• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusių metų „Išsipildymo akcijos“ herojė Veronika savo šypsena pakerėjo ne vieną. Be kojytės gimusi mergaitė jau pasiekė vieną svajonę – po atliktų operacijų ir pritaikius protezą, ji gali vaikščioti ir siekti didžiausios svajonės – džiaugsmingai lakstyti su kitais vaikais.

19

Praėjusių metų „Išsipildymo akcijos“ herojė Veronika savo šypsena pakerėjo ne vieną. Be kojytės gimusi mergaitė jau pasiekė vieną svajonę – po atliktų operacijų ir pritaikius protezą, ji gali vaikščioti ir siekti didžiausios svajonės – džiaugsmingai lakstyti su kitais vaikais.

REKLAMA

Neseniai mažoji Veronika atšventė šeštąjį gimtadienį – smagiai šventė, valgė tortą ir tryško džiaugsmu. Ne ką mažesnis džiaugsmas tiek mažylei, tiek jos mamai Oksanai Savutskajai yra tai, kad ji pagaliau žengia pirmuosius žingsnius.

Kad Veronika turi patologiją, šeima ir medikai sužinojo tik jai gimus. Tai itin reta patologija – mažylė gimė su nesusiformavusiu kairės kojos šlaunikauliu. Dešinė koja, nors iš pažiūros atrodė sveika, taip pat buvo pažeista – mergaitė teturėjo tris pirštukus, neturėjo kulnakaulio.

Kairė Veronikos kojytė buvo kur kas trumpesnė nei dešinė, kaip vėliau paaiškėjo, reikėjo keisti dešinės kojytės kelio sąnarį.

REKLAMA
REKLAMA

Išsipildė didžiausia svajonė

Anksčiau Veronikai buvo pritaikytas protezas, tačiau su juo jautėsi nepatogiai ir negalėdavo išstovėti, tačiau viltis sužibo susisiekus su JAV gydančiu gydytoju Paley. Šeimos svajonė išsipildė taip greitai, kad mama nesulaiko džiaugsmo ašarų – per pusę metų pavyko surinkti reikiamą sumą, ir sausio pabaigoje šeima išvyko į Ameriką.

REKLAMA

Planuota, kad mažylei prireiks trijų operacijų, tačiau jų skaičius išaugo – jų buvo atlikta net septynios. Nors šis periodas buvo labai įtemptas, svajonė išsipildė: pritaikius protezą, Veronika žengė pirmuosius žingsnius ir kuo toliau, tuo labiau prie jo pripranta.

„Ji pripratusi, kad protezas yra kaip pagalbinė priemonė, ji tai supranta, susigyveno, bet vis dar pratinamės vaikščioti. Be pagalbos dar negali pati viena žengti žingsnius, bet ji stengiasi, bando“, – džiaugiasi mama.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas mergaitė vaikšto su mamos arba vaikštynės pagalba, bet gyvenimas jau pasikeitė drastiškai – Veronika kiekvieną rytą su dideliu užsidegimu prašo mamos, kad uždėtų protezą, lekia valytis dantukus, praustis veidą, plautis rankas, noriai mamai padeda buityje.

„Anksčiau per dieną galėdavome tik dvi-tris valandas stovėti ant protezo, dabar ji praktiškai visą dieną gali su juo išbūti“, – pasakojo Oksana.

Be to, suplanuota ir kita kelionė į Ameriką pas dukrą gydžiusį gydytoją – kitų metų liepos mėnesį šeima trauks į Floridą, kur bus atlikta mažylės apžiūra ir pritaikytas naujas protezas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad mažylė galėtų drąsiai žengti žingsnius be vaikštynės ar mamos pagalbos, reikalingi kineziterapijos užsiėmimai. Būtent jie padeda priartinti svajonę, kad Veronika laisvai vaikščios ir ateityje galbūt net bėgios:

„Prognozės tokios, kad dar reikia laiko, konkrečiai nieko negali pasakyti, viskas priklauso ir nuo vaiko noro vaikščioti. Vienos pusės raumenynas stipresnis, užtat reikia labai daug pastangų dėti, kad ištreniruoti raumenis pusėje, kurioje yra protezas, kad ji galėtų laisviau dėti žingsnius. Tai laiko klausimas, bet viskas bus gerai, ji išsivaikščios.“

REKLAMA

Skiria didžiausią padėką

Du-tris kartus per savaitę mama su dukra keliauja pas kineziterapeutę, kuri treniravo Veroniką nuo pat vaikystės, taip pat planuoja pradėti lankyti užsiėmimus baseine.

O. Savutskaja džiaugiasi, kad dukra labai laukia apsilankymų pas specialistus, o palyginus su tuo, ką teko išgyventi, darbas su kineziterapeute – vieni juokai, nes svajonė, kad Veronika atsistotų ir vaikščiotų, jau išsipildė. Prie jos išsipildymo prisidėjo ir „Išsipildymo akcija“, dalinai kompensavusi operacijas:

REKLAMA

„Kai tik mes pradėjome, kaip aš sakau, visą šį kelią, net nesitikėjau, kad mums tikrai pavyks per tokį trumpą laiką, per pusę metų surinkti pinigus. Tai yra milžiniška suma ir aš supratau viena – kai žmonės susiburia, galime viską. Tikrai kiekvienam atskirai, jeigu būtų galimybė, paspausčiau ranką.

Aš tikėjau, kad mūsų svajonė išsipildys, bet kad taip greitai... Žinoma, ji dar negali lakstyti su kitais vaikais, bet ji jau stovi. Tai yra tai, ko mes ir siekėme, mūsų pirmas užsibrėžtas tikslas – kad vaikas atsistotų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie vaikų svajonių išsipildymo gali prisidėti kiekvienas. „Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais:

1891 – 3 EUR;

1892 – 5 EUR;

1893 – 10 EUR.

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.

Kitus aukojimo būdus rasite čia: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grand Thornton Baltic.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų