REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris sako, kad vaikų maitinimas krūtimi yra „pats natūraliausias dalykas pasaulyje“, todėl ji vis dar žindo savo ketverių metų vaiką. Ji mano, kad ją kritikuojantiems žmonėms „trūksta išsilavinimo“.

Moteris sako, kad vaikų maitinimas krūtimi yra „pats natūraliausias dalykas pasaulyje“, todėl ji vis dar žindo savo ketverių metų vaiką. Ji mano, kad ją kritikuojantiems žmonėms „trūksta išsilavinimo“.

REKLAMA

Dvi dukras tuo pačiu metu krūtimi maitinusi moteris atsakė kritikams. Natasha Keane anksčiau galvojo, kad vyresnius nei vienerių metukų vaikus krūtimi maitinti yra „nenormalu“, bet dabar ji įsitikinusi, kad tai – „natūraliausias dalykas pasaulyje“.

38 metų moteris iš Airijos savo šešiametę dukrą Ellie žindė iki penkerių metų. Ji dar vis žindo keturmetę dukrą Grace, ir turi taikstytis su nepažįstamųjų teisiamais žvilgsniais.

Natasha sako: „Stengiuosi nekreipti dėmesio į jų komentarus ir spoksojimą, bet tai dažnai mane priverčia pasijusti nejaukiai. Tai toks bjaurus dvigubas standartas. Moteris galima aprengti bikiniais ar apatiniais ir dėti ant milžiniškų reklaminių stendų, kai mama švelniai krūtimi maitina vaiką – tai jau nebepriimtina?“

REKLAMA
REKLAMA

Natasha tęsia: „Man maitinimas krūtimi yra pats natūraliausias dalykas pasaulyje. Ellie dar niekada nėra buvusi pas gydytoją dėl ligos ar infekcijos, jai niekada nereikėjo antibiotikų, o Grace krūtinės ląstos infekcija užsikrėtė tik vieną kartą. Esu visiškai įsitikinusi, kad jų imuninės sistemos tokios stiprios būtent dėl maitinimo krūtimi.“

REKLAMA

Gali būti, kad šiai mamai taip svarbu maitinti krūtimi, nes savo pirmojo sūnaus ji nebegalėjo žindyti nuo keturių mėnesių amžiaus. Savo vyriausią sūnų Stepheną, kuriam dabar 19, ji pradėjo maitinti mišinukais, kai jai pačiai prireikė vaistų.

Ji aiškino: „Norėjau jį žindyti ilgiau, bet tada man pačiai buvo tik 19 ir nemaniau, kad galiu abejoti tuo, ką sako mano gydytojas. Nustojusi jį žindyti visą savaitę verkiau. Stephenas nenorėjo mišinukų, buvo labai daug streso.“

Todėl norėdama, kad ši istorija nebepasikartotų, moteris prisijungė prie vietos bendruomenės krūtimi žindančių moterų grupės, kai laukėsi Ellie. Ji pasakojo: „Atėjau į pirmą susitikimą ir pamačiau moterį, tuo pačiu metu žindančią trimetį vaiką ir 18 mėnesių kūdikį – kiekvienam po krūtį. Man atvipo žandikaulis. Aš nuoširdžiai nežinojau, kad galima žindyti ir vyresnius nei vienerių metų vaikus – net nebūčiau pagalvojusi apie galimybę žindyti du tuo pačiu metu. Aš nusprendžiau neteisti, o klausti.“

REKLAMA
REKLAMA

Natasha pradėjo ieškoti informacijos apie „ilgalaikį maitinimą krūtimi“ ir sužinojo apie motinos pieno teikiamą naudą vaiko sveikatai. Dabar ji įsitikinusi, kad atjunkyti vaiką reikia natūraliu būdu ir pati vaikus žindo tol, kol jaučia, kad to reikia, rašoma dailystar.co.uk

Moteris pasakoja: „Dvejus metus jas maitindavau abi kartu. Iš pradžių kiek nerimavau dėl praktinių dalykų, bet svarbu atrasti sau tinkamą poziciją, ir tada viskas pasidaro paprasta. Ellie tada jau buvo kiek vyresnė, aš galėjau jai paaiškinti, kad turės truputį palaukti ir pirma leisti įsitaisyti Grace. Kiekvieną vakarą jos abi taip užmigdavo – po vieną prie kiekvienos krūties, besilaikydamos už rankų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Natasha Ellie nustojo maitinti prieš pat mergaitės penktąjį gimtadienį, o keturmetę Grace ji vis dar maitina. Moteris tikisi, kad jos istorija suteiks žinių tiems, kurie krūtimi maitinančias mamas kritikuoja dėl to, kad jos žindo ir vyresnius vaikus.

Natasha sako: „Žmonės galvoja, kad maitinimas krūtimi yra viešas dalykas, kad kiekvienas turi teisę į savo nuomonę šia tema ir gali kritikuoti. Niekada to nedaryčiau, nes tai kiekvienos mamos asmeniškas pasirinkimas, lygiai taip pat nieko nesakyčiau toms mamoms, kurios vaikus maitina iš buteliuko.

Per šiuos metus sulaukiau daugybės bjaurių komentarų. Kai Grace buvo vos aštuoni mėnesiai, vienas žmogus man pasakė, kad turėčiau ja prievarta pradėti maitinti iš buteliuko ir atjunkyti. Aš tik pagalvojau – ką šitas žmogus pasakytų, sužinojęs, kad dar vis maitinu ir jos vyresnę sesę? Taip pat daugybė žmonių replikuoja, kad „dar maitinu“ – pabrėždami žodį „dar“. Nemanau, kad žmonės tyčia nori mane sugėdinti, ar kad jie yra blogi. Tai paprasčiausiai išsilavinimo stygius – net ir medikų tarpe.“

REKLAMA

Natasha tęsia: „Tai kiekvienos mamos individualus pasirinkimas, ir aš suprantu, kad kai kurios bandė daugybę kartų, bet joms nepavyksta žindyti.

Dėl nuolatinio oksitocino, dar vadinamo meilės hormonu, srauto maitinimas krūtimi puikiai pakelia nuotaiką. Po Stepheno ir Ellie sirgau pogimdymine depresija – maniau, kad tas pats bus ir pagimdžius Grace, bet taip nenutiko. Prieš ką nors sakydami pirma pasidomėkite. Jei moteris man pasako ką nors, ko aš nesuprantu, aš nieko nesakau, ir pirma ta tema pasidomiu. Nesvarbu, ar tam pritariu, ar ne. Svarbu turėti informaciją.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų