REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lėtinį kosulį gali sukelti įvairios ligos, todėl norėdami žinoti, kaip jį gydyti, pirmiausia turite nustatyti priežastį. Sulaukus 40 metų, rizika susirgti bronchitu ar emfizema gali padidėti daugiau nei dvigubai.

Lėtinį kosulį gali sukelti įvairios ligos, todėl norėdami žinoti, kaip jį gydyti, pirmiausia turite nustatyti priežastį. Sulaukus 40 metų, rizika susirgti bronchitu ar emfizema gali padidėti daugiau nei dvigubai.

REKLAMA

Gydytojas Jeff Foster paaiškina: „Medicinoje tikrai nėra tokio dalyko kaip „krūtinės ląstos infekcija“. Tai apima viską – nuo lengvo peršalimo, kai gleivės patenka į krūtinę, iki bronchito ir plaučių uždegimo. Norėdami atsikratyti problemos, turite žinoti jos priežastį. Ir gydykite pagrindinę problemą, o ne simptomą (t.y. vaistai nuo kosulio ar refliukso nepadės)".

Sergant lėtiniu kosuliu, mes naudojame tokius metodus kaip rijimas arba saldumynų čiulpimas, nes neįmanoma kosėti ir nuryti ar žiovauti vienu metu.

  • Be kosulio, bronchitą dažnai lydi kiti kvėpavimo sistemos simptomai:
  • Tai gerklės skausmas, užgulta nosis ir galvos skausmas.
  • Taip pat dažnai pasitaiko aukšta temperatūra, energijos stoka ir dusulys.

Ūminio bronchito atveju šie simptomai gali išlikti net tris savaites. Jei nesergama tokiomis ligomis kaip cistinė astmos fibrozė, šios krūtinės ląstos infekcijos paprastai praeina savaime ir be antibiotikų. Virusinių infekcijų antibiotikais negalima paveikti, jos dažniausiai gydomos simptomus mažinančiais vaistais. Kitų ligų, pavyzdžiui, sezoninio gripo, galima išvengti skiepijantis.

REKLAMA
REKLAMA

Plaučių uždegimas gydomas antibiotikais

Tačiau plaučių uždegimas sukelia daug panašių simptomų ir jį būtina gydyti antibiotikais. Plaučių uždegimui būdingesni simptomai yra skausmas krūtinėje kvėpuojant ir judant bei į gripą panašūs simptomai.

REKLAMA

Jei manote, kad sergate pneumonija, turite gydytis antibiotikais. Plaučių uždegimas dažniau pasitaiko žiemos mėnesiais. Yra priežasčių, nesusijusių su kvėpavimo takų infekcijomis, dėl kurių galite kosėti.

Refliuksas gali sudirginti gerklę ir sukelti nevalingą kosulį, o aštrus maistas, tam tikri vaistai ir įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas, gali kelti panašų dirginimą.

Kosulys taip pat gali būti psichosomatinis, kai kuriems žmonėms jis išsivysto kaip įprotis ar nevalingas judesys. Tokiu būdu kartais kosulį galima išgydyti pakeitus elgesį, mitybą ar įpročius.

REKLAMA
REKLAMA

Dr Foster taip pat perspėja atkreipti dėmesį į simptomus, nes dažnai painiojama Covid‐19 infekcija su trumpiau trunkančiomis kvėpavimo takų infekcijomis, rašo express.co.uk

„Daugelis pacientų man sako: „Žinau, kad tai nėra Covid‐19, nes kosulys nėra kovidinis“. Iš tikrųjų tai nėra taip, nes didžiąją daugumą krūtinės ląstos infekcijų sukelia virusai, o jie paveikia plaučius taip pat, kaip Covid‐19”.

„Sausas kosulys“, kuris paprastai nurodomas kaip Covid‐19 simptomas, yra būdingas ir bronchitui, kai kosulys gali būti sausas arba produktyvus ar kai atsikosėjama skrepliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų