Vertindamas medicinines paslaugas Lietuvoje, Andrius sako, kad jos yra tikrai aukštos kokybės. „Kiek kartų man teko lankytis gydymo įstaigose, visada manimi buvo kuo geriausiai pasirūpinta. Ir ne todėl, kad aš esu žinomas žmogus. Tą patį apie medikus gali pasakyti ir mano šeimos nariai“, – teigia sportininkas.
Mediko profesiją renkasi iš pašaukimo
Disko metiko teigimu, jis niekada gyvenime nėra davęs kyšio, kad galėtų patekti pas gydytoją ir gauti gydymą. Kyšininkavimą Andrius laiko smerktina, ydinga praktika. Jis tiki, kad didžioji dauguma Lietuvos medikų į mediciną atėjo iš pašaukimo ir nuoširdžiai stengiasi padėti žmonėms. Jau prieš pasirinkdami tokią profesiją jie žinojo, kad negaus milijoninių algų ir ne dėl pinigų tapo gydytojais ar slaugytojais.
„Mano galva, gydytojai uždirba per mažai. Tačiau jie neturėtų gauti darbo užmokestį kyšio forma. Tai valstybinė problema ir turi būti sprendžiama valstybės lygiu. O valstybė – tai visi mes ir turėtume prisidėti sprendžiant šią problemą. Aš asmeniškai sutikčiau mokėti didesnes įmokas į Privalomąjį sveikatos draudimo fondą. Manau, kad dabar tie mokesčiai Lietuvoje yra nedideli, lyginant su gaunamų medicininių paslaugų kokybe“, – mažų medikų algų problemos sprendimą siūlo A. Gudžius.
Kyšiai – sovietmečio atgyvena
Pasak lengvaatlečio, kyšininkavimas medicinoje yra daugiau vyresniosios kartos žmonių iš sovietmečio atsinešta tradicija. Jie vadovaujasi įsisenėjusiais mitais, galvoja, kad jei duos kyšį, tai jį gydys kitaip, geriau. Bet taip nėra. Reikėtų prisiminti ir tokį faktą, kad gydytojų veikla yra kontroliuoja, yra nustatyti tam tikri reikalavimai ir rekomendacijos, kokį gydymą reikia skirti vienos ar kitos ligos atveju.
„Esu girdėjęs visokių kalbų apie medikus. Esą yra net tokių, kurie vos ne atvirai pasako savo paslaugų „įkainius“. Nelabai noriu tikėti tokiomis istorijomis. Jei ir pasitaiko tokių gydytojų, manau, kad jų yra vienetai, išskirtiniai atvejai ir tų pačių vis mažėja. O ir tarp jaunesniosios kartos pacientų, ir tarp gydytojų vis daugiau tokių, kurie yra kategoriškai nusiteikę prieš bet kokias korupcijos medicinos įstaigose apraiškas“, – tikina pasaulio ir Europos čempionas.
Kineziterapeuto darbas – trečdalis rezultatų
Andrius tikina labai vertinantis medikų darbą ir ne tik padedant saugoti sveikatą, bet ir siekiant sportinių aukštumų. Su sportininku nuolatos dirba kineziterapeutai, kurie išmano žmogaus judėjimo mechanizmą, esant poreikiui nustato, kas trukdo taisyklingai judėti, ir padeda šią problemą spręsti. Įprastinėje A. Gudžiaus dienotvarkėje – dvi treniruotės. Priežiūra reikalinga tiek prieš atliekant treniruotę, tiek po jos. Prieš pačią treniruotę reikia atlikti tempimo ir kitokius pratimus. Didžiausią darbą įdėti tenka vakare, pasibaigus treniruotėms – tai tarsi pasiruošimas rytdienos krūviams. Anot Andriaus, kineziterapeutui su juo dirbti nėra lengva, nes reikia padėti atsigauti didelei raumenų masei, kad kūnas būtų pasirengęs kitos dienos iššūkiams.
„Iš šalies gali atrodyti, kad ta kineziterapija – nieko ypatinga – paprasčiausi paspaudinėjimai. Bet iš tikrųjų su manimi šie specialistai prakaituoja ne mažiau nei aš treniruotėse. Medicinos personalo darbas yra nematomas, bet jis lemia mažiausiai 30 procentų rezultato“, – sportininko sėkmės sudedamąsias vardija A. Gudžius.
Jis sako jaučiantis didelį dėkingumą ne tik su juo dirbantiems kineziterapeutams, bet ir kitiems medikams, su kuriais jam tenka susidurti. Čempiono nuomone, ne vokelis su pinigais, o nuoširdus „Ačiū“ yra geriausia dovana medikui.
Informacija parengta bendradarbiaujant su LR sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje“.