• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus vasarai ne vienas ruošiasi draugų ar artimųjų meilės apvainikavimo šventei – vestuvėms. Dėl to dažnai mintys nuklysta ne tik į tai, ką vilkėti ar kuo autis per ypatingą dieną, bet ir į dovanų sumas, kurias planuojama įteikti laimingajai porai.

Prasidėjus vasarai ne vienas ruošiasi draugų ar artimųjų meilės apvainikavimo šventei – vestuvėms. Dėl to dažnai mintys nuklysta ne tik į tai, ką vilkėti ar kuo autis per ypatingą dieną, bet ir į dovanų sumas, kurias planuojama įteikti laimingajai porai.

REKLAMA

Į esminį klausimą, kiek dovanoti jauniesiems, atsakė įmonės „Aš ištarsiu jam taip“ vestuvių planuotoja Laura Venslovaitė ir įmonės „Vestuvių laikas“ vestuvių planavimu užsiimanti Teresa Ulozienė.

Nesenstanti klasika – vokelis

Pokalbio metu abi planuotojos vieningai sutarė, kad vokeliai su tam tikru piniginiu turiniu viduje išlieka pačiu populiariausiu dovanų pasirinkimu tarp svečių.

„Populiariausia yra vokeliuose dovanoti pinigėlius. Seniai jau niekas nedovanoja dovanų, tačiau jeigu vyksta teminės vestuvės, tai svečiai dar kažką sugalvoja“, – apie dovanas aiškino L. Venslovaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Tam pritarė ir T. Ulozienė, tačiau ji taip pat pasidalijo ir nauja populiarėjančia tendencija tarp jaunųjų:

„Dažnai patys jaunavedžiai parašo, kad dovana tilptų į vokelį ar kad svečiai neneštų gėlių, nes jie išvyks į povestuvinę kelionę.

REKLAMA

Tačiau kai kurie renkasi tokias dovanų programėles. Tai tokia atsirandanti naujovė tarp jaunųjų, kai yra padaryti konkrečių dovanų sąrašai. Dovanos išsibraukia iš sąrašo kuomet kažkoks svečias jau ją nuperka.

Tai yra taip praktikuojama kartą-du per sezoną. Na, viena ar dvi poros pasiūlo svečiams, jeigu jie vis dėlto norėtų nešti ne vokelį, tai rinktis tokią alternatyvą.“

Į vokelius – bent po 250 eurų

Pokalbio metu moterys atskleidė ir kokios sumos, kurios dedamos į vokelius, vyrauja tarp svečių. Jos tikino, kad svečių poros, atvykstančios į šventę, vokelių turinį turėtų užpildyti bent 250 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų tai būtų sunku įvardinti tą sumą. Žinoma, minimaliausia suma nuo 100 eurų žmogui.

Tačiau jeigu skaičiuojant nuo poros, tai reiktų bent jau 250 eurų įdėti. Tai čia jau, kai vykstama į vestuves su nakvyne ar kai jos vyksta prabangiame restorane“, – pasakojo L. Venslovaitė.

Tuo tarpu T. Ulozienė pasakojo, kad sumą, kuri dedama į vokelį, lengviau apskaičiuoti prisiminus kainas, kurios yra restoranuose, kuriuose lankomės:

„Sakau, kad kai einame į restoranus, žinome, kiek kainuoja dviejų žmonių vakarienė restorane. Tai gaunasi maždaug nuo 100 iki 150 eurų. Ji trunka kelias valandas. Tai čia neįskaitant to, jeigu jūs vartojate daugiau alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

250 eurų nuo šeimos yra susimokėjimas už alkoholį, maistą, bet ne dovana. Jūs realiai padengsite sumą, kiek suvalgėte, kiek išgėrėte. Tai viskas, kas yra viršaus, tai yra ta dovana, kiek jūs galite skirti iš savo biudžeto.“

Artimiausieji – pinigų deda daugiau

Vestuvių planuotojos akcentavo, kad suma vokeliuose priklauso nuo to, koks ryšys yra tarp jaunavedžių ir svečių. Jeigu jis artimesnis – tai atsispindi sumoje.

„Dažnu atveju, ryšys artimesnis tarp brolių, seserų, artimų draugų. Jie įdeda daugiau. O būna kartais pakviesti kolegos, tolimesni giminaičiai, tolimesni draugai, tada jų dovana vokelyje yra mažesnė“, – pokalbio metu dėstė T. Ulozienė.

REKLAMA

Apie tai prasitarė ir L. Venslovaitė, kuri pateikė pavyzdžių asmenų, kurių vokeliai vestuvėse turėtų būti pilnesni:

„Norėjau paminėti, kad tėvelių vokeliai prasideda nuo minimum 500 eurų. Na, tai tūkstantis eurų nuo abiejų tikrai keliauja į vokelį.

O kiti, pavyzdžiui, eidami į artimų draugų, pusseserių ar pusbrolių vestuves tai gali ir virš 300 eurų dėti. Jeigu ne tokie geri pažįstami, tai būna, kad ir mažesnis vokelis.“

Suma priklauso ir nuo pačių vestuvių

Dar vienas svarbus aspektas, kurį pabrėžė abidvi vestuvių planuotojos, buvo aplinkybės: kokios vestuvės vyksta, kiek jos laiko trunka, kur vyksta.

REKLAMA

„Dabar populiarėja kitas vestuvių modelis – ceremonija ir užkandžiai po ceremonijos, kurie trunka dvi-tris valandas. Tada šventė labai trumpa ir nemanau, kad žmonėms apsimoka dėti tuos 250 eurų į vokelį. Tai tikrai tada vokelio suma būna mažesnė.

Per vienadienes vestuves svečiai mato, kad nebus programos, bus tik apsibuvimas po šventės, kai kurie tada dovanoja ir dovanas. Tai yra popietė po ceremonijos, dviejų-trijų valandų pasibuvimas. Tai svečiai tada tikrai ne tik vokelius neša.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet vėlgi jaunieji supranta, kad vestuvės retai kada atsiperka, o kviečia tuos žmones, kad tiesiog atvyktų į šventę. Tuomet svečiai žiūri pagal savo galimybes, ne visi deda tuos 300 eurų“, – paaiškino vestuvių planuotoja L. Venslovaitė.

L. Venslovaitei antrino ir T. Ulozienė, kuri taip pat ragino atsižvelgti ir į tai, kokiame mieste vyksta vestuvės:

„Mes turėtumėme paminėti ir tai, kur vyksta vestuvės. Aš kalbu apie didžiuosius miestus, o skaitytojai yra ir iš mažesnių miestų. Tai jie ir sakys: „Nusikalbėjo ta planuotoja“.

Tai reikia įvertinti, kokios tos vestuvės, kur jos vyksta, gal mažesniuose miesteliuose tai yra jau labai didelė suma. Tačiau didžiuosiuose miestuose, restoranuose, tu supranti, kad esi pakviestas į gražią ir prabangią šventę, tai svarstai, ar nori tik padengti išlaidas, ar ir padovanoti.“

Gal pagaliau reiktų vokelius įvardinti ne kaip dovaną, o kaip susimokėjimą už dalyvavimą vestuvėse. Visais laikais buvo įprasta nešti dovaną- tokią, kokią nori ir kokią išgali. Paskui viskas iškrypo į susimokėjimą ir nešti reikia tiek, kad jauniesiems vestuvės atsipirktų. O dabar jau net organizatoriai pradeda nustatinėti vokelių sumas. Absurdas.
Ačiū dievui , kad neinu į vestuves kur viskas suorganizuota.. einu ten, kur nėra pompastikos. Kur eini švesti žmonių laimės, o ne pasirodymo...ir kiek noriu tiek dedu, ir tikrai ten geriau , nes ten naturalu
Už pinigus galiu ir pats pavalgyti
Už pinigus galiu ir pats pavalgyti
Ir geresniame restorane
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų