11-metį vilnietį parklupdė užkrečiama liga: mama siunčia žinią

Grėsmingasis gripas, ką tik nusinešęs moters gyvybę, į ligos patalą masiškai guldo ir mažuosius. Santaros vaikų ligoninės medikai stiprina pajėgas, mat sergančių vaikų tiek daug, kad šie nebetelpa į palatas.

21

Gripas pakirto 11-metį 

Santaros vaikų ligoninės priimamojo stebėjimo palatoje mineralinį gurkšnoja Nikita. Vienuolikmetis vienas iš tų, kuriuos pastarosiomis dienomis parklupdė gripas.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 11-metį pakirto užkrečiama liga

Vakare termometras rodė beveik keturiasdešimt karščio, tad mama nė nedvejojdama vaiką atvežė į ligoninę. Ir net numano, kur sūnus galėjo užsikrėsti pavojingu virusu.

Susirgusio vaiko mama Tamara pasakoja, kad vaikas greičiausiai susirgo draugo gimtadienyje, šeštadienį: „Ten, kur vaikai pramogauja laipiodami aukštai. Klube“, - kalba mama.

Pats sergantis berniukas neslepia, kad jautėsi ypač prastai. „Aš labai smarkiai kosėjau ir man nuo kosulio net bloga pasidarė.“

Palatos perpildytos

Medikai ką tik davė Nikitai vaistų ir jeigu jis pasijus geriau, vienuolikmetis netrukus bus išleistas gydytis namo. Berniukas į ligoninę greičiausiai nebus guldomas ir todėl, kad visos dvidešimt priėmimo stebėjimo palatų užpildytos dar labiau karščiuojančiais.

Stacionare, kur su girpu ar peršalimo ligomis guldomi mažyliai, telpa beveik šimtas pacientų. Tačiau visos lovos šiuo metu jau užimtos sunkiai sergančiųjų. Tad guldyti naujų pacientų, kaip sako, Santaros vaikų ligoninės priėmimo skubios pagalbos vyresnioji gydytoja, nėra kur.

Vyresnioji gydytoja Daiva Vaičiūnienė sako, kad šiuo metu palatos ligoninėje perpildytos. „Šiai dienai yra tikrai pilnas, ir nuolatos ir labai didelė lovų apykaita. Kiek išrašo pacientų, tiek spėjam priguldyti. Tikrai labai dideliu apkrovimu dirba visi skyriai, ne tik infekcinių ligų skyrius, pulmunologai. Intensyvios terapijos skyriuje buvo net septyni ligoniai.

Didžiausia klaida tėvų, kai jie neįvertinę būklės nepagalvoję, nepasitarę su savo šeimos gydytojais, lengviausiu keliu nueina. Ima sėda į automobilį, pasiima vaikutį ir važiuoja į mūsų skubios pagalbos skyrių.

REKLAMA

Viskas tvarkoje, bet jie sudaro didžiules eiles. Ir patys atsiduria rizikingoje situacijoje, dėl to, kad daug pacientų ir didelė tikimybė gauti infekciją, kurios jie šiandien neturėjo“, - sako medikė.

Medikai prašo nepanikuoti 

Medikai prašo tėvų nepanikuoti, ir vaikui sukarščiavus neskubėti vežti į ligoninės priimamąjį.

Svarbiausia duoti vaikui priešgripinių vaistų, ir daug skysčių – mineralinio vandens. Esą būtent tą ir darė buvęs parlamentaras Vytautas Gapšys, bet jo trimetės būklė negerėjo, tad vis gi atvažiavo pas medikus.

„Problema yra ta, kad Vilniuje, ten kur ir esame prisiregistravę, mums pasakė, kad anksčiausiai mus priimtų, galbūt penktadienį, bet dar geriau, kitai savaitei atidėkit. Tai kai vaikas karščiuoja, tai turbūt neįmanoma yra laukti.

Bet vaiko nepaklausius, o šiuo atveju ir rentgeno reikėjo, tai mums pasirodė, kad būtų neatsakinga laukti tokį laiką, tai teko atvykti čia“, - sako jis.

Kol kas laukiama rezultatų, tačiau mažylei esą įtariamas ne tik gripas, bet neatmetama komplikacija – plaučių uždegimas.

Vaikų serga daugiau nei suaugusių 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovai sako, kad gripuojančių vaikų šalies ligoninėse daugiau nei suaugusiųjų. Bet itin piktas A tipo virusas šiemet klupdo ir suaugusius. Prieš dvi dienas mirė devyniasdešimt dvejų šiaulietė. Moteris buvo neskiepyta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų