Iš Adamkaus lūpų – jautrūs žodžiai lietuviams: „Tikimės, kad vieną dieną visos bėdos užsibaigs“

Pirmadienį minime antrąją šv. Velykų dieną, kurią ypač pakoregavo Lietuvoje įvestas karantino režimas. Ir nors gražiausios pavasario šventės negalime minėti su savo artimaisiais, vis dėlto jos prasmė išlieka Lietuvos žmonių širdyse. Ta proga prezidentas Valdas Adamkus sako, kad reikia tikėtis, kad visos užklupusios nelaimės greitai praeis ir mes vėl galėsime džiaugtis įprastais savo darbais.

Naujienų portalui tv3.lt prezidentas Valdas Adamkus patikino, kad nors šalyje ir siaučia grėsmingas koronavirusas, judviejų sveikata su ponia Alma šiuo metu yra tikrai nebloga:

„Kalbant apie sveikatą, laikomės, saviizoliavomės nuo viso pasaulio. Tikimės, kad karantinas ir visos bėdos vieną dieną užsibaigs ir galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą.

Kol orai dar nėra labai šilti, tai neatrodo, kad labai blogai namie yra būti“, – šypteli prezidentas.

Rašo dienoraštį ir skaito knygas

V. Adamkus priduria, kad skųstis savo sveikata kartu su žmona kol kas tikrai negali ir tikisi, kad kartu su pavasariu bus dar geriau. Pasiteiravus, ką gi prezidentas veikia laisvalaikiu namuose, kai šalyje įvestas karantinas, V. Adamkus sako, kad visą laiką jis skiria darbams, knygoms ir naujienų sekimui.

„Aš daugiausiai skaitau knygas, rašau po truputį tą, ką ir anksčiau darydavau, savotišką dienoraštį vedu. Seku įvykius, užsirašau komentarus, gal kas nors ateityje ir pasiliks“, – patikina jis.

Pokalbiui pakrypus šv. Velykų tema, prezidentas sako, kad judviejų namuose galioja tikriausiai tokios pačios tradicijos kaip ir visose kitose lietuvių šeimose:

Velykos yra prisikėlimo šventė. Nuo pat mažų dienų buvo ir iki šiol liko pusryčiai su margučiais, saldesniais gaminiais. Niekuo nesiskiriame, kaip ir kiekviena lietuviška šeima sutinka šventes. Tik galbūt mums dar paprasčiau, nes esame dviese, todėl minime labai kukliai ir ramiai“, – pasakoja V. Adamkus.

Pareikalaus susiklausymo ir nuoširdaus darbo

Pasiteiravus, ko gi prezidentas palinkėtų visiems Lietuvos žmonėms šv. Velykų proga, jis sako, kad svarbiausia yra ištverti visas nelaimes:

REKLAMA

„Palinkėčiau, kad ištvertume tas nelaimes, kurios užkrito visą pasaulį. Tam, kad galėtume vėl sugrįžti normaliai dirbti, kad Lietuva pakeltų visus sunkumus, kurie iš mūsų visos tautos pareikalaus susiklausymo ir nuoširdaus darbo, kad galėtume toliau gyventi kūrybingoje, darbingoje Lietuvoje“.

Viešumoje rodėsi retai ir iki karantino

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vasario mėnesį stiliaus ir elegancijos ikona vadinama ponia Alma atšventė 93-ąjį gimtadienį.

Tuomet susisiekus su prezidentu, jis atskleidė daugiau detalių apie šventinę dieną. „Tai bus labai tylus ir ramus gimtadienis, sutinkamas dviejų žmonių.

Alma dar nėra pajėgi išeiti iš namų, tad mes būsime namie. Ta proga visus savo įsipareigojimus nutraukiau, kad galėčiau jai skirti visą dieną“, – atviravo prezidentas.

Pasiteiravus, kuo pora vienas kitą stebina per šventes, V. Adamkus atskleidė itin gražią tradiciją. „Mes turime seną tradiciją – per gimtadienius dovanų neperkame, tačiau ta proga nuperkame originalų paveikslą, meno kūrinį. Šiais metais, turbūt, to įgyvendinti nepavyks, nes Alma negali išeiti iš namų.

Per pastaruosius šešis mėnesius Alma viešumoje buvo pasirodžiusi vos du kartus, todėl, tikėtina, kad meno kūrinio neįsigysime“, – kalbėjo prezidentas.

Savo sveikata, kaip teigia V.Adamkus, skųstis negali, mat yra prižiūrimas medikų, lanko masažus, kurie padeda normalizuoti kraujospūdį. Prezidentas tiki, kad kartu su žmona yra naudingi Lietuvai, todėl labai nori, kad Alma kuo greičiau atgautų jėgas.

„Almai labai linkiu sveikatos. Svarbiausia, kad ji atgautų jėgas ir mes abu galėtume būti naudingi visuomenei ir Lietuvai.“


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-04-13 19:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos Jums
Atsakyti
-4

M
Mari
2020-04-13 19:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos jums p. Adamkai.
Atsakyti
-5

I
Irena Kušlienė
2020-04-13 19:26:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus nuostabi pora,pavizdys visiems
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų