Edgaro liga stebina net medikus: liko paskutinė viltis

 Tiesiai iš Santaros klinikų į TV3 ir SEB banko organizuojamos „Išsipildymo akcijos“ fotosesijos užkulisius atvykęs Edgaras jaudinosi – pirmą kartą „gyvai“ pamatė visą būrį TV žvaigždžių, kurios susibūrė tam, kad padėtų jam ir kitiems akcijos herojams – mažiesiems ligoniukams.

6

Pažintis su Justinu Jankevičiumi Edgarui buvo netikėta, tačiau labai įkvepianti. Geros nuotaikos nestokojantis Justinas suteikė taip reikalingos stiprybės berniukui nepasiduoti ir stoiškai laukti vienos iš daugelio operacijų.

Edgarui diagnozuota liga nustebino net visko mačiusius medikus – vaikui augant, nuolat auga ir akmenys inkstuose.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Edgaras susitiko su Justinu Jankevičiumi

Berniukas ištvėrė jau daugiau nei 10 operacijų, dar viena laukia sausio mėnesį. Jį dažnai kankina dideli skausmai, priepuoliai, iki 40 laipsnių pakylanti temperatūra.

„Per mano gyvenimą pirmas toks atvejis. Koraliniai akmenys yra abiejuose inkstuose – visos ertmės užpildytos akmeniu. Visą akmenį pašalinti sunkiai pavyksta, nes neįmanoma jo ištraukti iš tų ertmių, kadangi jis būna išsišakojęs“, – Edgaro ligą komentuoja Santaros klinikų vaikų chirurgijos centro vadovas doc. dr. Gilvydas Verkauskas.

Edgarui gyvenimą labai palengvintų speciali endoskopinė įranga, kuri leistų operuoti be didelių pjūvių, todėl gerokai sumažėtų komplikacijų tikimybė. Būtų nepažeisti raumenys, nervai, kraujagyslės, po operacijos liktų mažesni randai, žaizdos greičiau gytų, būtų lengvesnis pooperacinis periodas.

Tokia įranga labai praverstų ne tik Edgarui, bet ir kitiems vaikams, gydomiems nuo įgimtų anomalijų bei palengvintų naujagimio vėžio gydymą. Santaros ligoninės vaikų urologai kasmet operuoja apie 850 mažųjų ligoniukų, stacionare tiria per 1000 ir ambulatoriškai konsultuoja per 5000. Deja, įrangos, kuri padėtų gydyti visus šiuos vaikus, Santaros klinikos urologai neturi.

Vaikų chirurgijoje endoskopinėms ir laparoskopinėms operacijoms reikalinga įranga kainuoja apie 40 tūkstančių eurų.

Nelikime abejingi – padėkime Edgarui ir kitiems vaikams! Paskambinus 1890 gerumo sąskaita pasipildys 1 euru, 1891 – į gerų darbų maišelį įkris 3 eurai, 1892 – gerumas pasipildys 5 eurais. Už surinktas lėšas bus nupirkta endoskopinėms ir laparoskopinėms operacijoms skirta įranga.

TV3 ir SEB banko organizuojamas sergančių vaikų paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Per penkiolika akcijos metų buvo padėta net 160-iai itin sunkiomis ligomis sergančių ligoniukų. Kai kurie jų buvo tiesiog išplėšti iš mirties gniaužtų ir prikelti gyvenimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų