• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar alytiškius pasiekė skaudi žinia – mirė Nemunaičio seniūnijos bendruomenės narė, Alytaus rajono garbės pilietė Janina Irena Gruodienė. 

Vakar alytiškius pasiekė skaudi žinia – mirė Nemunaičio seniūnijos bendruomenės narė, Alytaus rajono garbės pilietė Janina Irena Gruodienė. 

REKLAMA

Kaip pranešė Alytaus rajono savivaldybės administracija, J. I. Gruodienei buvo 89-eri. Pranešama, kad velionė bus pašarvota gegužės 27 d. (šeštadienį) laidojimo paslaugas teikiančioje įmonėje „Skausmo užuovėja“, gegužės 28 d. laidojama Nemunaičio parapijinėse kapinėse. 

Pranešama, kad Garbės pilietės vardas už ypatingus nuopelnus kultūrinėje ir meninėje srityse Alytaus tarybos suteiktas 2010 metais. Ji buvo apdovanota ir Alytaus rajono nominacija „Kaimo bendruomenės šviesulys“. 

Savivaldybės vadovai nuoširdžiai užjaučia šeimą ir visus, kuriems ji buvo artima. 

Gimė, mokėsi ir mokytojavo Alytaus rajone 

J. I. Gruodienė gimė 1934 m. gegužės 18 d. Bagušiškių k., Alytaus rajone. Mokėsi Pocelonių (Alytaus r.) pradinėje mokykloje, Alytaus 2-ojoje mergaičių gimnazijoje, lankė mokytojų kursus Vilniuje, Vilniaus pedagoginiame institute studijavo rusų kalbą ir literatūrą, Vilniaus universitete – lietuvių kalbą ir literatūrą, pedagogiką ir psichologiją. Respublikiniuose studentų mokslinių darbų konkursuose buvo apdovanota I laipsnio diplomais. 

REKLAMA
REKLAMA

J. I. Gruodienė mokytojavo Nemunaičio mokykloje, buvo Lietuvos pedagoginio instituto mokslinė bendradarbė, Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytoja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogė ir administratorė, Kaišiadorių vyskupijos Nemunaičio parapijos „Caritas“ vadovė. Vadovaudama „Caritas“ organizacijai, organizavo gerumo akcijas. Už bažnytinę ir kultūriną veiklą suteiktas garbės parapijietės vardas. 

REKLAMA

Kaimo bendruomenės šviesulys 

J. I. Gruodienė buvo Pastoracinės tarybos sekretorė, priklausė Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Alytaus apskrities literatų klubui „Tėkmė“. Tautodailininkė, 2008 m. pelnė Alytaus rajono nominaciją „Kaimo bendruomenės šviesulys“. 

Išleido 7 prozos ir poezijos knygas. Surengė per 20 tapybos parodų Vilniuje, Alytuje, Merkinėje, Nemunaityje ir kituose miestuose ir miesteliuose. 

Dalyvavo tapybos pleneruose, poezijos šventėse, rašė apybraižas, publicistinius straipsnius į spaudą. Jos kūryba publikuojama respublikiniuose almanachuose „Mylinčio Dievo rankose“, „Tūkstantis portretų“ ir kituose. Už visuomeninę, literatūrinę veiklą, kūrybą apdovanota padėkos raštais, diplomais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų