Viskas pasikeitė netikėtai – per darbe suteiktą sveikatos patikrą, atlikus vėžio žymenų tyrimą, buvo pastebėta, kad jos organizme kažkas vyksta. Išsamūs tyrimai atvedė iki krūtų echoskopijos, kuri ir atskleidė nemalonią tiesą – abiejose krūtyse buvo rasti piktybiniai dariniai.
Simptomų nejuto, bet tyrimai prabilo garsiai
„Visiškai atsitiktinai atradau pas save, nors pas mus giminėje istorija vėžių yra, bet vis nesitikrinau, nes galvodavau, kad esu sveikas žmogus, nėra kada tikrintis“, – sako Gailė.
Nors vienas darinys buvo tik 0,6 cm dydžio, medikai įspėjo – būtent jis piktesnis. Moteris operuojama jau gegužės 9 dieną – tada paaiškės, koks tiksliai gydymas bus paskirtas: chemoterapija, švitinimas ar hormonų terapija.
Gailė sako, kad pirminių simptomų nejuto – tik kartais skaudėdavo krūtinę, bet tai siejo su menstruaciniu ciklu.
„Sugalvojau pasidaryti vėžio žymenų tyrimą. Kai gavau atsakymus, man rodė, kad pas mane skrandžio visi rodikliai iššokę į viršų ir jog ten kažkas vyksta. Tada išsigandau“, – atvirauja ji.
Vis tik tolimesni skrandžio ir pilvo tyrimai nieko blogo neparodė. Tačiau ginekologė, atlikusi apžiūrą, pasiūlė pasitikrinti krūtis.
Gailė prisimena, kad ultragarsas buvo atliktas tik todėl, kad pagaliau turėjo siuntimą – prieš tai dvejus metus šį tyrimą atidėliojo.
„Žinote, kaip būna. Nėra kada užsirašyti, eilės, galvoju: „Kada nors“, bet kadangi dabar jau turėjau siuntimą, užsirašiau ultragarsui ir nuvykau. Man per ultragarsą pamatė, kad yra kažkoks negeras darinys“, – pasakoja moteris.
Vėžio centre, atlikus nuodugnius tyrimus, paaiškėjo, kad abejose krūtyse yra guzelių. Abu – piktybiniai. Vienas – 2,5 cm, kitas – vos 0,6 cm, bet piktesnis. Laimei, tai ankstyva stadija – „viskas laiku“, kaip sako gydytojai.
Baimė ne dėl vėžio, o dėl nežinomybės
Gailė iki šiol nebuvo patyrusi nė vienos operacijos – tik džiaugsmingus du kartus gulėjusi ligoninėje gimdydama. Tad mintis apie būsimą operaciją kelia jai ne tiek baimę dėl ligos, kiek dėl pačios nežinomybės.
„Aš nežinau, kas būna ligoninėse, kaip vyksta procedūros, tas kelia didelį nerimą. Visa kita – gali būti, kad neturėsiu krūties ar plaukų, bet viskas atstatoma“, – su pozityvumu kalba ji.
Gailė pripažįsta – buvo ir ašarų, ir juoko, bet viską padeda išgyventi artimųjų palaikymas. Ji labai dažnai galvoja apie savo mamą, kuriai buvo diagnozuota net trečios stadijos krūties vėžys. Tada gydytojai jai davė menkus šansus.
„Kai ji paklausė gydytojų, kokie jos šansai, gydytojai sakė: „Vienetai išgyvena“. Ji pasakė, kad bus tas vienetas – ir yra, – su viltimi sako Gailė. – Palyginus su savimi, man dar nieko.“
Svarbiausia – neignoruoti, tikrintis ir mylėti save
Gailė nori perduoti svarbią žinutę visoms moterims – net jei jaučiatės sveikos, tai dar nereiškia, kad viduje nevyksta kažkas nematomo. Ir jei šeimoje yra vėžio atvejų – tikrintis būtina nuolat.
„Kuo anksčiau surastas vėžys, tuo greitesnis gydymas yra. Suprantu, kad visų darbai, grafikai, visi visur laksto, bet reikia rasti laiko savo sveikatai, kad būtų galima laiku viską sutvarkyti ir pagydyti“, – sako ji.
Šiandien moteris jaučiasi stipresnė, nes kalbėjimas apie ligą ją gydo:
„Kuo daugiau šneki, tuo labiau gyji ir atrodo, kad sveikas esi žmogus. Labai svarbus palaikymas iš aplinkinių.“
Gailė tiki, kad viskas bus gerai – nes į ligą atėjo ne pavėlavusi, o kaip tik tada, kai reikėjo. Ir tai jau – pusė pergalės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!