Lietuvaitė namuose sukūrė stebuklingą Kalėdų pasaką: sunku atitraukti akis

Anglijoje gyvenančios, 9 metų dukrytę auginančios lietuvaitės Vitalijos Matusevičiūtės namai primena tikrą Kalėdų stebuklą. Nors moteris niekada nesidomėjo menais ir kūryba, gimus dukrai, nusprendė kiekvienais metais šventėms ruoštis ypatingai ir savo puoštomis eglutėmis ir kalėdinėmis dekoracijomis stebina ne vieną.

13

Vitalija savo puoštų eglučių nuotraukas įkėlė į socialinių tinklų grupę, kurioje žmonės dalijasi savo kurtomis šventinėmis dekoracijomis. Moters įrašas sulaukė tūkstančio „patiktukų“, o komentaruose vienas po kito liejosi pagyrimai.

Kalėdų džiaugsmas užgimė dukros dėka

Būdama maža mergaitė Vitalija labai mėgo Kalėdas, o jų laukimas buvo stebuklingas ir mistiškas laikas. Tačiau iš Tauragės rajono kilusi moteris pasakoja, kad išvykus gyventi į Angliją ir pasinėrus į darbus, Kalėdos tapo eilinė darbo diena. Šventės ir vėl įgavo magišką prasmę, kai Vitalijai gimė dukrytė Urtė.

„Gimus dukrytei, vėl sugrįžo tas stebuklingas, mistinis Kalėdų laukimas, nes norėjau, kad dukrytė turėtų pačias nuostabiausias ir gražiausias Kalėdas“, – šypsosi Vitalija.

Ir nors pažiūrėjus į moters kuriamas dekoracijas ir papuoštas eglutes gali atrodyti, kad kūrybinis talentas tiesiog įaugęs į moters kraują, ji pati pripažįsta iki dukros gimimo niekada nesidomėjusi dekoru ar menais:

„Gimus dukrai, manyje įvyko kažkoks perversmas. Pati vėl tapau mažu vaiku. Atsirado susidomėjimas menais, noras kurti kažką gražaus, daryti įvairias kompozicijas. Pradėjau nuo Kalėdų, dukrytės gimtadienių, po to visoms šventėms viską puošdavau iki smulkmenų.“

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvaitės Vitalijos Matusevičiūtės kalėdinės dekoracijos atima žadą

Moteris jau 13 metų dirba aptarnavimo srityje, tačiau neslepia pasvajojanti apie tai, kad jos gyvenime vis didesnę dalį užimanti kūryba ir dekoras taps ne tik mėgstama veikla, bet ir atneš uždarbį.

„Pati nežinodama, atradau savo menišką sielą, tai, kas mane džiugina ir tapo hobiu, o galbūt vieną dieną taps ir mano pragyvenimo šaltiniu“, – sako pašnekovė.

Šventėms pradeda ruoštis spalio mėnesį

Kiekvienais metais Vitalija savo namuose puošia ne vieną Kalėdų eglutę ir stengiasi, kad jos būtų išskirtinės ir kitokios nei anksčiau. Paklausta, iš kur semiasi tiek daug idėjų, ji sako, kad idėjos gimsta per praktiką. 

REKLAMA

„Kai pasižiūriu į savo pirmąją eglutę, net juokas suima, kiek klaidų padaryta ją puošiant. Su metais ir praktika ateina ir naujos idėjos, tikrai išlavinau „akį“, nors šiaip niekada nesiskundžiau savo fantazija. Visada bandau išeiti iš savo „komforto zonos“, sulaužyti nusistovėjusias Kalėdų puošimo tradicijas.“

Moteris sako nemėgstanti pasiruošimo šventėms pasilikti paskutinei minutei, bėgioti ir jaudintis, kad ko nors nesuspės. Kadangi sukurti kalėdines dekoracijas ir papuošti išskirtinę eglę užima nemažai laiko, ruoštis Kalėdoms Vitalija pradeda dar rudenį.  

Jau spalio mėnesį ji ieško papuošimų, apgalvoja, kaip dekoruos namus, o eglutę puošia lapkritį. Tam, kad galėtų kuo ilgiau pasidžiaugti savo kūrybos vaisiais, moteris puošia dirbtinę žaliaskarę.

„Visada puošiu tik netikras eglutes, nes tikros eglutės neišgyventų 5 savaites namuose, o aš puošiu jas lapkričio paskutinėmis dienomis. Tikrų eglučių neišeitų papuošti taip, kaip aš puošiu, nes jos neproporcingos, per dideli tarpai tarp šakų. Todėl investuoju į geras, netikras eglutes, kurios džiugins mane dar daug metų“, – pasakoja ji.  

Negaili pinigų dekoracijoms

Moteriai pasidalinus savo puoštomis eglutėmis socialiniuose tinkluose, ne vienam kilo klausimas kiek pinigų reikia skirti, norint sukurti tokį Kalėdų stebuklą. Vitalija sako niekada nebandžiusi apskaičiuoti sumos, kurią išleidžia, nes kiekvienais metais stengiasi nusipirkti kuo įdomesnes ir išskirtinesnes dekoracijas.

„Kasmet papildau savo kalėdinį sandėliuką. Dekoracijas perku iš įvairiausių parduotuvių, internetu, taip pat parsisiunčiu iš Amerikos, visada noriu kažko naujo ir nematyto.

REKLAMA

Eglučių puošybai naudoju daug įvairiausių audinių, juostų, floristinės žalumos, šakelių, kurios suteikia eglei pilnumo ir vientisumo. Dekoracijas taip pat gaminu pati: lipdau, karpau, siuvu. Tiek, kiek turiu šventinių dekoracijų, turbūt vienu metu papuoščiau bent 10 eglučių“, – šypteli ji.

Eglutę puošė ilgiau kaip 20 valandų

Vitalija neslepia, kad tokios įspūdingos eglutės atsieina ne tik nepigiai, bet ir kainuoja daug laiko ir kantrybės – vieną eglutę ji yra puošusi ilgiau kaip 20 valandų. Tačiau, pasak jos, eglučių puošyba yra tarsi atsipalaidavimo terapija, todėl jai negaila tam skirti ir visą dieną:

„Kiekviena dekoracija yra perdedama daug kartų, kol atranda savo vietą ir paskirtį. Visas procesas vyksta iš lėto, su pasimėgavimu.

Man reikia bent 12–15 valandų, kad papuoščiau eglutę. Vienai eglutei esu skyrusi virš 20 valandų, bet rezultatas buvo stulbinantis.“

Kūrybiniu talentu stebina ir dukra

Prie šventinio stebuklo kūrimo kasmet prisideda ir Vitalijos dukra, kurios gimimas ir įkvėpė moterį kūrybai. Mergaitė jau daug ko išmoko ir savo puoštomis eglutėmis stebina net mamą.

„Kalėdų eglutes visada puošdavau su savo dukryte, nors tai užtrukdavo 10 kartų ilgiau, bet paskutiniais metais dukrytė pradėjo pati puošti savo eglutes, su savo fantazija ir naujomis idėjomis. Matau, kad ji tuoj taps mano eglučių puošimo konkurentė“, – juokiasi Vitalija.  

Šeimos kalėdinės tradicijos

Ir nors pašnekovė pripažįsta, kad šventės planavimo procesas jai daug mielesnis nei pačios Kalėdos, kurios, pasak jos, ateina ir praeina, moteris kasmet su šeima puoselėja Kalėdų tradicijas ir šią šventę ypatingai pamini.

REKLAMA

„Kiekvienais metais stengiuosi, kad šventės būtų gražios, jaukios ir ypatingos. Kiekvienais metais skirtingos tematikos, skirtingos spalvos, viskas apgalvota iki smulkmenų.

Šeimoje esame susikūrę savo naujas tradicijas. Kūčių rytą visa šeima išvažiuojame pasisemti šventinės nuotaikos, aplankyti „Senelio Šalčio“.

Grįžę namo, bendromis jėgomis pasidarome skanią vakarienę, „sušokame“ į naujas kalėdines pižamas ir sėdame už šventiškai papuošto stalo. Po vakarienės žiūrime kalėdinius filmus, žaidžiame stalo žaidimus.“


Rašyti komentarą...
V
Vyga
2020-12-04 17:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabu!Labai gražu!
Atsakyti
0

G
Gintare
2020-12-04 17:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazi pasaka
Atsakyti
0

G
Gintare
2020-12-04 17:38:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazi pasaka
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų