• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Prasidėjęs ruduo ir permainingi orai į daugelį šeimų įnešė chaoso. Ėmė sirgti vaikai, todėl poreikis patekti pas gydytoją vis didėja. Auginu trejų metukų sūnų ir noriu papasakoti, su kuo susidūriau paskambinusi gydytojai“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Gitana.

„Prasidėjęs ruduo ir permainingi orai į daugelį šeimų įnešė chaoso. Ėmė sirgti vaikai, todėl poreikis patekti pas gydytoją vis didėja. Auginu trejų metukų sūnų ir noriu papasakoti, su kuo susidūriau paskambinusi gydytojai“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Gitana.

REKLAMA

Mano sūnui treji, tai pirmas vaikas šeimoje, todėl net mažiausias snarglys man kelia baimę – vis prisigalvoju, kad sūnui gali būti meningokokas, gripas ar dar koks tuzinas ligų, apie kurias rašo internete.

Kai pirmą dieną sūnus suslogavo, neleidau jo į darželį, paskambinau auklėtojai, ji pasakė, kad jokio viruso protrūkio kol kas nėra.

Netrukus ėmė kilti ir temperatūra, vakare ji šoktelėjo iki 38,5 laipsnių. Kitą rytą paskambinau į kliniką ir paprašiau gydytojos konsultacijos. Paaiškinau simptomus – neslėpiau baimės, kad sūnui gali būti ir bronchitas ar plaučių uždegimas. Administratorė užrašė nuotolinei konsultacijai po dviejų dienų ir liepė girdyti arbatomis.

REKLAMA
REKLAMA

Mušiau temperatūrą vaistais, sūnus gėrė skysčių, viriau sultinius, bet situacija negerėjo – temperatūra lyg užsispyrusi laikėsi virš 38 net nuo ryto.

REKLAMA

Pagaliau atėjo akimirka, kai man paskambino gydytoja. Išvardijau simptomus, o ji man nuotoliniu būdu, net neapžiūrėjusi, „nepaklausiusi“ sūnaus plaučių, išrašė antibiotikų.

Nustebino gydytojos žodžiai

Paklausiau gydytojos, kodėl rašo antibiotikus be kraujo tyrimo, o ji man teatsakė: „Mamyte, jeigu rašau, vadinasi žinau, ką darau.“ Aš nustebau, nes ne kartą girdėjau koleges šnekant, kad jų vaikams antibiotikai išrašomi tik esant pakitusiems kraujo rodikliams.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravau, gal galėčiau ateiti su sūnumi į gyvą konsultaciją – reikėtų ir gerklę apžiūrėti, ir plaučius paklausyti. „Ateiti galėsite tik su neigiamu PGR testu. Neįsivaizduojate, kiek vaikų ir kūdikių šiuo metu serga COVID19, todėl leisti jūsų be testo aš tiesiog negaliu – per didelė rizika, kad ką nors apkrėsite. Pasidarykite tyrimą ir galėsite ateiti.“

Tokie žodžiai mane pribloškė dar labiau – kiek žinau, tuos PGR testus daro ne iš karto, vadinasi, bent kelias dienas turėsiu laukti paties tyrimo, o vėliau dar kelias dienas – atsakymo. Bet man labai smalsu, ar tikrai taip jau visi vaikai rudenį serga tik šiuo virusu? Nejaugi nėra kitų vaikiškų virusinių ligų, kurias vaikai tiesiog „pasigauna“ darželiuose? Ar tikrai poliklinikose taip pavojinga?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gavome antibiotikus. Sūnus pradėjo juos gerti ir situacija akivaizdžiai pradėjo gėrėti – tikriausiai gydytoja buvo teisi, gal tikrai jų reikėjo.

Esu dėkinga už pagalbą, tačiau iki šiol man kirba klausimas – ar tikrai nesant karantino režimui Lietuvoje išvien galioja tik nuotolinės konsultacijos ir kodėl taip sunku mandagiai ir paprastai atsakyti į mamai kylančius klausimus? Tai mano pirmas sūnus ir daugybės dalykų aš nežinau. Atrodo, kad gydytojai suįžūlėjo ir visai neturi gėdos bendraudami su pacientais. Keista, kad jie šitaip nemandagiai bendrauja. Gal jau laikas kai kuriems iš jų į pensiją?

Autorius: skaitytoja Gitana

Turite ką papasakoti? Rašykite mums, konfidencialumą garantuojame.

@Mama tik sita dalyka mamai turejo paaiskinti gydytoja.
Nusirito mūsų medicina iki plintuso lygio. Net prie ruso į žmogui skyrė daugiau dėmesio.
Tada šeimos gydytoja turėtų informuoti mamytę, kur ja
i kreiptis su karščiuojančiu sūneliu.Dirbama be jokios atsakomybės!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų