Iki sąmonės netekimo sukandžiotas 9-metis sulaukė stebuklo: operacija truko 6,5 valandas

Praėjusių metų kovą Jekaterinos ir jo sūnaus Kareno gyvenimai pasikeitė negrįžtamai. Senelių šuo užpuolė ir sukandžiojo berniuką iki sąmonės netekimo – vaikui buvo perkąsta krūtinės ląsta, smarkiai sukandžiotas veidas, jis neteko ausyčių. Berniuko gyvybę gydytojai gelbėjo dvi paras. Tačiau visa tai – baisi praeitis. Šiandien Karenas gali džiaugtis, kad „Išsipildymo akcijos“ dėka jam buvo atlikta pirmoji ausyčių atkūrimo operacija.

11

Praėjusių metų kovą Jekaterinos šeimą ištiko baisi tragedija – Kareną užpuolė senelio šuo ir labai stipriai jį sužalojo: „Santariškėse jį vos išgelbėjo. Liko daug sužalojimų, kuriuos reikia tvarkyti – reikalingos tokios sudėtingos operacijos, kurių Lietuvoje niekas nė negali padaryti“, – sako berniuko mama.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Aštuonmetį Kareną itin skaudžiai sukandžiojo šuo

Atliko ausyčių atkūrimo operaciją

Visai neseniai Jekaterina kartu su Karenu Vokietijoje praleido net dvi savaites – ten berniukui buvo atlikta pirmoji ausyčių atkūrimo operacija. Ir prieš, ir po operacijos jam buvo daryti tyrimai, po operacijos gydytojai pernelyg neleido nutolti, todėl jiedu tik neseniai grįžo į Lietuvą.

„Net dvi savaites prabuvome Vokietijoje, o ji mums svetima. Kainuoja ne tik operacija, bet ir skrydžiai, pragyvenimas – oro uoste net vandens buteliukas kainuoja tris eurus“, – sako Kareno mama.

Pirmoji operacija kainavo išties nemenką sumą – 12 tūkst. eurų ir tai dar ne pabaiga. Išvis ausų operacijos užsienyje atsieis 40 tūkst. eurų.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karenas sulaukė stebuklo

Jekaterina džiaugiasi, kad operacija pavyko puikiai – atlikta viskas, kas buvo suplanuota. Na, o Karenui džiaugsmą kėlė tai, kad po Vokietijoje atliktos operacijos nereikės traukti siūlų – visos jos vidinės, suirstančios, tad ir tie naujai padaryti 4 randai dėl pjovimo nėra baisūs.

„Lietuvoje gydytojai tam neturėjo pakankamai patirties, kadangi vaikas su tokiais sužalojimais Lietuvoje atsiranda kartą per dvejus metus. Vokietijoje jam ausytę atkūrė iš šonkauliuose esančių kremzlių“, – pasakoja Jekaterina.

Dabar Vokietijoje Karenui atliko ne tik pirmąją ausies atkūrimo operaciją, bet ir persodino audinius į dešinės akies voką. Iš viso operacija truko 6,5 valandas. Šiuo metu padaryta pirmoji operacija, o išvis laukia keturios. Kitos operacijos data – rugsėjo 29 d.

Žmonių gerumas tapo stebuklu

Kadangi Karenui ausytę atkūrė iš šonkauliuose esančių kremzlių, berniukui teko atverti krūtinės ląstą. Pasak jo mamos, dėl to Karenas fiziškai yra jautrus, kartais jaučia skausmus, tačiau visa tai atperka patirtos emocijos.

„Tą dieną, kada jam nebeprireikė nuskausminamųjų ir jį nustojo kamuoti skausmai, ir jis suprato ir vėl turintis ausį. Net sunku apsakyti, ką pajaučiau, pamačiusi jo žvilgsnį ir tą laimę.

REKLAMA

Viskas iškart pasikeitė. Vaikai tiek nemoka pasakyti, kiek iš akių matai, kaip džiaugiasi. Jis paėmė mane už rankos, ir pasakė, kad, mama, pagaliau. Jam ir nebereikėjo nieko sakyti, o man žemė ėmė slysti iš po kojų… Kaip šią operaciją pavadinau pati, tai – pabaigos pradžia“, – sunkiai tramdydama ašaras pasakoja Jekaterina.

Nežinojo, ką daryti

Kareno istorija sujaudino tūkstančius žmonių. „Išsipildymo akcijos“ metu ašaras, klausant mamos pasakojimo, sunku nuslėpti buvo net vakaro vedėjams Marijonui Mikutavičiui ir Renatai Šakalytei.

Pasak mamos, atsitikus nelaimei ji nežinojo, ką daryti, o galvoje sukosi įvairiausios mintys.

„Internete pradėjau žiūrėti į kainas ir tuo metu apie „Išsipildymo akciją“ tikrai nepagalvojau. Tiesiog pradėjau domėtis, matyti kainas, ir, galiausiai, net ėmiau domėtis organų transplantacija – norėjau pati kažką parduoti, paaukoti kažką, kas padėtų gauti pinigų operacijoms, o aš ir toliau galėčiau rūpintis vaiku. Tad „Išsipildymo akcija“ mums tapo tikru stebuklu“, – sako Jekaterina.

Kareno gydymas labai brangus, tad visa įmanoma pagalba yra labai svarbi, o „Išsipildymo akcija“ padeda susimokėti už labai brangias operacijas.

Anksčiau atliko akies voko operaciją

Kovo mėnesį Karenui buvo atliktos dvi akies voko operacijos. Akies vokas Karenui operuojamas Santaros klinikose chirurgo Karolio Baužio. Tas pats gydytojas dalyvavo ir berniuko gyvybės gelbėjimo operacijoje. Mama Jakaterina be galo džiaugiasi gydytojo ir Kareno ryšiu, pasakoja, kad malonus vaiko ir chirurgo bendravimas padeda iškęsti skausmingas procedūras:

„Kol kas, kas vyksta ligoninėje, yra tiesiog pasaka. Karenas nebijo ligoninės, o su gydytoju susidraugavo labai artimai. Kai atvažiavom traukti siūlių, o jas irgi traukti reikia be narkozės, gydytojas mums atvažiavus sako: „Karenai, aš pasiruošiau mūsų susitikimui“ ir išsitraukė guminukų pakelį iš kišenės. O būtent guminukai yra Kareno patys mėgstamiausi saldainiai.

REKLAMA

Jis labai apsidžiaugė gavęs tų saldainių ir kažkaip, besišnekant su gydytoju, ištvėrė tą nelengvą procedūrą. Išeinant jie vėl apsikabino, susimušė kumščiais. Mums labai pasisekė su gydytoju, tiesiog pasaka, o mes gi daug gydytojų esam praėję, bet šitas ypatingas. Kareno procedūros tikrai nelengvos, tad malonaus ir gero gydytojo buvimas šalia tikrai padeda“, – kovo mėnesį pasakojo berniuko mama.

Apie „Išsipildymo akciją“

„Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja nuo 2003 metų. Per visus šiuos metus geros valios žmonės paaukojo beveik 10 mln. Eurų. Už suaukotas lėšas ligoninėms ir vaikams buvo nupirkta medicininė įranga, vaistai, atliktos operacijos, suteiktos reabilitacijos, pagerinta buitis. Iš viso akcijos metu buvo padėta daugiau nei 180-iai itin sunkių ligonių, kai kurie iš jų, tiesiogine to žodžio prasme, buvo prikelti gyvenimui.

Akcijos metu surenkamos lėšos skiriamos ne tik pavieniams vaikams gydyti, bet ir ligoninėms reikalingai medicininei įrangai įsigyti, kuri naudojama daugelio vaikų sveikatos problemas spręsti.

Prisidėti prie stebuklų kūrimo galite ištisus metus.

Informacija bankiniams pavedimams atlikti:

AB SEB banko akcijos sąskaita: LT89 7044 0600 0385 2791; Kodas 70440; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.

AB „Swedbank“ akcijos sąskaita: LT06 7300 0101 1936 4074; Kodas 73000; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.

AB Luminor Bank akcijos sąskaita: LT75 4010 0424 0261 9386; Kodas 40100; Labdaros fondas „Vienybė“; Įmonės kodas 192000131.

AB „Citadele“ banko akcijos sąskaita: LT19 7290 0000 0170 0188; Kodas 72900; Labdaros fondas „Vienybė“.


Rašyti komentarą...
B
BLAIVININKAS
2021-07-07 20:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikata dar ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas.
Atsakyti
-2

N
Na
2021-07-08 19:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos tau!
Atsakyti
-2

R
Regina
2021-07-08 13:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dieve kokia nelaimė ,koks išgyvenimas vaikui,tėvams ,seneliams,net svetimam žmogui ašaros byra.dieve padėk šiam berniukiui išbristi iš tokios nelaimės.tikrai paaukosiu pagal išgalias,kad tik butų galima padeti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų