Lyginant su kitais durų tipais, flamandiškos durys kone geriausiai atskleidžia paties ąžuolo masyvo sukuriamus medienos raštus, todėl patinka tiems, kurie nori subtiliai atkreipti dėmesį į durims naudotą medžiagą – inžinerinį arba dygiuotą ąžuolo masyvą. Pasirinkus Nature ar Original rūšingumo medieną, įspūdį dar sustiprina ryškesni ąžuolo šakų raštai, lentose matoma medžio šerdis, natūralūs trūkiai ir spalviniai netolygumai.
Flamandiškų durų varčios dizainas pabrėžintai paprastas – efektą kuria viena šalia kitos „suguldytos“ lentos. Jos taip pat įveda antrą rašto dimensiją: natūralios linijos tarp lentų sujungimų primena juostas. Be to, dizaino dinamiką dar pagyvina skirtingi lentų pločiai ir jų išdėstymas – gaminant pagal konkrečios durų angos matmenis, parenkama patraukliausia akiai furnitūra.
Lentų motyvai ir medienos raštų akcentas kelia nostalgiškus prisiminimus apie keliones po senus Europos miestus ar kadaise užmiesčio sodyboje praleistą vasarą, kur galima pamatyti panašius, šimtus metų puoselėtus durų dizainus.
Flamandiškų durų modelis – ne naujiena. Į šiuolaikinius interjerus jis grįžo kartu su Rustic ir Modern Countryside stiliais, išaugusiu susidomėjimu amatais bei „pasidaryk-pats” judėjimu. Tačiau dabartinės flamandiško stiliaus durys jau nutolusios nuo savo protėvių – tai modernus, preciziškai tikslus, vizualiai neapkrautas durų modelis.
Flamandiškas durų stilius nėra tik vintažo ir praeities fanams. Priešingai: flamandiško dizaino kuriama aliuzija į nostalgiškus prisiminimus – labai subtili, todėl jis puikiai dera prie modernaus interjero.