9 lengvi būdai įveikti peršalimą

Šie paprasti patarimai padės įveikti peršalimo simptomus, rašo „Business Insider“.

 

Priemonė nosies ertmės valymui

Šis „įtaisas“ pravalo nosies kanalą steriliu vandeniu arba fiziologiniu tirpalu ir atlaisvina nosį nuo gleivių pertekliaus bei kitų nepageidaujamų medžiagų. Kai kam šis kovos su sloga būdas gali pasirodyti nepatogus. Tačiau tie, kas jau išbandė šią terapiją, tvirtina, kad ji gali per labai trumpą laiką palengvinti skausmą, sumažinti spaudimą nosies viduje ir atsikratyti kitų nemalonių simptomų.

 

Skalavimas sūriu vandeniu

Vos tik nosis pradėti „bėgti“, tai gali išprovokuoti gerklės skausmą. Skausmui palengvinti vertėtų skalauti gerklę šiltu vandeniu, prieš tai į jį įdėjus pusę arbatinio šaukšto druskos. Šis mišinys taip pat kovos su bakterijomis.

 

Pipirmėtė

Jeigu laužo visą kūną ir jaučiate karštį, atsigulkite į šiltą vonią su pipirmėtėmis. Ši vaistažolė pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu ir gali išvalyti nosį, o šiltas vanduo atpalaiduoja raumenis ir mažina skausmą.

Jeigu neturite voniai jėgų, galite išbandyti aromaterapiją – uždekite aromatinę lempą ir įlašinkite į ją porą pipirmėtė aliejaus lašų. Efektas irgi bus panašus.

 

Galva aukštai

Dėl raumenų, galvos skausmo, karščiavimo ir kosulio gali atsirasti miego sutrikimų.

Kad palengvintumėte kvėpavimą miegokite iš karto ant kelių pagalvių. Jeigu laikysite galvą aukščiau, sumažinsite kosulį ir spaudimą viršutinėje kūno dalyje. Tai jums leis ramiau miegoti.

REKLAMA

 

Oro drėkintuvas

Sausas oras gali tik sustiprinti peršalimo simptomus. Dėl to jūsų nosies gleivinė apsitraukia papildomu sluoksniu. Didindami drėgmės kiekį, kartu sumažinsite nosies užgulimą.

Tačiau būkite atsargūs – nepamirškite laiku išvalyti oro drėkintuvą, kad į orą nepatektų bakterijų ir nesusirgtumėte dar labiau.

 

Šildytuvas „pasidaryk pats“

Egzistuoja gana lengvas ir pigus būdas sumažinti raumenų skausmą bei išlaikyti kūną šiltai. Viskas, ko jums prireiks, yra žali ryžiai ir ilga kojinė. Pripilkite kojinę ryžių ir suriškite. Kojinę įdėkite į mikrobangų krosnelę ir šildykite 15–30 sekundžių. Ryžiai gerai išsaugo šilumą, todėl kai uždėsite kojinę ant pečių, pasijausite gerokai geriau.

 

Citrinų sultys

Karštas medaus ir citrinų sulčių gėrimas – puikus būdas pagerinti savijautą. Tačiau ką gi sugalvojus, jei po ranka neturite citrinų? Tiks ir citrinų sulčių pakelis.

 

Drėgnas tvarkymasis

Vos tik pasijausite geriau, užsiimkite tvarkymu – pravalykite klaviatūrą, pelę, darbo stalą ir kitus buto paviršius. Tai sumažins tikimybę apkrėsti ką nors kitą ir dar kartą užsikrėsti pačiam.

 

Maišai panaudotoms nosinaitėms

Jeigu sloguojate arba užsikimšo nosis, jums prireiks kalno nosinaičių, kurios dažniausiai būna išmėtomos po visą butą. Sutikite, ne itin estetiškas vaizdelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų