žarnyno sutrikimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žarnyno sutrikimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žarnyno sutrikimai“.

Žarnyno sutrikusią veiklą išduoda šie ženklai: neignoruokite jų

Žarnyno sutrikimai gali turėti įvairių pasekmių kasdieniam gyvenimui. Šie sutrikimai gali sukelti diskomfortą ir trukdyti įprastam funkcionavimui.   Dietistė Laura Pušinskienė sako, kad vienas akivaizdžiausių sutrikusios žarnyno veiklos požymių – nuolatinės virškinimo problemos.    „Tai apima tokius simptomus, kaip pilvo pūtimas, dujos, pilvo spazmai, vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, nesuvirškintas maistas išmatose.
2024-04-01
REKLAMA
Virškinimo sistema (nuotr. Shutterstock.com) Virškinimo sistema (nuotr. Shutterstock.com)

Kai patiriame stresą, sutrinka mūsų virškinimo sistema – tai ne išmislas: kaip elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tai natūralu, nes nors ir gali pasirodyti neįprastai, mūsų nervų sistema išties turi daug įtakos virškinimo pokyčiams. Ji pataria, kaip palengvinti šiuos nemalonius simptomus.
2023-03-30

Pamirškite pilvo pūtimą: štai, kas padės

Pilvo pūtimas – nemalonus reiškinys, kuris sukelia didžiulį diskomfortą. Dažniausiai su pilvo pūtimo problemomis susiduriame švenčių metu, persivalgius ir t. t. Teigiama, kad virškinimo sistemos problemos yra viena iš penkių pagrindinių priežasčių, kodėl dažniausiai kreipiamės į šeimos gydytoją. Sužinokite, kas gali padėti sumažinti pilvo pūtimo problemą.
2022-10-31
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimą sukelia ne tik infekcijos: apie vieną priežastį dažnai užmirštama

Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc., o blogosios 15 proc. viso bakterijų kiekio organizme. Padaugėjus blogųjų bakterijų kiekiui organizme dažnai pasireiškia virškinamojo trakto mikrobiotos disbalansas, ko dažna pasekmė – viduriavimas.
2022-01-04
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Pagalba užklupus viduriavimui: tai organizmui padės greičiau atsistatyti

Viduriavimas rečiau ar dažniau ištinka kone kiekvieną. Kebliausia, jog su šia problema susiduriama netikėtai, o viduriavimo priežastis ne visuomet būna aiški.  Kokios galimos viduriavimo priežastys bei pasekmės ir kaip organizmui padėti greičiau susitvarkyti su negalavimu? Plačiau apie tai kalbame straipsnyje.
2021-11-15
REKLAMA
Viduriavimas  Viduriavimas

Viduriavimą sukelia ne tik žarnyno infekcijos: daugelis nežino dar vienos priežasties

Visus nors kartą gyvenime yra užklupęs viduriavimas – gėdinga problema, apie kurią nedrąsu garsiai kalbėti. Dažniausiai esame įpratę manyti, kad viduriavimą sukelia trumpalaikė liga, pavyzdžiui: apsinuodijimas maistu, virusai ar bakterijos, tačiau svarbu įsidėmėti, kad kartais „palaisvėjusius vidurius“ gali sukelti ir kitos rimtos priežastys. Kasmet Lietuvoje užregistruojama keli tūkstančiai žarnyno infekcijų, taigi ir viduriavimo, atvejų.
2021-10-12
REKLAMA
Sveika mityba  Sveika mityba

5 imuniteto stiprinimo būdai pavasarį

Kas gali būti geriau už šiltąjį sezoną, kuomet vis daugiau laiko praleidžiame lauke? Visgi, atėjus pavasariui, virusai niekur nesitraukia, todėl norint išlikti sveikiems ir galėti džiaugtis bundančia gamta, reikėtų stiprinti imunitetą. Pirmiausia, dalykai, kuriuos galite padaryti, kad nenusilptų imunitetas ir neužsikrėstumėte ligomis – pakankamai miegoti, reguliariai mankštintis, plauti rankas ir, žinoma, pasirūpinti tinkama mityba. Būdai, kaip stiprinti imunitetą: 1. Sveikai maitinkitės.
2021-03-31
REKLAMA
Gerosios bakterijos (nuotr. Shutterstock.com) Gerosios bakterijos (nuotr. Shutterstock.com)

Gerosios bakterijos žarnyne – kodėl jos tokios svarbios?

Ar žinojote, kad 99 proc. žmogaus kūno bakterijų yra žarnyne ir jos gali sverti net iki 2-3 kilogramų? Mikrobioma – mūsų organizme gyvenančių mikroorganizmų visuma, yra tokia pat unikali kaip ir piršto atspaudas, todėl kiekvienas žmogus turi taip pat ir skirtingą gerųjų bakterijų kiekį žarnyne.  Gerosios bakterijos mūsų organizme atlieka daugybę funkcijų ir daro didžiulę įtaką mūsų savijautai, imunitetui bei daugeliui kitų sveikatos aspektų.
2021-03-09
REKLAMA
Žarnynas (nuotr. Shutterstock.com) Žarnynas (nuotr. Shutterstock.com)

Vargina žarnyno sutrikimai? Lietuvoje taikomas gydymo metodas padės jų atsikratyti

Išgirdus žodį „transplantacija“ natūraliai kyla mintis apie sudėtingas, ilgas operacijas ir riziką dėl gyvybės. Iš tiesų ne visada viskas yra taip sudėtinga. Laidoje „Sveikata.lt“ buvo pasakojama, kad šiandien Lietuvoje yra taikomas naujas gydymo metodas tiems, kurie skundžiasi konkrečia žarnyno liga.
2020-09-29
REKLAMA
Pilvo pūtimas  Pilvo pūtimas

3 netikėtos pilvo pūtimo priežastys

Pilvo pūtimas (meteorizmas) – atskiras virškinimo sutrikimas arba tam tikros ligos simptomas, kuris gali priversti jaustis ne tik nemaloniai, bet ir nepatogiai. Dėl žarnyno dujų pertekliaus tempia pilvą, padidėja jo apimtis, atsiranda raugėjimas ir gausesnis dujų pasišalinimas, o kai kuriais atvejais kamuoja stiprus pilvo skausmas ir netgi gali varginti sunkumas kvėpuoti.
2020-03-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų