O šiauliečiai ne tik stebi kaimynystėje įsikūrusius nuostabaus grožio paukščius, tačiau ir skuba jiems į pagalbą, kai mažyliai nusileidę negali pakilti.
Šiauliečiai jau kelis mėnesius praeidami pro vieną Pietinio rajono namą vaikšto užvertę galvas. Visi nori pamatyti įžymybėmis tapusią apuokų šeimyną.
Šiaulietei Kristinai pavyko iš toli nufotografuoti apuokus. Moteris pasakoja, kad stebi juos jau seniai.
„Pamačiau patiną, tada iš kalbų pradėjau girdėti, kad dar vienas paukštis yra, tada „Facebook’e“ pamačiau – viena mergina filmavo, kad jie dviese. Tada jau sulaukėme naujienų, kad turime pagausėjimą“, – pasakoja šiaulietė.

„Tas Pietinio apuoko fenomenas, labiau ne biologinis o socialinis, žmonės labai susivienijo, baisiai, žiauriai susivienijo“, – pasakoja ekosistemų apsaugos centro pirmininkas Petras Adeikis.
Užfiksavo išskirtinius vaizdus
Biologas P. Adeikis įrengė kameras, kad būtų iš labai arti galima stebėti apuokus. Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip keitėsi apuokai bėgant mėnesiams – kaip nuo tik iš kiaušinio išsiritusio paukštelio išaugo į pirmajam skrydžiui besiruošiantį jauniklį.
„Jie pradėjo skraidyti, jau instinktai juos varo į priekį ir jie iš balkono pradėjo lipti lauk į miestą“, – sako P. Adeikis.
Kamera užfiksavo pirmąjį vyriausiojo apuokiuko skrydį. Tiesa, pirmą kartą balkoną palikusį apuokiuką kitą rytą teko traukti iš po mašinos.
Žmonės stebi, išgyvena ir rūpinasi apuokais tarsi savo mažyliais.
„Žmonės dalyvavo procese, jie kaip jų vaikai, pasižiūrėkite, kas dedasi toje pačioje mūsų „Facebook“ grupėje Ekosistemų apsaugos centro – tai ten jos pergyvena, kaip mamos, kaip išskrido, kas atsitiko, budi laukia kada mes ką parašysim. Žmonės šaunuoliai, šiauliečiai tai tiesiog stebuklas kažkoks“, – gėrisi P. Adeikis.
Padedant žmonėms ir trečiasis apuokiukas sugautas, jis žieduojamas, jam yra uždedamas siųstuvas, kad ir toliau būtų galima sekti ir tyrinėti jų elgesį. Palikę gimtąją pastogę apuokiukai nebegrįš.
„Balkonas yra lizdas, jie jį paliko. Balkonas yra praeitas etapas, dabar jau jie stogais čirkš, ūbaus“, – sako P. Adeikis.
Dar kurį laiką tėvai juos prižiūrės, tačiau vėliau išvarys iš savo medžioklės plotų ir vaikams teks kurtis savose teritorijose.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































