Gydytojai dermatovenerologai, trichologai iš „Sugiharos klinikos“ Gintarė Ulianskaitė ir Tadas Raudonis TV3 laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja, kada verta sunerimti dėl gerybinių darinių, tokių kaip papilomos, ir kokiais mitais apie juos nederėtų tikėti.
„Su gerybiniais odos dariniais – tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Jeigu žmogui jie nepatinka, trikdo jų estetinis vaizdas, tai tikrai taip“, – sako gydytoja.
Neretai galima išgirsti teiginį, kad papilomos „išsisėja“, jeigu jų nesišalini. Pasak G. Ulianskaitės, tai – daugiau mitas nei tiesa. Tiesiog su laiku jų gali atsirasti daugiau, todėl ir atrodo, kad jos „dauginasi“.
Tiesa ta, kad kai kuriems žmonėms papilomų rizika didesnė – tai siejama su nutukimu, padidėjusia trintimi, endokrininiais sutrikimais, tokiais kaip cukrinis diabetas ar insulino rezistencija.
Vasara – palankus metas papilomoms
Nors papilomos nėra pavojingos sveikatai, jų padaugėjimas vasarą gali būti intensyvesnis. Trintis nuo rūbų, grandinėlių ar prakaitavimas karštuoju sezonu skatina jų atsiradimą.
„Trintis gali paskatinti papilomų atsiradimą, ypač kas mėgsta nešioti grandinėles pažastų srityse, po krūtimis ar kirkšnyse. Taip pat žmonės, kurie turi viršsvorį, turi didesnę tikimybę turėti papilomų.
Tikėtina, kad jų gali vis daugiau atsirasti. Taip pat sergantiems cukriniu diabetu ar turintiems insulino rezistenciją gali kilti papilomos“, – aiškina gydytoja.
Be to, viena iš teorijų – kai kurias papilomas galbūt sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV).
Ką verta prisiminti vasarą?
- Stebėkite savo odą. Vasara – puikus metas tam, nes didžioji dalis kūno odos yra matoma;
- Venkite nereikalingos trinties, ypač jei jau turite papilomų. Rinkitės laisvesnius drabužius, atsisakykite aptemptų aksesuarų kaklo srityje;
- Drėkinkite odą – sudirgusi ar sausa oda jautresnė tiek infekcijoms, tiek darinių atsiradimui;
- Nesigėdykite pasitarti su gydytoju – net jeigu darinys atrodo nedidelis, tik specialistas gali įvertinti jo prigimtį;
- Nepamirškite apsaugos nuo saulės – ultravioletiniai spinduliai skatina ne tik pigmentacijos pokyčius, bet ir odos senėjimą bei įvairių darinių formavimąsi.
Daugiau vertingų patarimų išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































