Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Seimui per plauką priėmus sveikatos priežiūros įstaigos reformą jos iniciatorius ministras Arūnas Dulkys apibendrino, kas artimiausiu laiku laukia sveikatos sistemos.

Ketvirtadienį Seimui per plauką priėmus sveikatos priežiūros įstaigos reformą jos iniciatorius ministras Arūnas Dulkys apibendrino, kas artimiausiu laiku laukia sveikatos sistemos.

REKLAMA

Ministras kartu įgėlė ir oponuojantiems reformai teigdamas, kad „jų rankos supančiotos senais ryšiais“.

„Yra toks posakis. Jei nori pastatyti tiltą, nebūtina laukti, kol pro tavo kaimą pradės tekėti upė – galima pačiam vykti link upės.

Šiandien parlamentas pritarė reformai. Nutiesė tiltą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkai. Nutiesė tiltą geresnei paslaugų organizavimo kultūrai.

Kas laukia kitame upės krante? 

Ligoninės išliks. Keisis paslaugų struktūra. Pagal tikruosius kiekvienos savivaldybės žmonių poreikius. Keisis lengvų ir sunkių pacientų srautai. Dabar jie supainioti ir kuria eiles.

Stiprės skubi pagalba. Mažiau gulėjimo ir lašelinių. Plėtosis ambulatorinės ir dienos paslaugos.

80 proc. galimų sveikatos problemų žmonės galės spręsti arčiau namų.

Augs sveiko gyvenimo trukmė.

Ar yra rizika, kad viskas iki galo nepavyks? Yra. Bet didžiausias pavojus slypi delsime veikti, o ne veiksme.

REKLAMA

50 proc. pacientų jau nubalsavo už reformas kojomis – paliko mažąsias savivaldybes ir užkimšo didžiąsias gydymo įstaigas.

Reformos oponentams nepakilo rankos pokyčiams, nes jos supančiotos senais ryšiais. Vardan savo fragmentuotų interesų oponentai pasiryžę laukti, kol upės Lietuvoje pakeis savo kryptį. Tuo tarpu mes – jau kitame krante. Ten, kur pacientui bus saugu.

Mūsų dar laukia pokyčiai socialinių ir sveikatos paslaugų integravime.

Didinsime psichikos sveikatos raštingumą.

Stiprinsime šeimos gydytojų komandą ir tam skirsime papildomų lėšų.

Keisime paslaugų apmokėjimo sistemą.

Taigi, judėkime pirmyn“, – dėstė jis socialiniame tinkle.

Pavadino grįžimu į sovietmetį

Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį 72 parlamentarams balsavus „už“ Seimas apsisprendė dėl įstatymo projektų, kuriais pradedama sveikatos įstaigų pertvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga teigė, kad palaikant tokį projektą bus žengiama ne į priekį, o tik atgal.

„Nepaisant visų gražių kalbų ir pažadų, kad bus trumpiau laukti pacientams ar didesnis prieinamumas, tai viso labo yra prielaidos. Jokiam esminiam šeimos medikų siūlymui nebuvo pritarta. Dar daugiau – vienas iš kolegų tai pavadino klastingu bandymu stabdyti reformą. 

Tokia reforma reikštų, kad pradedama griauti 30 metų kurta šeimos medicina ir griaunama būtent ta grandis, už kurios vystymą Lietuva buvo gerai vertinama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos. Ir būtent šiuos sprendimus kritikuoja tarptautinės šeimos gydytojus vienijančios organizacijos“, – ragindamas nepalaikyti reformos kalbėjo eksministras.  

Jis teigė niekaip negalintis suprasti, kaip žmonės, kurie net į politiką atėjo su tokiomis organizacijomis kaip Lietuvos medikų sąjūdis ir šiandien yra parlamentare, net nedrįsta registruoti šeimos medikų pateiktų siūlymų šiai reformai. 

„Viską bandoma „nuventiliuoti“ sakant, kad daug kalbėjomės. Daug kalbėtis ir nieko neišgirsti – tai yra blogas būdas veikti politikoje ir šitas reforminis sprendimas, nesiginčiju dėl greitosios pagalbos ar kitų, dėl kurių šiandien nekalbame, konkrečiai šis sprendimas yra 30 metų atgal. Tai grįžimas į Tarybų Sąjungą“, – konstatavo A. Veryga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų