Tv3.lt vasara

Nudegus saulėje padės ši gudrybė: įsidėmėkite vasarai

Dermatologas Hamdanas Abdullah Hamedas rekomendavo keletą paprastų būdų, kaip palengvinti skausmingus nudegimo simptomus. „Būtina vėsinti ir drėkinti odą, todėl toks paprastas dalykas kaip šaltas vanduo ir alijošiaus gelis daro stebuklus“, – sakė jis. Taigi, jei išsimaudysite šaltame duše, jūsų odai akimirksniu palengvės ir ji taps mažiau įtempta. „Kelias dienas nebūkite saulėje ir gerkite pakankamai vandens – tai paskatins greitesnį gijimą“, – tęsė dermatologas.
REKLAMA
Saulės vonios (nuotr. Shutterstock.com) Saulės vonios (nuotr. Shutterstock.com)

Kiek laiko reikėtų praleisti saulėje, norint pasisavinti vitaminą D? Pataria ekspertė

Apie vitamino D naudą itin daug kalbama šaltuoju sezonu, tuo tarpu atšilus orams dažnas gali pamanyti, kad šio vitamino pakankamai pasisavins iš saulės. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad mūsų klimato sąlygomis vitamino D iš saulės gali pakakti tik retam žmogui, todėl ji dalijasi patarimais, kaip juo pasirūpinti vasarą. Kiek laiko reikėtų praleisti saulėje? „Atšilus orams vis dažniau tenka išgirsti, kad žmonės vietoje vitamino D rinksis ilgesnį būvimą saulėje.

Karklės festivalio svečiai patirs „Katarsį“: fiestą užkurs Vidas Bareikis, skandalingieji Flying Saucer Gang ir kiti

Pastaruoju metu be atokvėpio naujienas žeriantys Karklės festivalio organizatoriai skelbia dar šūsnį scenos dievaičių, besiruošiančių kaip reikiant ošti pajūryje, jau rugpjūčio 11-13 dienomis.  Atlikėjų sąrašą papildė žmogus-orkestras, savo energija publiką užvedantis Vidas Bareikis, taip pat kauniečiai, reperiai Flying Saucer Gang, itin produktyvus jaunosios kartos atlikėjas Gamka ir jaunimo numylėtiniai „Katarsis“, rašoma pranešime spaudai.

Skonių entuziastai atidarė vasaros sezoną: surengtas grilio festivalis

Nors užkietėję grilistai sako, kad kepsninių sezonas tęsiasi ištisus metus, vasarą maisto gaminimas lauke įgauna pagreitį. Tai buvo akivaizdu ir šį savaitgalį greta Vilniaus praūžusiame Grilio festivalyje’23.   Vasariškas oras, kepsninėse čirškančio maisto aromatai ir netikėtumų pilna programa į jį priviliojo daugiau nei 1500 žmonių. Paskutinis bilietas į šventę buvo nupirktas likus daugiau nei savaitei iki renginio, rašoma pranešime spaudai.

Būrys įžymybių vasaros sezoną pradėjo paslaptingame senamiesčio sode

Beprasidedant vasarai vis daugiau vilniečių ir miesto svečių vietoj uždarų restoranų erdvių mieliau renkasi būti lauke: prie restoranų įrengtose terasose ar kiemuose. Ne paslaptis, kad Vilniaus senamiestyje slepiasi nemažai uždarų kiemelių, nematomų skubantiems praeiviams. Tačiau ne tiek daug jų galima aplankyti ar, juolab, prisėsti ten įrengtame restorane.
Į viršų