„Ačiū tau, Islandija“ kviečia į šventę Vilniuje

Po metų pertraukos į Islandijos gatvę, Vilniuje, grįžta tradicinė padėkos šventė „Ačiū tau, Islandija“. Birželio 17 dieną, ketvirtadienį, Islandijos nepriklausomybės dieną vėl aidės skambūs šūksniai „Ačiū tau, Islandija!“, kuriais dėkojame už Islandijos istorinę drąsą ir draugystę Lietuvai. Šiemet sueina lygiai 30 metų, kai Islandija pirmoji pasaulyje pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę 1991 metais.

Šiemet šventės speciali tema – Menkių karas. Tai svarbi Islandijos istorijos dalis, kai 1958-1975 metais dėl teisių žvejoti tarp Jungtinės Karalystės ir Islandijos vyko menkių karai. Ir visus juos laimėjo Islandija. Tad šiemet visa Ačiū tau, Islandija programa ir suksis aplink menkes, karus, laimėjimus ir mažų tautų sugebėjimą būti galingais ginant savo laisvę ir nacionalinius interesus.

Apie patį Menkių karą mums papasakos didelis Lietuvos draugas, ko gero, drąsiausias praeito amžiaus politikas Jonas Baldvinas Hannibalssonas. Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto dienoraščius skaitys gerai žinomas Lietuvos aktorius Mantas Stonkus ir Mantui tai bus naujas amplua. Didžiuliame ekrane galėsime matyti festivalio Scanorama islandišką vaidybinį kiną „Pieno karas“, ant scenos lips indie grupė Pilnatys ir DJ Tomas Boo, na, o programos žvaigždė bus dviejų politikos banginių – tuometinio Lietuvos vadovo V. Lansbergio ir tuometinio Islandijos užsienio reikalų ministro Jono Baldvino Hannibalssono gyva diskusija apie laisvę, drąsą, pasaulį ir menkes. Diskusiją ves Živilė Kropaitė.

REKLAMA

„Šiemet Islandijos gatvėje bus dar daugiau prasmingo turinio prisiminti skirtingas kovas dėl Lietuvos Nepriklausomybės. Tiek Juozo Lukšos ir kitų garbingų Lietuvos partizanų kovas, tiek laisvės siekius ir naujausias kovas dėl laisvės 1990-1991-aisiais. Po dienoraščių skaitymo ir įdomių diskusijų kviesime atsipūsti ant islandiškos pievos ir paklausyti geros muzikos, pasidomėti gyva istorija su klubu Letgiris bei suvalgyti menkės šalia esančiuose baruose, – kvietė „Ačiū tau, Islandija“ projekto sumanytojas Mantas Titas Urbonas.

Nemokamas „Ačiū tau, Islandija“ 2021 renginys jau šį ketvirtadienį, birželio 17, nuo 17 valandos Islandijos gatvėje, Vilniuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų