REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, kad ir kaip dažnai skalbiame apatines kelnaites ir liemenėles, šiuose intymiuose drabužiuose gali veistis bakterijos, kurių nesunaikina net veiksmingiausios skalbimo priemonės.

Pasirodo, kad ir kaip dažnai skalbiame apatines kelnaites ir liemenėles, šiuose intymiuose drabužiuose gali veistis bakterijos, kurių nesunaikina net veiksmingiausios skalbimo priemonės.

REKLAMA

Ateina metas, kai tiesiog reikia išmesti senus apatinius ir pakeisti juos naujais, tačiau kaip dažnai reikėtų tai daryti?

Daktarė Yalda Jamali ir apatinio trikotažo prekės ženklo „Souszy“ atstovės paaiškino, kaip dažnai reikia keisti apatinius, rašo bodyandsoul.com.au.

Patarė, kaip skalbti apatinius

Australijoje įsikūrusio apatinio trikotažo prekės ženklo „Souszy“ įkūrėjos Ebony ir Laura pabrėžia, kad norint pašalinti apatiniuose besikaupiančias bakterijas, būtina juos reguliariai skalbti:

„Kai kuriuos drabužius galima dėvėti kelias dienas iš eilės, bet jokiu būdu ne apatinius!“

Pasak daktarės Y. Jamali, ne mažiau svarbu ir tai, kaip skalbiame apatinius drabužius:

„Teisingas, o ne tik reguliarus apatinių skalbimas užtikrina, kad apatiniai drabužiai būtų švarūs ir juose neliktų bakterijų.

REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduoju apatinius skalbti atskirai nuo kitų drabužių, kad nepersiduotų bakterijos. Pavyzdžiui, jokiu būdu neskalbkite apatinių su rankšluosčiais.

REKLAMA

Dauguma mūsų taip pat neskalbia apatinių tinkama skalbimo programa. Rekomenduoju skalbti karštame vandenyje (50-60 laipsnių), kad jie būtų švarūs, neliktų mikrobų.

Taip pat venkite skalbti apatinius kartu su kitų šeimos narių drabužiais. Jei jie nebus tinkamai išskalbti, laikui bėgant ims kauptis mikrobai.“

Kokie pavojai sveikatai kyla nekeičiant apatinių?

Apatinis trikotažas yra puiki vieta veistis bakterijoms, o tai reiškia, kad ne tik dėvėjimo laikas, bet ir skalbimo bei laikymo sąlygos lemia, ar juose ims veistis mikrobai.

„Nešvarūs apatiniai gali kelti didžiulę riziką tiek vyrams, tiek moterims. Moterims tai didina urogenitalinių infekcijų, įskaitant šlapimo takų infekcijas, pienligės ir bakterinės vaginozės riziką“, – sakė daktarė Y. Jamali.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tęsė: „Kai kurie audiniai yra geresni už kitus, kai kalbama apie apatinį trikotažą. Rinkitės medvilnę, o ne sintetiką. Taip yra todėl, kad medvilnė geriau sugeria drėgmę, todėl sumažėja pienligės rizika.

Be to, pasirinkite tinkamą dydį, juk nenorėtumėte, kad apatinės kelnaitės nemaloniai spaustų, taip pat, oda turi laisvai kvėpuoti.“

Kaip dažnai keisti apatinius?

Yra daugybė veiksnių, kurie lemia, kaip dažnai reikia keisti apatinį trikotažą, tačiau daktarė Y. Jamali patikina, kad kai ateis laikas, jūs tai pajausite.

„Kelnaitės gana greitai praranda savo formą, nes jos dažnai skalbiamos. Jei jos tinkamai prižiūrimos ir puikiai priglunda, nėra reikalo mesti tokias kelnaites.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai moterys išmeta apatinius, kai ant jų atsiranda dėmė, primenanti baliklio išbalintą vietą. Tai normalu, nereikėtų dėl to nerimauti. Taip nutinka dėl makšties išskyrų pH poveikio, tačiau tai nereiškia, kad apatiniuose veisiasi bakterijos.

Jei apatiniai drabužiai netinkamai priglunda arba skleidžia nemalonų kvapą, laikas juos keisti.“

Vis dėlto konkretų laiką, kas kurį reikėtų keisti apatinius, galima nustatyti pagal jų dėvėjimo dažnumą. Ebony ir Laura siūlo bent kartą per metus atnaujinti visą apatinį trikotažą:

„Jei tinkamai prižiūrėsite savo apatinį trikotažą, galite prailginti jų tarnavimo laiką. Tačiau paprastai apatinius reikėtų keisti kas 6-12 mėnesių.

Priklausomai nuo išskyrų kiekio, galite apsvarstyti galimybę keisti apatinius jau po trijų mėnesių, kad išvengtumėte bakterijų veisimosi.“

Oi tai morgana išleis įstatyma kas kiek laiko keist kelnes .
O jau vyrai tai ne.Smirdi kaip ožiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų