Pastebėjote baltas dėmeles ant nagų? Jos atskleidžia daugiau nei atrodo

Rankos nemažai ką atskleidžia apie žmogaus sveikatą. Mitybos specialistė Fiona Tuck paaiškino, kad pasižiūrėjus į rankų nagus galima pasakyti, ar žmogui trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.

Dietologė iš Sidnėjaus, Australijos, „Daily Mail“ sakė, kad baltos dėmelės ant nagų yra vienas lengviausiai pastebimų tokio trūkumo požymių. Ji aiškino:

„Tai pasireiškia baltomis, mažomis dėmelėmis ant nagų. Jei tokias pastebėjote ant savo nagų, tai gali reikšti, kad negaunate pakankamai cinko ar kalcio.“

„Healthline“ ir Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba pritaria, kad leukonichija gali būti tam tikrų medžiagų trūkumo rezultatas. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba informuoja, kad tai ne tik gali būti ženklas, jog organizmui trūksta kalcio ir cinko, bet ir tai, kad sergate geležies nepakankamumu – anemija. Baltos dėmelės ant nagų gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių.

Pasak „Healthline“, dėmeles gali sukelti ir alerginė reakcija. Tai gali būti neigiama organizmo reakcija į nagų laką, nagų blizgesį, nagų stipriklį ar nagų lako valiklį, todėl jei manote, kad tokia reakcija galėjo pasireikšti, kuriam laikui nustokite naudoti šias priemones ir pasižiūrėkite, ar dėmelės išnyko, rašoma dailystar.co.uk

Leukonichija taip pat gali reikšti, kad organizmas kovoja su grybeline infekcija. Onichomikozė – tai paplitęs grybelis, kuri gali pasirodyti ant rankų ir kojų pirštų. Dar vienas šio grybelio požymis – besilupinėjantys ir lūžinėjantys nagai.

Į šeimos gydytoją reikėtų kreiptis, jei pastebite ryškių rankų nagų pokyčių arba nepraeinančių problemų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų