• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garso harmonija: skambantys Tibeto dubenys

Harmonizuoti sielos stygas, išvalyti supančią aplinką nuo energinio triukšmo, nuskaidrinti mintis ir pagydyti kūno maudesius – pagal Tibeto tradicijas visiems šiems stebuklams sukurti naudojami dubenėliai. Iš pirmo žvilgsnio – paprasčiausi metaliniai indai, tačiau žinantieji neabejoja – kaip tik toks paprastumas slepia gilią paslaptį.

REKLAMA
REKLAMA

Garsas gydo sielą ir kūną

Gydymas skambančių Tibeto dubenų vibracijomis – budistų tradicija, kurios šaknys glūdi gilioje senovėje. Šios žinios apima ne tik supratimą apie fizinio žmogaus kūno sandarą, bet ir subtilaus dvasios pasaulio bei mentalinio kūno filosofiją. Tai, ką suvokiame kaip savąjį „aš“ – visų šių elementų kompleksas. Gydomoji skambančių indų muzika veikia kiekvieną jų. Skambantieji dubenys būna įvairaus dydžio ir formos, gali būti nukaldinti rankomis ar pagaminti staklėmis, dailinti piešiniais ar išrašyti mantromis. Vibruodami skirtingo dažnio bangomis jie skleidžia įvairaus aukščio garsus.

REKLAMA

Kurdamas instrumentą meistras specialiai sukuria skambesį, kuris atitinka žmogaus kūno čakras. Čakra sanskrito kalboje reiškia energetinį sūkurį. Pasak budizmo tiesų, čakros – energiniai centrai, kurie formuoja ne tik žmogaus eterini kūną, bet ir atsispindi fiziniame kūne kaip sekrecijos liaukos, jos yra tiksliai ties arteriniais meridianais, einančiais per visą kūną.

REKLAMA
REKLAMA

Subtiliajame žmogaus kūne esama daugybės tokių energetinių sūkurių, tačiau skambančiųjų dubenų terapijos puoselėtojai dėmesį sukoncentruoja į septynias pagrindines čakras, kurios išsidėliojusios išilgai fizinio kūno centrinės stuburo dalies.

Kiekviena čakra prisipildo atitinkamo garso, kurį skleidžia instrumentas. Gydymo seansas trunka tol, kol visas kūnas prisipildo visų tonacijų ir skambesių, taip pat kol dubenys sukurdami harmoningus akordus neišskambės iki galo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad taip gydant dvasią, gyja ir kūnas. Tik taip žmogus atgauna pusiausvyrą ir harmoniją su savimi ir aplinkiniu pasauliu.

Alcheminės proporcijos

Alcheminė skambančiųjų dubenų formulė skamba romantiškai: „Paimkite atitinkamomis proporcijomis Saulės, Mėnulio, Merkurijaus, Veneros, Marso, Jupiterio ir Saturno. Aukštoje temperatūroje gimsta jų lydinys. Išliekite šį lydinį ant akmeninių grindų. Kai lydinys atauš, nukalkite norimą formą – kol rankose atsiras skambantis dubuo.“

Alchemikai rūpinosi, kad nė vienas slaptų receptų nepatektų į to nevertas, nepasiruošusias rankas, todėl užrašus šifruodavo. Taigi recepte po planetų pavadinimais slepiasi ne kas kita, o metalai: auksas, sidabras, gyvsidabris, varis, geležis, alavas ir švinas. Taip sukuriamas magiškas septynių metalų lydinys, simbolizuojantis septynių planetų vienovę. Iš jo buvo kaldinami skambantieji dubenys, varpai ir gongai.

REKLAMA

Šventų dubenų ir gongų yra visose budistų šventyklose, jie naudojami įvairiais tikslais. Indų ir varpų skleidžiami garsai naudojami įvairiems ritualams, padeda vienuoliams susikaupti maldai ir meditacijai.

Ir gydymui, ir maistui...

Atrodytų, į tokius nepaprastus dubenėlius, kurių skambėjimas skleidžia ramybę ir harmoniją, būtų tiesiog šventvagiška dėti maistą, vis dėlto skambantieji dubenys Tibeto vienuolynuose naudojami ir kaip indas, iš kurio valgoma. Manoma, kad valgis, patiekiamas tokiuose induose, aprūpina organizmą visais būtinais elementais. Iš skambančiųjų dubenų ypač naudinga valgyti nėščiosioms. Vienuoliai vienuolynuose įrengia net atskiras vietas, kur būsimos mamos gali valgyti būtent iš tokių indų ir taip stiprinti ir savo, ir pasaulį netrukus išvysiančios naujos gyvybės fizinę ir dvasinę stiprybę.

REKLAMA

Pasak budistų vienuolių, šiuose induose per naktį pastovėjęs vanduo įgyja magiškų galių. Iš jo gaminami nuovirai, antpilai ir kompresai, kuriais vienuoliai gydo ligonius. Kiekvienas vienuolis turi savo asmeninį skambantįjį dubenį, su kuriuo dirba medituodamas, taip pat gydosi užklupus ligoms. Indas parenkamas individualiai, jo skleidžiamo garso aukštumas turėtų sutapti su savininko vibracijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos skambesys

Jei visos bangos ir energijos, kurios mus supa, būtų regimos, girdimos ir registruojamos jutiminiais organais, įprastoje aplinkoje pasijustume kaip tropikų džiunglių tankmėje arba paprasčiausiai išprotėtume nuo išorės poveikio pertekliaus. Laimei, žmonių organai registruoja tik gana siaurą šviesos ir garso bangų diapazoną. Tačiau net tai, ko neregistruoja jutiminiai organai, rezonuoja kūne ir daro didžiulę įtaką. Pavyzdžiui, jei kažkur tolumoje groja garsi muzika, kurios negirdime, kūne jaučiame keistas vibracijas. Pagal garso aukštumą jis ramina arba jaudina. Žinoma, kad tam tikro aukščio infragarsas gali net sustabdyti širdį.

Biblijoje įrašyta, kad Jericho miesto sienos griuvo vien nuo septynių užkariautojų triūbų garso. Tiesa, tai nutiko tik po septynių dienų nepertraukiamos atakos, tačiau vis dėlto garsas išjudino akmenį.

REKLAMA

Viskas šioje visatoje skamba, vibruoja, reiškiasi įvairiais būdais. Žmogaus mintys – taip pat vibracija, energijos impulsas, veikiantis aplinką. Yra žmonių, greta kurių visada pakyla nuotaika. Jų mintys kupinos ramybės, džiaugsmo ir meilės.

REKLAMA

Yra ir kitokių žmonių, kurie vien savo buvimu erzina, kelia depresiją. Greta jų jaučiamės neramiai, į vidų plūsta bloga energija. Kiekvienas mūsų taip pat savotiškai veikiame aplinkinius, ypač artimuosius. Todėl kai jaučiate stresą, pamėginkite kūnu ir mintimis pagauti kitas, teigiamas vibracijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra daugybė būdų atsikratyti streso, tačiau vienas efektyviausių – pasinerti į gydomuosius skambančiųjų indų garsus. Psichologai rekomenduoja tokį indą turėti namie. Tačiau savarankiškai jį įsigyti būtų sudėtinga, nes galite neatpažinti padirbinio.

* Jei kartais nuvyksite į specializuotą parduotuvę arba net nukaksite į Nepalo turgų, kur parduoda tikrus rankų darbo skambančiuosius dubenis, neskubėkite pirkti paties gražiausio – paklausykite keleto jų skleidžiamų garsų ir atraskite savąjį. Indas turėtų skleisti švarų it krištolas garsą, be jokių papildomų traškesių ar pašalinių triukšmų.

REKLAMA

* Jei indas įskils, jo naudoti nebegalima, nes jis nebetenka gydomųjų galių. Geriausia, jei naminis skambantysis dubuo atitinka širdies čakros vibracijas. Pasak budistų, širdies garsas skleidžia natas Fa arba Sol.

* Pavargote, nepavyksta susigrąžinti geros nuotaikos? Tiesiog stuktelėkite į indo kraštą arba perbraukite jį mediniu pagaliuku, o tada sukite lazdele aplink indo kraštus. Indas „uždainuos“, o visa patalpa ir jūsų kūnas prisipildys garso. Jau po keleto minučių pasijusite geriau, grįš gera nuotaika ir noras kurti. Svarbiausia – atsiras vidinis patogumas, tarp jūsų ir visatos įsivyraus harmonija, atrasite netrikdomą ramybę.

REKLAMA

Skambančiųjų dubenų masažas

Masažą skambančiaisiais Tibeto dubenimis siūlo ir kai kurie SPA bei jogos centrai. Kad galėtumėte visiškai pasinerti į garsą ir vibraciją, patogiai atsigulkite ant nugaros ir leiskite muzikai prasiskverbti į jūsų protą ir sąmonę. Masažas Tibeto indų garsu harmonizuoja sielą ir kūną, sinchronizuoja kairiojo ir dešiniojo galvos smegenų pusrutulių darbą. Seansas vyksta prieblandoje, gerai išvėdintoje patalpoje. Indai sustatomi aplink gulintįjį.

Skambančiųjų Tibeto dubenų masažas taikomas keliais tikslais:

REKLAMA
REKLAMA

* Gydyti neurozėms, kompleksams ir blokadoms,

* Harmonizuoti viso organizmo ląsteles,

* Numalšinti stresą, sumažinti kūno įtampą,

* Pagerinti mąstymo procesą,

* Sustiprinti imuninę sistemą,

* Pagilinti kvėpavimą, padidinti koncentraciją.

Skambančiųjų Tibeto dubenų masažas taikomas tiek suaugusiems, tiek vaikams, jį galima naudoti ir akušerijoje, derinti su vandens terapija, jo griebiamasi įvairiose sudėtingose gyvenimo situacijose. Tačiau tam, kad jį išbandytumėte, visai nebūtina patirti depresiją ar stresą. Masažo seansas bet kurioje situacijoje – tikrų tikriausia dovana pavargusiam kūnui ir kasdienybėje pasiklydusiai sielai. Suderinkite vidinius skambesius su regimu ir neregimu pasauliu ir netrukus pajusite kitą gyvenimo kokybę!

L. Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų