Pamažu artėjant rudeniui orai pradės gerokai atšalti, o tai reiškia, kad žmonės turi būti budresni ieškodami pelėsio požymių.
Kaip išvengti pelėsio?
Rugsėjį paprastai daugiau žmonių pradeda džiovinti drabužius patalpose, todėl namuose gali kauptis kondensatas.
Pelėsis gali išgyventi tik drėgnoje aplinkoje, todėl šaltos temperatūros ir drėgmės derinys namuose yra ideali terpė pelėsiui plisti.
Laimei, yra paprastas būdas užkirsti kelią pelėsio atsiradimui, teigia Jamie Jonesas, „Open Space Concepts“ įkūrėjas, kuris ragina žmones šį rudenį įsigyti kambarinių augalų.
„Augalai yra puikus kambario dizaino pasirinkimas, be to, jie gali padėti išvengti kondensacijos ir pelėsio“, – sakė Jamie.
Augalai, padedantys atsikratyti pelėsio
Galbūt skamba keistai, bet kai kurie kambariniai augalai pagerina oro cirkuliaciją kambaryje, todėl sumažėja tikimybė, kad ant sienų kaupsis drėgmė.
Kambariniai augalai taip pat gali veikti kaip oro valytuvai, nes jie natūraliai sugeria oro drėgmę per lapus, o tai sukuria mažiau palankią aplinką pelėsiui augti, skelbiama express.co.uk.
Vienas geriausių augalų, kuriuos galima įsigyti, yra vezdūnė, nes jis ne tik gražus ir lengvai prižiūrimas, bet ir puikiai auga drėgnose patalpose, nes jos natūrali aplinka – atogrąžų miškai, kuriuose yra didelė drėgmė.
„Vėzdūnės gali pašalinti drėgmės perteklių iš oro ir sugerti pelėsių sporas, todėl namuose sumažina pelėsių ir grybelio augimą.
Jos gali sumažinti drėgmės lygį artimiausioje aplinkoje, o tai nėra gerai pelėsiui, kuris klesti drėgnoje aplinkoje“, – teigė Jamie.
Geriausia vėzdūnę statyti vonios kambaryje arba virtuvėje, nes šiose patalpose dėl dušo ar maisto ruošimo garų būna labai drėgna, o tai puikiai tinka šiam augalui.
„Todėl geriau nelaikyti jų prie lango, kur jos gali lengvai išdžiūti, ir laistyti, kai dirva sausa“, – patarė Jamie.
Jei nenorite pirkti gėlės, kurią reikės laistyti, tuomet gyvatžolės taip pat sumažins pelėsio atsiradimą namuose, o kad išliktų sveikos, joms taip pat reikia nedaug priežiūros.
„Gyvatės augalai (Sansevrija) ne tik yra mažiau priežiūros reikalaujantys augalai, bet ir gali pašalinti iš oro drėgmės perteklių bei toksinus, todėl neleidžia veistis pelėsiui, kuris klesti drėgnesnėje aplinkoje“, – pridūrė specialistas.
Gyvatės augalus geriausia statyti miegamajame, nes naktį jie išskiria deguonį, kuris pagerina oro kokybę miegant, tačiau jie taip pat puikiai tinka ir svetainėje, biure ar koridoriuje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!