REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kas gali būti geriau už šiltąjį sezoną, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame lauke? Visgi, atėjus pavasariui, virusai niekur nesitraukia, todėl norint išlikti sveikiems ir galėti džiaugtis bundančia gamta, reikėtų stiprinti imunitetą.

Kas gali būti geriau už šiltąjį sezoną, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame lauke? Visgi, atėjus pavasariui, virusai niekur nesitraukia, todėl norint išlikti sveikiems ir galėti džiaugtis bundančia gamta, reikėtų stiprinti imunitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, dalykai, kuriuos galite padaryti, kad nenusilptų imunitetas ir neužsikrėstumėte ligomis – pakankamai miegoti, reguliariai mankštintis, plauti rankas ir, žinoma, pasirūpinti tinkama mityba.

REKLAMA

Būdai, kaip stiprinti imunitetą:

1. Sveikai maitinkitės. Sveika mityba yra raktas į stiprią imuninę sistemą. Patariama valgyti daug daržovių, vaisių, neskaldytų grūdų, liesų baltymų ir sveikų riebalų turinčių maisto produktų. Šiuose maisto produktuose yra vitaminų, kurie būtini sklandžiam imuninės sistemos darbui:

• Vitaminas B6, esantis: vištienoje, lašišoje, tune, bananuose, žalios spalvos daržovėse ir bulvėse (su lupenomis);

REKLAMA
REKLAMA

• Vitaminas C, randamas: citrusiniuose vaisiuose, įskaitant apelsinus ir braškes, taip pat pomidorus, brokolius ir špinatus;

• Vitaminas E, randamas: migdoluose, saulėgrąžų ir dygminų aliejuose, saulėgrąžų sėklose, žemės riešutų svieste ir špinatuose.

Taip pat labai svarbu vartoti gerąsias bakterijas. Pakankamas gerųjų bakterijų kiekis žarnyne užtikrina sklandų jo darbą, padeda organizmui kovoti su įvairiomis žarnyno ligomis bei neabejotinai stiprina imunitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas tokių būtų, kaip aprūpinti organizmą gerosiomis bakterijomis – ZOE gerųjų bakterijų koncentratas. Tai pirmasis gyvų bakterijų probiotikas, skirtas kasdieniniam maistui praturtinti. Išskirtinė šių produktų savybė – gyvųjų bakterijų gausa. Ji daug kartų didesnė už kiekį, esantį kituose šios grupės produktuose. Šimtus kartų didesnė už kiekį, esantį kasdien vartojamuose raugintuose produktuose. Viename ZOE produktų grame yra nuo 800 mln. iki 4 mlrd. gyvų gerųjų bakterijų. Plačiau apie produktus sužinpti galite čia.

REKLAMA

2. Reguliariai sportuokite. Fizinis aktyvumas nėra užsiėmimas, skirtas tik raumenų auginimui ir streso pašalinimui – jis taip pat padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą. Vienas iš būdų, kaip mankšta gali pagerinti imuninės sistemos funkcijas, yra bendros kraujotakos sustiprinimas, kuomet palengvėja imuninių ląstelių ir kitų, su infekcijomis kovojančių molekulių, judėjimas visame kūne. Tyrimai parodė, kad kasdien atliekant vidutinio sunkumo ir intensyvų fizinį krūvį bent 30 minučių, stimuliuojama imuninė sistema.

REKLAMA

3. Gerkite pakankamai vandens. Vanduo organizme atlieka daug svarbių funkcijų, įskaitant imuninės sistemos palaikymą. Skystis kraujotakos sistemoje, vadinamas limfa, kuris visame organizme nešioja svarbias su infekcijomis kovojančias imunines ląsteles, daugiausia susideda iš vandens. Dėl dehidratacijos sulėtėja limfos judėjimas, o kartais net sutrinka imuninė sistema. Net jei nesportuojate ir daug

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

neprakaituojate, nuolat prarandate vandenį kvėpuodami, taip pat šlapindamiesi ir tuštindamiesi, todėl visuomet gerkite daug vandens.

4. Kokybiškai išsimiegokite. Miego metu atsinaujina visas organizmas, taip pat, miegant, gaminasi su infekcijomis kovojančios molekulės. Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie nepakankamai kokybiškai miega, yra labiau linkę sirgti peršalimo virusais nei tie, kurie pakankamai išsimiega. Kad imuninė sistema turėtų geriausias galimybes kovoti su infekcijomis ir ligomis, svarbu užtikrinti miego kokybę kiekvieną naktį.

5. Sumažinkite patiriamą stresą. Stresas, ypač lėtinis, neigiamai veikia ir psichinę, ir fizinę sveikatą, įskaitant imuninę sistemą. Organizmui, skiriant didžiąją dalį resursų kovai su stresu, silpsta imuninė sistema – padidėja infekcijos ar ligos tikimybė. Raskite sau tinkamus būdus, kurie padėtų nusiraminti: ar tai būtų gilus kvėpavimas, malda ar mankšta, ar meditacija, rašymas, pokalbis su artimaisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų