• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos iš Alytaus gimnazijų moksleiviai – pasipiktinę, mat valgykloje nebegalima nusipirkti cepelinų su spirgučiais. Visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Vaškelytė paaiškino, kad tokia tvarka būtina, nes daugėja antsvorį turinčių moksleivių, o riebūs padažai labai tukina. 

Vienos iš Alytaus gimnazijų moksleiviai – pasipiktinę, mat valgykloje nebegalima nusipirkti cepelinų su spirgučiais. Visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Vaškelytė paaiškino, kad tokia tvarka būtina, nes daugėja antsvorį turinčių moksleivių, o riebūs padažai labai tukina. 

REKLAMA

Iš meniu dingo, nes – riebu

Alytaus Šv. Benedikto gimnazijoje – sukilimas. Kone visi gimnazijos moksleiviai sukilo prieš neseniai įvestą tvarką maitinti juos cepelinais, be spirgučių padažo

Visi mokiniai ir mokytojai nori spirgučių, nesuprantu, dėl ko jie dingo“, – piktinosi gimnazistas. 

Visai skanu ir be spirgučių, mūsų moterys labai skaniai pagamina padažą prie cepelinų, aš jų nepasigedau, nežinau, kodėl tie vaikai taip akcentuoja spirgučius, nemanau, kad čia problema“, – stebėjosi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lina Kankevičienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie tai vadina pasityčiojimu iš cepelinų, nes tai yra lietuviškos virtuvės paveldas.

Dingo jie praėjusią savaitę, ketvirtadienį, atėjome valgyti cepelinų su spirgučiais, kaip visada, ir jie dingo. Tai jie dvi savaites yra dingę, vakar klausėme, ar bus grąžinti spirgučiai, sakė: ne, nesveika“, – pasakojo moksleivis. 

REKLAMA

Juk kiekvienam senam ir jaunam, moksleiviui ir studentui aišku, kad cepelinų kombinacija su spirgais ir per smakrą varvančiu taukiuku – nuo pat mažens kiekvienam dzūkui, suvalkiečiui, aukštaičiui ar žemaičiui žinomas receptas.

Absurdas mokiniams drausti valgyti cepelinus su spirgučiais, nes valgom juos ir namuose“, – kalbėjo gimnazistas. 

Spirgų ant cepelinų embargą įvesti nusprendė Alytaus Visuomenės sveikatos centro specialistė Daiva Vaškelytė, nes spirgai, tai – riebalai, o riebalai – tukina, gamina blogąjį cholesterolį ir yra žala tiek senam, tiek jaunam organizmui. 

REKLAMA
REKLAMA

Mokykloje mokinių maitinimas yra vykdomas vadovaujantis tvarkos aprašu, kuriame nurodytas draudžiamų produktų sąrašas ir jame yra padažai su spirgučiais“, – paaiškino D. Vaškelytė.

Spirgučių grąžinti nežada

Cepelinai Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje niekur nedings, jie ir toliau bus patiekiami kartą per savaitę – ketvirtadieniais ir bus patiekiami su kitokiu padažu. Neriebiu. Nes taip – sveikiau. Nes jaunimą ugdymo įstaigose reikia mokyti ne tik matematikos, bet ir sveikos mitybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš tikrai pritariu tam tvarkos aprašui, nes jis yra tausojantis sveikatą ir prisidedantis prie mokinių sveikos mitybos puoselėjimo, nes kiekvienais metais daugėja mokinių, turinčių antsvorį ar nutukimą“, – dėstė specialistė.

Tačiau gimnazijos moksleiviai ragina atsižvelgti į jų mitybos interesus. Nes valgyti cepelinus be spirgų, tai tas pats kas ateiti į kūno kultūros pamokas su džinsais.

Labai laukiam ketvirtadienio, nes tada būna cepelinai, o, kai būna spirgučiai, tai tada išvis būna šventė“, – neslėpė moksleivis. 

REKLAMA

Gimnazijos direktorės pavaduotoja L. Kankevičienė gražinti spirgų ant cepelinų nežada, nes sveikatos specialistų rekomendacijos yra svarbesnės už vaikų norus maitintis ne visai sveikai.

Aš nemačiau, kad jie reikalautų, į mane jie nesikreipė, o be to jie ir neturėtų kreiptis – yra maitinimo organizavimo tvarkos aprašas ir nieko čia nepakeisi, mes turime jo laikytis“, – tikino ji. 

Spirgų ant cepelinų reikalaujantys moksleiviai lengvai pasiduot nežada. Jau pradėti rinkti parašai ant peticijos, kuri reikalauja turėti teisę rinktis.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

Ar debilė specialistė Daiva Vaškelytė žino, kad tukina ne riebalai, o angliavandeniai? Kad cholesterolį iš fruktozės gamina kepenys? Kad cholesterolis yra kietasis alkoholis ir jo gryno organizme nėra, o tik junginyje su baltymais? Išmesti tokią iš darbo.
Šaukštas spirgučių tukina??? Riebalai suteikia sotumo jausmą. Kaip tik sočiai pavalgęs vėliau visokiu šlamštu neužkandžiausi. Negavę spirgučių vaikai po to čipsų pakelį užsimęs,snikersu užkąs ir viską coca cola užsigers. Nuo sveiko maisto - po to nesveikai valgyt norisi.
Tai, kad ta Vaškelytė, pagal išsilavinimą bendrosios praktikos slaugytoja. Nuo kada kažkokia seselė, turi gydytojos dietologės kompetenciją?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų