Daiva su šeima Londone gyvena beveik 20 metų. Dabar ji su vyru augina tris vaikus – berniuką ir dvi mergaites. Prieš išsikraustymą, studijuodama Aleksandro Stulginskio universitete Kaune (dabar VDU Žemės ūkio akademija, – tv3.lt) ji gavo pasiūlymą – išvykti į mainų programą padirbėti kitoje šalyje.
Taip nutiko, kad Daiva išvyko į Didžiąją Britaniją, o šalis jai paliko didelį įspūdį. – „Pasirodė toks didelis pasaulis, tiek visko naujo, kad tą momentą supratau, jog grįžusi į Lietuvą ir baigusi studijas, vyksiu atgal į Londoną“.
Keitė specialybę
2004 metais, tuo metu būdama 22-iejų, Daiva įgyvendino tuometinį planą ir pabaigusi studijas emigravo į Didžiąją Britaniją. Visgi prieš išsikraustymą mergina intensyviai tam ruošėsi – supratusi, kad dėl kalbos barjero negalės susirasti darbo pagal specialybę, dar būdama Lietuvoje, baigė fitneso instruktorės kursus.
„Ilgus metus sportavau sporto klube, todėl pagalvojau, kodėl nepradėjus mano kelionės Didžiojoje Britanijoje susijusios su sportu. Prieš išvažiuodama, dar studijuojant paskutiniame kurse, baigiau fitneso instruktorės kursus ir išvykau kaip kvalifikuota specialistė. Ten per tris mėnesius radau darbą ir pradėjau dirbti sporto klube. Taip prasidėjo mano kelionė ir visas darbas Didžiojoje Britanijoje”, – pasakoja Daiva.
Pasak moters, dirbdama sporto trenere Didžiojoje Britanijoje ji greitai pritapo. Puikiai sutarė su personalu, darbuotojais ir vadovais. Jos užsidegimą netrukus pastebėjo ir aplinkiniai, todėl Daiva baigė daugybę įvairių kursų ir tapo asmenine trenere.
„Vėliau pradėjau dirbti su žmonėmis turinčiais negalią. Baigiau kursus, pradėjau vesti treniruotes su dviračiais, gimnastikos kamuoliais. Taip pradirbau apie penkis metus“, – atsiminimais dalijasi ji.
Įkūrė nuosavą verslą
Daiva atvirauja, kad nuo pat mažens yra artimai susijusi su menu ir saviraiška. Nuo vaikystės ji kuria įvairius darbelius ir užsiima floristika. Pasak jos, aistra menui niekada neužgeso, o priešingai – tik stiprėjo. Ji taip pat įsitikinusi, kad sporte nepavyksta pilnai atskleisti savo kūrybinio potencialo.
Dėl šios priežasties Daiva nusprendė atsitraukti nuo sporto ir visiškai pasinerti į floristikos pasaulį – įstojo į koledžą ir baigė išsamius floristikos kursus. Įgijusi žinių, ji ėmė kurti šventines ir vestuvines puokštes, išskirtinius stalų dekorus.
„Įgijusi žinių sugalvojau, kad norėčiau atidaryti savo floristikos ir interjero dizaino saloną. Įsteigusi saloną ir jame pradirbusi metus laiko, pasaulyje įvyko garsioji 2008 m. bankų krizė, todėl teko savo išsvajotą parduotuvę uždaryti.
Po uždarymo vėl grįžau atgal į sportą, bet po poros metų supratau, kad visgi menas traukia labiau. Vėl grįžau atgal į floristikos studijas“, – pasakoja emigrantė.
Netrukus Daivos gyvenime atsirado dar viena meno sritis – fotografija. Gimtadienio proga iš vyro gavusi fotoaparatą, trūkus žinių, nusprendė įstoti į fotografijos kursus ir pradėjo gilintis į fotografijos techniką. Vėliau ji nusprendė dar labiau gilinti žinias ir koledže studijavo fotografiją du metus.
„Kursai man labai patiko – tai buvo pirmas žingsnis į mano fotografijos karjerą. Siekdama tolesnio tobulėjimo, gilinausi į fotografijos žinias ir pradėjau aktyviai dirbti šioje srityje. Fotografavau asmenines fotosesijas, kūriau fotografijas, skirtas namų dekorui, ir turėjau kelias mažas parodas“, – teigia moteris.
Lemtingas vakaras
Nors šiuo metu Daiva augina tris vaikus ir yra pilnai atsidavusi šeimai, moteris nepamiršta ir mieliausių dalykų širdžiai – dekoravimo, floristikos ir šeimos švenčių organizavimo.
Paklausta apie savo pažintį su vyru, Daiva juokiasi, kad jų istorija yra labai šiuolaikiška. Jiedu susipažino internetu, tačiau po kelių valandų pokalbio žinutėmis, netikėtai nusprendė susitikti gyvai.
„Po susitikimo supratome, kad tai – meilė iš pirmo žvilgsnio. Daugiau nebesiskyrėme. Nors tuo metu apie santykius ir negalvojau, tačiau tai gavosi natūraliai, be jokio išankstinio plano“, –detales atskleidžia Daiva.
Daiva pasakoja, kad susipažinus su vyru noro grįžti ir kurti šeimą gimtinėje neturėjo dėl jaunatviško maksimalizmo.
„Buvome jauni, pilni idėjų. Pradžioje visiškai nebuvo noro grįžti į Lietuvą, buvome labai jauni ir norėjosi pažinti pasaulį, mokytis, keliauti, studijuoti. Buvo daug jėgos, energijos pažinti viską aplink save. Tokio noro, kad laikas šeimai ar šeima tik Lietuvoje – nebuvo“, – priduria ji.
Anot Daivos, tikrasis troškimas grįžti į tėvynę atsirado tik susilaukus vaikų, kai pradėjo suvokti šeimos, senelių, gimtojo krašto ir šalies kultūros svarbą: „Supratau, kad viskas mieliau ir arčiau širdies yra Lietuvoje.“
Moteris jautriai kalba apie Lietuvą, akcentuodama, kad tėvynė jai svarbi dėl daugybės priežasčių. Lietuvoje ji sukaupė vienus brangiausių vaikystės, paauglystės ir studijų metų prisiminimų.
Pasak jos, sprendimas išvykti nebuvo susijęs su neigiama patirtimi Lietuvoje, o buvo siekis pažinti pasaulį. Vis dėlto, ji sako, kad mintys nuolat sukosi apie sugrįžimą: „Taip susiklostė, kad susipažinus su vyru likome gyventi Anglijoje“.
Tolimuose planuose – Lietuva
Daiva pasakoja, kad būdama emigrante labiausiai ilgisi šeimos ir lietuviškos gamtos. Ji mėgsta leisti laiką miške – grybauti, uogauti, tačiau šių dalykų išvykus svetur patirti negali.
„Planuojame grįžti gyventi į Lietuvą, bet dabar, artimiausiu metu, norime suteikti vaikams galimybę pasirinkti, kur jie nori mokytis. Turime paauglį sūnų, kuris rugsėjį eis į 9 klasę. Norime, kad jis baigtų gimnaziją. Mergaitės jau eina į mokyklėlę.
Mums labai patinka angliška mokyklos sistema, nes viskas orientuota į vaiką, į jo psichologinę būseną. Pagrindinė priežastis dėl ko liekame gyventi užsienyje yra vaikų mokslai. Be to, patys turime gerus darbus ir įpratome, nes pusę gyvenimo esame pragyvenę tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje“, – pasakoja ji.
Daiva su vyru ateityje planuoja grįžti į Lietuvą. Po to, kai jų vaikai baigs mokslus, jie nori suteikti jiems galimybę pasirinkti – ar tęsti studijas Didžiojoje Britanijoje, ar grįžti studijuoti į Lietuvą. Pasak jos, ateinantys 10 metų yra laikotarpis, kuomet su vyru pilnai priims visus sprendimus, o vaikai bus baigę mokyklą.
„Šiuo metu taip stengiamės susidėlioti savo gyvenimą, kad grįžus į Lietuvą dirbtume darbus, kurie teikia mums malonumą, yra susiję su mūsų laisvalaikiu, pomėgiais. Daugiau orientuojamės ir ateities planus piešiame susijusius su tuo, ką mėgstame daryti, kas artima širdžiai“, – atvirauja ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!