Girto kūdikio motina išsiblaivė: nori pasilikti vaiką

Žinia apie tai, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimdyvė pagimdė kūdikį su 4 promilėmis, sukrėtė visą Lietuvą. 

Paaiškėjo, kad tai moteriai – antrasis vaikelis. Pirmojo Anykščių rajono gyventoja pati neaugina, jai neribotai apribotos motinystės teisės.

Pareiškė norą auginti kūdikį

Naujienų portalas tv3.lt sužinojo, kad balandžio 10-ąją gimusį naujagimį moteris planuoja auginti ir Vaiko teisių apsaugos specialistams šiandien, balandžio 16-ąją, pareiškė, norinti su juo kartu grįžti į namus.

Klaipėdos vaikų teisių skyriaus vadovė Rasa Bekėžienė tv3.lt sakė, kad mama neatsisako šio vaikelio: „Mama neatsisako vaikelio. Pirmojo vaikelio teisės neterminuotai yra apribotos. Yra toks faktas, o priežastys nėra aiškios“, - kalbėjo R.Bekėžienė.

Kūdikis medikų rankose

Ar būtų saugu atiduoti vaiką mamai, kuri viso nėštumo metu galimai girtavo ir pati gimdyti atvyko su daugiau nei dvejomis promilėmis kraujyje?

„Niekas kol kas neatiduoda vaikelio mamai. Vaikas yra ligoninėje, medikų priežiūroje. Kai bus sprendžiamas klausimas, specialistai spręs, kada galima atiduoti ir ar galima. Mama pasakė, kad vaiku rūpinsis.

Vaikas užregistruotas kaip vienišos mamos vaikas. Apie tėvą duomenys nėra pateikiami. Medikų žiniomis, motiną planuojama iš ligoninės paleisti artimiausiu metu“, - sakė specialistė.

Teisės nėra apribotos

Ar moteris dirbanti ir galėtų prižiūrėti vaiką, aprūpinti jį socialiai ir finansiškai? „Yra tokia situacija, tačiau jeigu suteikiama pagalba ir visa reikalinga informacija, motina gali auginti vaiką. Juk svarbiausia, kad yra noras ir ji neatsisako.

Žinoma, būtina suteikti reikalingą informaciją ir pagalbą. Dar praėjo mažai laiko. Kol kas vaikutis prižiūrimas medikų, neaišku, kas vaikelio laukia ir kokia jo būklė.

Apie tai, kad vaikas grįžtų artimiausiu metu su mama į namus, nėra kalbama.

Motinystės teisės dėl šio vaiko mamai nėra apribotos, jeigu ji pareikš norą auginti kūdikį, o specialistai nematys grėsmės, vaikas galės augti su mama. Motinystės teises apriboja teismas, Vaiko teisių apsaugos specialistai gali tik teikti rekomendacijas ir padėti“, - kalbėjo R. Bekėžienė.

REKLAMA

Pirmas toks atvejis

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad šiai gimusiai mergytei nustatyta ilgalaikė intoksikacija, ji viso nėštumo metu gavo ilgalaikę dozę alkoholio.


Rašyti komentarą...
P
Pikta.
2019-04-16 17:06:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji išsiblaivė.. vaikas ko gero visa gyvenima neissiblaivys. Kaliu kale.. . Ir nebijau pasakyti. Kam jai jo reikia?? O kaip gi pasalpa?? Negaus gi... reikia susigrazint... snapso vietoj pieno papils ir vualia... baisiau nei baisu ir pikta be galo... geradare pragerus vaiko sveikata ir gyvenima....
Atsakyti
0

L
LLL
2019-04-16 18:17:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gresmes nekelia? Tai kad gresme buvo visus 9 menesius! Galva neveza, kaip valstybe tyciojasi is zmoniu - uz pliaukstelejima per kombinezona atima vaika, o uz ilgalaiki girdyma dar ir paplos, jei pasiims auginti. Pirmiesiems baudas uzdeda nemazas, o antram variantui pasalpas mokes. Nezinau, kaip kitiems, bet tokie Lt istatymai vos ne blogiau uz kara
Atsakyti
0

M
Mociute
2019-04-16 17:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima tokiai motinai atiduoti vaikeli,taigi ji vos neprazude jo,argi ji ziures ta vaikeli ,jai svarbiausia bus pasalpa ir vel gers,o vaikelis vargs alkanas ir nepriziuretas,is geru tevu atimama vaikai del menkniekio ,o cia dar pilve vaikutis o ji nuodija,tokioms besmegenems negalima atiduoti ,gaila vaikelio, jis prazus su tokia motina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų