REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 22-ąją užgeso garsios 54-erių aktorės Daivos Rudokaitės gyvybė. Šiandien, gegužės 28-ąją, šeima, artimieji bei talento gerbėjai atsisveikino su žinoma moterimi.

Gegužės 22-ąją užgeso garsios 54-erių aktorės Daivos Rudokaitės gyvybė. Šiandien, gegužės 28-ąją, šeima, artimieji bei talento gerbėjai atsisveikino su žinoma moterimi.

REKLAMA

Tarp gedinčiųjų – aktorės dukra Akvilė Žirgulytė. Jauna mergina nusprendė taip pat sekti mamos pėdomis ir pasirinko aktorės profesiją.

D.Rudokaitė niekada neslėpė tvirto savo ir dukros ryšio, o prieš kelerius metus naujienų portalui tv3.lt itin atvirai kalbėjo apie tai, kas judvi su dukra sieja net Akvilei suaugus.

Dukrai buvo geriausia draugė

Kaip yra sakiusi aktorė, jos ir dukters santykiai buvo įvairiapusiai, niekuo labai neišsiskiriantys iš kitų šeimų.  

Psichologijos mokslus krimtusi moteris įsitikinusi – mama negali visada būti tik geriausia draugė, o sunkiu paauglystės metu tėvai turi stengtis suprasti maištaujančius vaikus: 

REKLAMA
REKLAMA

„Neturiu vienareikšmiško atsakymo. Bet manau, jeigu paklaustumėte Akvilės, esu mama -geriausia jos  draugė. Aišku, man tai glosto savimeilę, tai tarsi įvertinimas manęs kaip mamos. Aš į šį klausimą turiu tokį atsakymą: esu geriausia draugė su ribomis.

REKLAMA

Esu ragavusi psichologijos mokslų, ir tai buvo tuo metu, kai ji ėjo į paauglystę, man niekas nebuvo netikėta. Koks tas amžius buvo? Žinoma, kad visoks – ir tai normalu. 

Man gaila paauglių, jie turi išgyventi ypatingai sudėtingą amžių, kada ir patys nesupranta, kas su jais vyksta. Ypač jeigu negauna teisingo palaikymo iš aplinkos, iš tėvų, draugų. Ne to „gatvinio“ palaikymo, jis tokiame amžiuje labai pavojingas. Lengva paslysti. 

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu paauglys turi palaikymą iš artimiausios aplinkos, ypač tėvų, jis lengviau ir praeina tą etapą“, – tada svarstė D. Rudokaitė. 

Prisiminė dukros paauglystę

Aktorė interviu metu prisiminė ir dukters Akvilės paauglystės laikus. Pasak jos, pilnai suprasti dukrą tuo laikotarpiu pavyksta tik dabar: 

„Mums su Akvile buvo labai visko – buvo labai gerai, ir nelabai gerai. Būdavo, kad nebežinai, ką daryti, ir tie mokslai nebepadėdavo. Įsijungdavo mamos instinktas tuo metu, baimė. Nebuvo nieko kitaip, nei pas kitus paauglius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes dabar kartais su ja pasikalbame apie tą laikotarpį , tai pasirodo, kad ji viską prisimena, ką jai tuo metu sakiau. O tada atrodė, kad jai visai neįdomi mano nuomonė. Jie viską dedasi į galvą. Tik išsitraukia tą informaciją tada, kada jiems reikia, o galbūt ne tada, kada tėvai norėtų. 

Reikia kalbėtis, jie girdi. Tik ne visada panaudoja tai tuo metu. Man Akvilė dabar sako „Mama, tu galvoji aš neatsimenu ką tu kalbėjai, ką patarinėjai – tik tuo metu visa tai mane tiesiog erzino, dabar puikiai tave suprantu ir gerbiu.“

REKLAMA

Pasirinko aktorės kelią

Akvilė Žirgulytė, kaip ir jos tėvai, gyvena prieš kameras. Paklausta, ar dukra visada norėjo sekti tėvų pėdomis, Daiva Rudokaitė buvo atvira: „Nepamenu, kad ji to būtų labai norėjusi ir siekusi, nes matydavo, kaip mes sunkiai dirbome, kad vėlai grįždavome. Jausdavo tėvų trūkumą. 

Grįždavome dažniausiai pavargę, pikti. Ne paslaptis, kad ir finansiškai iš teatro neturėjome pritekliaus, palyginus su jos klasiokų tėvais. 

REKLAMA

O atsitiko kaip atsitiko ir dabar ji vaidina, esu girdėjusi, jog režisieriams patinka su ja dirbti, nes ji jaučia kamerą – „draugauja“ su ja, kaip pasakytų vienas garsus operatorius. Gal tam turėjo įtakos modeliavimas, gal teatro mokyklėlė, o gal tai tiesiog nuo gamtos“, – tikina D. Rudokaitė. 

Mirė po sunkios ligos

Primename, kad žinoma aktorė mirė po sunkios ligos. Naujienų portalui tv3.lt Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas sakė, kad žinia apie Daivos mirtį – itin skaudi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarąjį kartą jiedu matėsi prieš mėnesį, kai Daiva minėjo savo gimtadienį:

„Kai išeina tokie žmonės, tada supranti, kokio talento asmenybės mus palieka.“

Tikėjosi geriausio

E. Stancikas su garsia aktore matėsi balandžio viduryje, kai buvo jos gimtadienis: „Abu pasveikinome vienas kitą, nes abu esame balandžio mėnesio vaikai. Bendras Zodiako ženklas davė mūsų santykiams žaismės. Tada mūsų pokalbis buvo labai šviesus, žaismingas ir tuo pačiu viltingas, kad viskas bus gerai.

REKLAMA

Abu puikiai žinojome jos ligos sudėtingumą, gydytojų pastangas padėti. Supratome, kad tyrimai nėra geri, tačiau netikėjome, kad po mėnesio mus visus pasieks tokia žinia. Net nesinori mąstyti ir priimti šios žinios, protas prieštarauja.“

Daivos Rudokaitės gyvenimas

Gimė 1969 m. balandžio 15 d. Panevėžyje. 1987–1991 m. mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, įgijo dramos aktorės specialybę (kurso vadovai D. Tamulevičiūtė, A. Latėnas, R. Vilkaitis).

REKLAMA

1990 metais stažavosi JAV, prestižinėje „Juilliard“ meno mokykloje Niujorke.

1991–1993 m. – „Šiaurės Atėnų“ teatro aktorė.

Nuo 1994 m. – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė.

2006 m. baigė psichologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete.

2005–2011 m. studijavo Europos psichodramos institute (Psychodrama Institut für Europa), sertifikuota psichodramos terapeutė, mokytoja, supervizorė.

Nuo 2009 m. iki 2018 m. – Lietuvos psichodramos draugijos prezidentė (www.psichodrama.lt), Europos psichodramos asociacijos narė, Lietuvos psichodramos draugijos narė.  

Nuo 2016 m. – Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė.

2018 m. Daiva Rudokaitė Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo Sveikatos psichologijos magistro laipsnį.

2018 m. suteiktas Lietuvos psichodramos draugijos Garbės narės vardas.

Gražios moterys.. Gaila, užuojauta dukrai ir artimiems. Geri žodžiai, kad su vaikais reikia kalbėti ir jie užgirs, supras, žodžius prisimins tam tikrų momentu. Nereikia būti NIEKUO, gal mažiau būtų bėdų.
Dukrai - stiprybės, sunku be mamos nepriklausomai kiek yra metų!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų