• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šiais laikais dažnai galime išgirsti, kad jaunimas neva nieko neveikia, tik iš rankų nepaleidžia mobiliųjų telefonų ar patys nežino, ko nori iš gyvenimo, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos dvyliktokas Tautvydas Ribinskas puikiai įrodo, kad tai netiesa. Už savo atkaklų darbą, mokslo pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą jaunasis mokslininkas atsiėmė ir „Lietuvos garbės“ apdovanojimą.

Nors šiais laikais dažnai galime išgirsti, kad jaunimas neva nieko neveikia, tik iš rankų nepaleidžia mobiliųjų telefonų ar patys nežino, ko nori iš gyvenimo, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos dvyliktokas Tautvydas Ribinskas puikiai įrodo, kad tai netiesa. Už savo atkaklų darbą, mokslo pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą jaunasis mokslininkas atsiėmė ir „Lietuvos garbės“ apdovanojimą.

REKLAMA

Tautvydas jau ketverius metus neapsiriboja vien mokslais gimnazijoje, bet ir papildomai domisi chemijos ir biochemijos mokslais, dirba su keliais mokslo darbais, dalyvauja jaunųjų mokslininkų konkursuose. Pernai vaikinas ES jaunųjų mokslininkų konkurso pirmame nacionaliniame etape laimėjo II vietą ir kartu su kitais laureatais iškovojo galimybę atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse.

Dalyvavo viename svarbiausių konkursų pasaulyje

Tautvydas savo trejus metus darytą darbą „Dirvinės karpažolės ekstrakto fungicidinis poveikis medieną ardantiems mikrogrybams“ pristatė Kinijoje, kurioje organizuojamas svarbiausias ir didžiausias jaunųjų mokslininkų konkursas Azijos regione. Jis varžėsi su maždaug 900 jaunųjų mokslininkų iš 50 pasaulio šalių ir regionų. Iš vieno prestiziškiausių konkursų dvyliktokas į Lietuvą grįžo su III vietos apdovanojimu.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas įspūdingas jaunojo mokslininko pasiekimas – jis vienintelis iš Lietuvos buvo deleguotas į Šveicarijos jaunųjų mokslo talentų forumą. Tautvydas neslepia, kad jam šie įvertinimai daug reiškia, nes tai atperka sunkų darbą.

REKLAMA

„Darydamas tyrimus, analizuodamas rezultatus, paaukoji tikrai labai daug laiko ir atsisakai paprastų malonumų. Pavyzdžiui, jei savaitgalį galėtum leisti su draugais, važiuoti į gamtą ar dar kur nors, tai sėdi laboratorijoje ir tobulini savo tyrimus. Žinoma, tu sužinai kažką, tai tave įkvepia, suteikia malonumo. O kai gauni apdovanojimą, visa tai, ką prarandi dirbdamas laboratorijoje, tau sugrįžta, nes supranti, kad pripažinti ir gerbiami mokslininkai, esantys vertinimo komisijoje, pastebi tavo darbą ir pasako, kad vienas ar kitas tavo tyrimas gali duoti vaisių, yra įdomus“, – su didžiuliu užsidegimu pasakoja dvyliktokas.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslo darbai pritaikomi praktiškai

Šiuo metu jaunasis mokslininkas dirba ne tik su jau minėtu ir apdovanojimą pelniusiu mokslo darbu, bet ir su dar vienu. Per ketverius metus, atlikdamas įvairius ir vis naujus tyrimus, jis įrodė, kad nendrės naikina vandens telkinių užterštumą sunkiaisiais metalais. Taip pat Tautvydas, išanalizavęs savo tyrimo rezultatus, pateikia įvairių pasiūlymų, kuriuos būtų galima realiai įgyvendinti. Pavyzdžiui, jis siūlo nupjautus nendrių stiebus naudoti biokurui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio jaunųjų mokslininkų konkurso organizatoriai sako, kad abu Tautvydo darbai turi praktinį pritaikymą natūraliai gamtai bei ekologijai ir yra labai perspektyvūs. Moksleivis tiria tai, ko dažniausiai nepastebime, bet kas gali turėti labai didelę naudą visai ekosistemai.

„Mes gyvename gamtoje ir esame jos dalis. Kiekvienas žmogaus pramonės atradimas suteikia naudą žmogui, bet tuo pačiu ir žalą gamtai. Todėl mes, žingsnis po žingsnio eidami į priekį su naujausiomis technologijomis, naujais atradimais, turime prisiminti ir gamtą bei, pavyzdžiui, sumažinti padarytą savo žalą“, – kodėl pasirinko būtent šią sritį atskleidžia Tautvydas.

REKLAMA

Išskirtinis mokinys

T. Ribinskas laboratorijose jaučiasi kaip žuvis vandenyje ir atlieka vis rimtesnius tyrimus. Tiesa, jam jau ne visada pakanka jo mokyklos suteikiamų sąlygų. Vaikinas vyksta ir į kitus miestus: rimtesnius tyrimus atlieka LSMU farmacijos, KTU cheminės technologijos fakultetuose Kaune, Šiaulių universitete.

Kartais į laboratorijas jaunąjį mokslininką lydi jo mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė. Pas ją vaikinas mokosi ketverius metus, todėl ji džiaugiasi, kad kažkuria dalimi prisidėjo prie vaikino pasiekimų. Tačiau mokytoja visų nuopelnų dėl aukštų Tautvydo pasiekimų neprisiima ir sako, kad pats vaikinas yra labai stropus, iniciatyvus ir skiria tam daug laiko.

REKLAMA

„Tautvydas tikrai yra išskirtinis mokinys. Jis labai atsakingas, kultūringas, stropus, atkakliai siekiantis savo tikslo“, – gerų žodžių mokiniui negaili V. Šepkauskienė.

Mano, kad yra vertesnių gauti apdovanojimą

Paklaustas, ką jam reiškia pelnytas „Lietuvos garbės“ apdovanojimas, Tautvydas išlieka paprastas, kuklus ir pernelyg to nesureikšmina.

„Žinoma, apdovanojimą gauti smagu, bet aš galvoju, kad visuomet yra vertesnių žmonių. Aišku, negalima lyginti vienokių ar kitokių pasiekimų, nes kiekvienas dirbame ar kažką išskirtinio padarome skirtingose srityse. Tačiau man atrodo, kad yra kitų žmonių, kurie galėtų gauti šį apdovanojimą, nes jų pasiekimai yra daug didesni“, – kuklinasi T. Ribinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų