REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kava – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Jame yra stimuliuojančios medžiagos  kofeino. Daugelis mėgaujasi kava vos atsikėlę ryte, kiti tiki, kad reikėtų palaukti. Visgi, kada geriausias laikas gerti kavą, kad ji būtų kuo naudingesnė?

Kava – vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Jame yra stimuliuojančios medžiagos  kofeino. Daugelis mėgaujasi kava vos atsikėlę ryte, kiti tiki, kad reikėtų palaukti. Visgi, kada geriausias laikas gerti kavą, kad ji būtų kuo naudingesnė?

REKLAMA

Daugelis žmonių kavą geria ryte, vos atsikėlę. Vis dėlto, manoma, kad kavos gėrimas vos atsikėlus sumažina jos energizuojantį poveikį, nes ryte streso hormono kortizolio kiekis yra itin didelis, rašo healthline.com.

Kortizolis yra hormonas, galintis padidinti budrumą ir susikaupimą. Jis taip pat reguliuoja medžiagų apykaitą, imuninės sistemos atsaką ir kraujospūdį. Hormonas atitinkamai reaguoja į jūsų gyvenimo ritmą ir aukščiausią tašką pasiekia praėjus 30-45 minutėms po atsikėlimo.

Pasakė, kada geriausia gerti kavą

Dėl to sakoma, kad geriausias laikas gerti kavą yra vėlyvas rytas, kai kortizolio lygis yra žemesnis. Jei atsikeliate 6.30 val., kavą vertėtų gerti tarpe tarp 9.30 ir 11.30 val.

REKLAMA
REKLAMA

Kita priežastis, kodėl siūloma kavą gerti kiek vėliau, o ne vos atsikėlus – kofeinas, esantis kavoje, gali padidinti kortizolio kiekį. Geriant kavą, kai kortizolio lygis yra aukštas, jis gali dar padidėti.

REKLAMA

Padidėjęs kortizolio kiekis bėgant laikui gali pakenkti jūsų imuninei sistemai ir sukelti sveikatos problemų. Bet, tikėtina, kava nepadarys jokios žalos, jei ją gersite vos atsikėlę, o ne prabėgus porai valandų.

Bet jei norite keisti savo rytinį kavos gėrimo ritualą, ilgainiui pastebėsite, kad gerdami kavą kiek vėliau turėsite daug daugiau energijos.

Kita vertus, kavoje esantis kofeinas gali skatinti budrumą, tačiau kai kuriems žmonėms tai taip pat gali sukelti miego ir nerimo problemų. Stimuliuojantis kofeino poveikis trunka 3-5 valandas, priklausomai nuo asmeninių savybių. Maždaug pusė suvartoto kofeino lieka organizme iki 5 valandų.

REKLAMA
REKLAMA

Venkite kavos prieš miegą

Kavos vartojimas artėjant nakčiai, pavyzdžiui, vakarienės metu, gali sukelti miego problemų. Norint išvengti trikdančio kofeino poveikio, rekomenduojama vengti kofeino mažiausiai 6 valandas prieš miegą.

Be miego problemų, kofeinas kai kuriems žmonėms gali padidinti nerimo lygį. Jei jaučiate nerimą, galite pastebėti, kad kava jį dar labiau padidina – tokiu atveju ribokite kavos suvartojimą arba visai atsisakykite šio gėrimo.

Puiki alternatyva kavai – žalioji arbata, kurioje yra trečdalis kofeino, esančio kavoje. Šis gėrimas taip pat turi aminorūgščių, kurios turi atpalaiduojančių ir raminančių savybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveiki asmenys gali suvartoti iki 400 mg kofeino per dieną – tai prilygsta maždaug 4 puodeliams kavos. Rekomenduojamas kofeino kiekis nėščiosioms ir žindančioms – maždaug 300 mg.

Šios rekomendacijos sukurtos atsižvelgiant į kofeino kiekį, gaunamą ne tik iš kavos, bet ir kitų šaltinių. Kofeino taip pat yra arbatoje, gaiviuosiuose gėrimuose, energiniuose gėrimuose ir net juodame šokolade.

Išgėrus kavos prieš miegą, greičiau užmiegu, o jei būna nemiga, atsigeriu kabos antrą nakties toks kaifas, visur tylu, miestas miega.Tuomet nueinu, atsigulu ir užmiegu.Tegyvuoja kava bet kada!!
Kuo daugiau kavos prieš miegą ,tuo geriau miegu,jau įrodyta N kartu
Geriu kavą vėlu vakarą ir gerai miegu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų