Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

J. McFadden – slaugytoja, kuri daugiau nei dešimtmetį dirbo intensyviosios terapijos skyriuje. Dabar moteris dalinasi neįtikėtinomis istorijomis, kurios priverčia suklusti ne vieną žmogų. Pavyzdžiui, ar esate girdėję ką nors apie tokį reiškinį, pavadinimu „mitingas“? Jeigu ne, J. McFadden paaiškins, kuo jis yra toks ypatingas.

J. McFadden – slaugytoja, kuri daugiau nei dešimtmetį dirbo intensyviosios terapijos skyriuje. Dabar moteris dalinasi neįtikėtinomis istorijomis, kurios priverčia suklusti ne vieną žmogų. Pavyzdžiui, ar esate girdėję ką nors apie tokį reiškinį, pavadinimu „mitingas“? Jeigu ne, J. McFadden paaiškins, kuo jis yra toks ypatingas.

REKLAMA

„Yra vienas reiškinys, kuris įvyksta mirties ir mirimo proceso metu. Jo negali paaiškinti, kaip ir aš, net medikai“, – atvirauja Julie McFadden.

Pasivadinusi „Tik Tok“ paskyrą vardu @hospicenursejulie, J. McFadden dalinasi patirtimi, kurią ji įgijo dirbdama hospiso slaugytoja ir nagrinėdama tokias tabu temas kaip mirtis. Moteris tikisi skleisti žinią apie tai, kaip mūsų kūnai sugeba pasirūpinti savimi bei nori sumažinti žmonių nerimą kalbant apie mirtį.

Reiškinys prieš mirtį

Kalbėdama šia tema, hospiso slaugytoja paaiškino „mitingo“ reiškinį, kuris vyksta prieš pat mirtį.

REKLAMA

„Mitingas yra tada, kai žmogus labai serga ir beveik artėja prie aktyvios mirties, t. y. miršta per kelias dienas, o tada staiga atrodo, kad jam „pagerėjo“, – sako ji.

Anot moters, pacientai pradeda vaikščioti, kalbėti, valgyti ir priverčia kitus galvoti, kad jie niekada nesirgo, yra sveiki.

Vienas komentatorius pasidalino, kad būtent taip nutiko jo mamai, kuri sirgo Alzheimerio liga – ji viską prisiminė ir prieš išeidama iš šio pasaulio, juokėsi kartu su dukra, sakė jai, kad ją myli.

REKLAMA
REKLAMA

„Pacientai elgiasi kaip seniau, jie turi daugiau jėgų, daug bendrauja, juokauja“, – aiškina slaugytoja „Tačiau po to, paprastai jie miršta per kelias dienas, kartais net tą pačią naktį.“

Pasak Julie McFadden, taip nutinka maždaug trečdaliui hospiso globojamų pacientų. Toks reiškinys yra toks įprastas, kad darbuotojai iš anksto informuoja šeimas, kas gali nutikti ir „kad tokios naujienos jų nesugniuždytų, kuomet artimieji staiga miršta po to, kai prieš tai kelias dienas kuo puikiausiai jautėsi.“

Keletas žmonių „Tik Tok“ komentaruose užsiminė apie populiaraus serialo „Grei anatomija“ epizodą, kuriame gydytojai tokį reiškinį pavadino „antplūdžiu“, kai vienas pagrindinių serialo veikėjų Markas Sloanas atsibudo po to, kai visai į nieką nebereagavo po lėktuvo katastrofos.

Tikrų tikriausia paslaptis

Ilgą laiką šį reiškinį tyrinėja vokiečių mokslininkas Michaelis Nachmas. Jis teigia ieškantis paaiškinimo, kuris padėtų sužinoti daugiau apie tokį reiškinį.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininko tyrimų duomenimis, žmonės apie šį reiškinį praneša jau daugiau nei 250 metų – 84 proc. jį patyrusių žmonių miršta per savaitę, o pusė iš jų – tą pačią dieną.

Reiškinys tapo medicinine paslaptimi, kurią daugelis sieja su dvasiniais įsitikinimais, nes mintys, kad smarkiai pažeistos pacientų smegenys galėtų lengvai grįžti į „normalią“ būseną – moksliškai nėra įmanomos patvirtinti.

Mirštantys pacientai taip pat gali matyti ir mirusius artimuosius. Antrasis reiškinys, apie kurį J. McFadden kalba kitame „Tik Tok“ vaizdo įraše, vėlgi, susijęs su pacientais, kurie yra arti mirties, tačiau šio reiškinio neįvardija.

„Paprastai tai nutinka likus maždaug mėnesiui iki paciento mirties. Jie pradeda matyti mirusius giminaičius, mirusius draugus, seniai išėjusius naminius gyvūnus, juos lankančias dvasias, angelus, kuriuos mato tik jie“, – aiškina ji. „Kartais tai būna lyg per sapną, kartais jie juos mato fiziškai ir pacientai tuomet mūsų klausia: „Ar matote tai, ką matau aš?“

REKLAMA
REKLAMA

@hospicenursejulie

Daugelis žmonių mano, kad tai yra būdas, kuriuo žmonės guodžiasi prieš iškeliaudami iš šio pasaulio ir prisijungdami prie savo artimųjų, kurie mirė dar prieš juos.

„Paprastai jie to nebijo, atvirkščiai, tai juos labai paguodžia ir pacientai sako, kad mirę artimieji jiems siunčia tokią žinutę: „Mes netrukus ateisime tavęs pasiimti“ arba „Nesijaudink, mes tau padėsime.“ Daugumai žmonių tai patinka, tai juos labai paguodžia ir jie nebebijo mirties“, – priduria ji.

Taip teko matyti tokį reiškinį.Teta sirgo onkologija,tekdavo ja vartyti ir sodinti lovoje.o prieš mirtį pati atsisedo lovoje ir užsisagstė bliuskute.
Jau ir Hospisuose jau irgi senukai. Kaip ir Senelių namuose. Yra lėtai nunuodijami psichotropiniais vaistai. Dėl didelių pinigų, turtų psichiatrams
Mano mamytė mirė per Jonines,o prieš mėnesį,sakė kad ją aplankė sapne,jos tėvai,tetos,dėdės,pusbroliai,ir sakė jai kad ne dabar,dar ne laikas.
Mano mamytė,sirgo jau 1,5metai,ji buvo jau po 2insultų,ir visos kitos ligos.
Bet buvo tikrai labai pagerėje,o aš vis iki dabar nesupratau,kas tai įvyko.
Deje aš ir mano sūnus,ryt ja išlydėsime amžinajį atselsį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų