Dažna naujagimių liga apvertė kauniečių gyvenimą: perspėja tėvus

Šiemet TV3 organizuojama „Išsipildymo akcija“ bus jau šešioliktoji. Per visus šiuos metus jos organizatoriai padėjo ne vienai šeimai. Ta proga, prisiminkime vienus pirmuosius šios akcijos herojus.

19

Prieš devynerius metus „Išsipildymo akcija 2009“ dalyvavęs dešimtmetis Garliavoje gyvenantis Matas Vainalavičius sujaudino ne vieną žiūrovą ir palietė daugybę širdžių.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Po klastingos ligos Matas liko visiškai paralyžiuotas

Gimė sveikas

Kaip dabar pasakoja Mato mama, Rasa Vainalavičienė, jis gimė visiškai sveikas vaikas.

„Trečią parą Matas susirgo gelta. Mus išleido iš ligoninės, nors neturėjo. Nors visi tyrimai buvo normos ribose, jis buvo visas geltonas. Tuomet pažeidė smegenis, darė du kraujo perpylimus... Galima sakyti, jį vos atgaivino“, – dabar prisimena R. Vainalavičienė.

Tokios ligos pasekmės – cerebrinis paralyžius, sunki diskinetinė forma. Didžiausia berniuko svajonė buvo Baklofeno pompa, kurią šeimai padovanojo būtent „Išsipildymo akcija“. Ji be galo palengvino Mato gyvenimą.

„Kai gyvenome be pompos, jam būdavo labai dideli skausmai. Toks jausmas, kad mėšlungis trauktų visus raumenis. Namuose negalėdavau jo net aprengti, jis būdavo labai įsitempęs, atrodydavo, kad visi kaulai tiesiog sulūš. Kai gavome pompą – viskas stipriai pasikeitė. Visų pirma, dingo skausmas“, – sako pašnekovė.

Baklofeno pompa išpildė svajonę

Moters teigimu, iki pompos Matas kęsdavo tokius didelius skausmus, kad naktimis galėdavo miegoti vos keletą valandų, nuolat prakaituodavo. Dabar Matas išmiega visą naktį, skausmas apatinėje kūno dalyje visai dingo.

Šiandien Matas – jau devyniolikmetis vaikinas. Įdėjus Baklofeno pompą, vaikinas drauge su šeima gali mėgautis kelionėmis, ko be tokios pompos tikrai nebūtų galima padaryti. Šeima dėka jos, aplankė tokias šalis kaip Kroatija, Italija, Prancūzija, kiekvienais metais aplanko ir Austrijos kalnus.

Tačiau šeima šiuo metu susiduria ir su kitais sunkumais. Kadangi Matas sulaukė jau devyniolikos, daugelio dalykų jam tiesiog nebekompensuoja.

REKLAMA

Padėtų butolinas rankose

„Iki aštuoniolikos metų jis dar skaitėsi vaikas, lankėme ir vaikų centrą, kuriame jam labai patikdavo. O dabar centro nebegalime lankyti. Yra vienas centras Kaune, bet jis mums netinka, nes ten daugiau sveikesni vaikai, negalime ten nuvežti jo. Gyvename namuose, du kartus per savaitę važiuojame į kineziterapijas, šią paslaugą teikia savivaldybę“, – tikina ji.

Nors Matas turi Baklofeno pompą už kurią yra be galo dėkingas, vis dėlto ji veikia tik apatinę kūno dalį, o rankose vaikinas ir toliau kenčia didelius skausmus. Anksčiau jam į rankas kas keturis mėnesius leisdavo butoliną, bet dabar jis tokios kompensuojamos paslaugos nebegauna.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų