Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieną iš ankstyvųjų požymių, kad cholesterolio lygis jau sprūsta iš rankų, galima pastebėti ant odos – tai pasitaiko ant alkūnių, sąnarių, sausgyslių, kelių, pėdų ir sėdmenų.

Vieną iš ankstyvųjų požymių, kad cholesterolio lygis jau sprūsta iš rankų, galima pastebėti ant odos – tai pasitaiko ant alkūnių, sąnarių, sausgyslių, kelių, pėdų ir sėdmenų.

REKLAMA

Ksantomomis vadinamos minkštos, gelsvos spalvos ataugos yra per odą prasiskverbusios riebalų sankaupos. Vinčesterio ligoninės ekspertai sako, kad labai neestetiškai atrodančios ataugos kartais gali išaugti iki 7,5 cm dydžio.

Ksantomos, kurios kartais įgauna ir oranžinę spalvą, gali būti minkštos, jas gali niežėti arba skaudėti. Jų būna įvairių formų, tačiau sumažinus cholesterolio kiekį kraujyje jos išnyksta. Pokyčiai, kurių reikėtų imtis – tai mažesnio riebalų kiekio suvartojimas su maistu ir vaistai, kurie padeda mažinti cholesterolį.

Yra ir kitų būdų šalinti ksantomas – jos naikinamos chirurginiu būdu, specialiomis cheminėmis medžiagomis ir lazeriu. Tačiau jei nesumažinsite cholesterolio, ksantomų ir vėl atsiras. Be to, aukštas cholesterolis kelia pavojų gyvybei – didėja širdies ligų ir infarkto rizika.

REKLAMA

Dar vienas aukšto cholesterolio požymis, anot „WebMD“, yra impotencija. Vyrams impotenciją gali sukelti per aukštas cholesterolio lygis kraujyje. Taip pat ir ekspertai iš Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos aiškina, kad impotencija – tai vyrams kylantys erekcijos sutrikimai, rašoma express.co.uk.

Gali būti sunku išgauti ar palaikyti erekciją, kai šias problemas sukelia ne:

  • Stresas
  • Nuovargis
  • Nerimas
  • Per didelis alkoholio kiekis.

Jei impotencijos epizodai kartojasi, geriausia apie tai pasikalbėti su savo gydytoju. Tuo atveju, jei problemą sąlygoja cholesterolis, impotencija pasireiškia dėl susiaurėjusių varpos kraujagyslių. Aukšto cholesterolio sukeltos impotencijos gydymui paprastai skiriami statinai.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra statinai?

Statinai – tai vaistai, kurie yra skiriami cholesteroliui mažinti ir kurie pasižymi labai nežymiu šalutiniu poveikiu. Toks šalutinis poveikis gali būti diarėja, galvos skausmas ir pykinimas. Tačiau statinai efektyviai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Vartojant statinus taip pat rekomenduojama imtis gyvenimo būdo pokyčių.

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba įspėja, kad svarbu nerūkyti ir saikingai vartoti alkoholį. Be to, reikia sveikai maitintis, vartoti mažai sočiųjų riebalų ir reguliariai sportuoti.

Statinus vartojantys pacientai 10 metų priskiriami širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei. Šie vaistai gali padėti išgelbėti gyvybę, todėl jei pastebite kokių nors aukšto cholesterolio požymių, būtinai kreipkitės į medikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų