Palyginus hormonų lygį organizme atitinkamai su amžiaus vidurkiu galima sužinoti, kiek ilgai moteris dar bus vaisinga. Testas padės atskleisti, ar moteriai prasidės ankstyva ar vėlyva menopauzė. Tokiu būdu jos sužinos, iki kurio vidutiniškai amžiaus galima bandyti susilaukti vaikų.
Moterys, turėjusios vėžinių susirgimų ir kitų moteriškų ligų, taip pat galės sužinoti, kaip liga paveikė jų vaisingumo hormono lygį organizme. Moterys - karjeristės, žinodamos savo biologinio laikrodžio tikslumą, turės galimybę susilaukti vaikų net ir vėlesniame amžiuje.
Vienas iš penkių vaikų šiandien gimsta moterims vyresnėms nei 35 metų. Visgi, tokia tendencija, kad moterys dažnai „atideda“ arba „susilaiko“ nuo motinystės, jau kelia susirūpinimą.
Galutinius rezultatus Škotijos profesoriai gavo pasitelkdami ankstesnių bei savo paskutinių AMH hormono (anti- Müllerian hormone) tyrimo duomenis. Jo metu buvo palyginamas hormonų lygis 3200 sveikų moterų organizmuose ir nustatoma, kaip jis kinta moterims senstant.
Gydytojai tikina, kad gauti rezultatai leis nustatyti, kada moteriai prasidės menopauzė ir kiek metų ji dar bus vaisinga. Tikimybė pastoti sumažėja, jei jums greitai sueis 40 metų, tačiau galutinė riba gali gerokai skirtis.
Šv. Andriaus kompiuterių mokslų fakulteto dėstytojas Tomas Kelsey'is, sakė, kad jau seniai buvo žinoma, jog aukštas vaisingumo hormono lygis padeda moterims pastoti, bet iki šiol niekaip nepavykdavo to pagrįsti statistiniais duomenimis.
„Atlikę AMH tyrimą sužinojome, koks hormonų lygis turi būti sveikos moters organizme“, – pasakė Glazgo universiteto profesorius, Scott'as Nelson'as. Jis taip pat pridūrė, kad nuo vėžio besigydančios jaunos moterys turės galimybę sužinoti, kaip gydymas paveikė jų šansus susilaukti vaikų.
„Šiandien 18-metėms merginoms galime nustatyti jų AMH lygį ir sužinoti, kaip sparčiai jis kinta“, - pridūrė jis.
Nors testo metu galima nustatyti vėliausią ribą, kada moteris gali pastoti, profesorius Nelsonas nerekomenduoja moterims laukti paskutinės minutės. „Rizika, kad pagimdysite „dauno sindromu“ sergantį kūdikį, padidėja kai jūs sulaukiate vyresnio amžiaus.“