtuko gamintojo pateiktą įkroviklį. Neoriginalūs arba netinkami įkrovikliai gali sukelti akumuliatoriaus pažeidimus ar net gaisro pavojų.

Kraukite gerai vėdinamoje patalpoje. Įkrovimo metu paspirtukas neturėtų būti uždaroje ar karštoje aplinkoje. Vėdinama patalpa padeda sumažinti perkaitimo riziką.

Venkite jį krauti šalia degių medžiagų. Pasirinkite vietą, kurioje nėra degių medžiagų, tokių kaip užuolaidos, popierius ar medinės grindys.

REKLAMA

Stebėkite įkrovimo laiką. Nors dauguma paspirtukų turi įmontuotą įkrovimo sustabdymo mechanizmą, rekomenduojama stebėti, kad paspirtukas nebūtų paliktas krautis per ilgai, ypač naktį.

Patikrinkite akumuliatoriaus būklę. Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus būklę. Jei pastebite bet kokių deformacijų, išsiskleidusių cheminių medžiagų arba akumuliatorius per daug kaista, nenaudokite jo ir kreipkitės į specialistą.

REKLAMA

Venkite ekstremalių temperatūrų. Kraudami paspirtuką, venkite labai žemos (žemiau 0 °C) arba labai aukštos (daugiau kaip 40 °C) temperatūros aplinkos. Tokios sąlygos gali pakenkti akumuliatoriui.

Reguliariai tikrinkite įkroviklį. Įkroviklis neturėtų būti pažeistas ar susidėvėjęs. Jei pastebite, kad įkroviklio laidai yra pažeisti arba jis per daug kaista, nenaudokite jo.

Nepalikite be priežiūros. Nors šiuolaikiniai paspirtukai turi saugos mechanizmus, vis tiek rekomenduojama nepalikti jų kraunantis be priežiūros ilgesnį laiką.

Šių rekomendacijų laikymasis padės išvengti galimų problemų ir užtikrins, kad jūsų elektrinis paspirtukas veiks saugiai ir efektyviai.

Ugniagesiai pataria namuose turėti nedegų audeklą ir bent 4 kg ugnies gesintuvą, tinkamą elektros prietaisams gesinti“, – įrašu pranešė jie. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų