Kūdikio higienos procedūros – ką svarbiausia žinoti?

Vienas didžiausių iššūkių gimus kūdikiui – pirmasis jo maudymas. Nemažai klausimų kyla ir su kitomis higienos procedūromis, nes, jei kaip maitinti žinome beveik instinktyviai, visą kitą informaciją tenka surinkti ir išbandyti savarankiškai. Pateikiame keletą svarbiausių kūdikio higienos procedūrų taisyklių.

Lovela

Maudyti ne ilgiau 10 min.

Kūdikio oda yra itin švelni ir jautri, tad jai reikia gerokai delikatesnės priežiūros nei suaugusiam žmogui. Gimusio vaiko oda yra penkis kartus plonesnė nei suaugusiojo, jos struktūra dar tik formuojasi, tad ji negali organizmo pilnavertiškai apsaugoti nuo išorės dirgiklių, ji daug jautresnė temperatūrai ar nepageidaujamoms alergines reakcijas sukeliančioms medžiagoms.

REKLAMA

Maudant vaiką vandens temperatūra turi būti artima išorinei vaiko kūno temperatūrai – apie 37 laipsnius karščio. Patikimiausia ją išmatuoti termometru, jei jo neturite įkiškite į vandenį alkūnę, kuri daug jautresnė už delną – vanduo turi atrodyti nei šaltokas, nei karštas.

Vonios procedūros turi trukti iki 10 minučių, kad neturėtų didesnės įtakos vaiko kūno temperatūrai. 

Prausikliai – tik specialūs

Labai atidžiai rinkite muilą, šampūną ir kitus prausiklius. Jokiu būdu nenaudokite tų pačių, kuriuos naudojate sau, nes jų sudėtyje gali būti vaikams per didelės kenksmingų medžiagų koncentracijos. Jei neturite specialaus kūdikiams skirto prausiklio, jau geriau apsiribokite tiesiog šiltu vandeniu.

Kai renkate prausiklius kūdikiui, vienas iš indikatorių, galinčių padėti – kvapas. Rinkitės mažiausiai kvepiančius prausiklius, juose nebus papildomų kvapiklių, kurie dažniausiai turi tik vieną funkciją – padaryti produktą patrauklesniu pirkėjui, tačiau gali sukelti jautrios odos alergiją.

Numaudę kūdikį švelniu rankšluosčiu jį nusausinkite – ne trinkite, kaip esate įpratę patys, bet švelniai prilieskite, kad rankšluostis sugertų drėgmę. 

Šiltas vanduo nuplauna apsauginį riebalinį odos sluoksnį, tad po vandens procedūrų vaiką galite ištepti specialiu kūdikiams skirtu drėkinančiu losjonu. Tačiau nepiktnaudžiaukite jais – bręstanti oda turi išmokti savarankiškai drėkinti kūną, jei jai nuolat padėsite drėkinančiais kremais, jos drėkinimo funkcija gali būti prislopinta.

Tačiau tai nereiškia, kad turite vengti kremų. Saulėtą dieną kūdikio veidą rekomenduojama nuo UV spindulių apsaugoti specialiu kremu nuo saulės, o šaltuoju metų periodu atviras kūno vietas reiktų apsaugoti riebesniu kremu saugančiu nuo nušalimų.

REKLAMA

Lovela

Venkite agresyvių skalbiklių

Prisiminkite, kad nuo kenksmingų medžiagų turite vaiką saugoti ne tik vandens procedūrų metu, bet visą laiką. Tad labai svarbu kokius skalbiklius naudojate jo drabužėliams, patalynei, o per pirmuosius tris metus – kai kūdikio oda dar bręsta – ir savo drabužiams, nes vaikas juk dažnai glaudžiasi prie jūsų.

Įprastuose skalbikliuose gali būti per didelė alergenų ar netinkamų cheminių medžiagų koncentracija, tad vaikams rekomenduojama parinkti jiems tinkamus ir specialiai pritaikytus skalbiklius.

Kaip tinkamas pasirinkimas gali būti būtent kūdikiams skirtas ploviklis iš „Lovela“ kolekcijos. Šio prekės ženklo audinių minkštiklis ir plovikliai yra hipoalergeniniai, jų sudėtis yra skirta itin jautriai odai, nenaudojami optiniai spalvų paryškintojai, enzimai ar kitos nebūtinos medžiagos. 

„Lovela“ skalbinių plovimo priemonės tinka ne tik kūdikiams, bet rekomenduojamos ir alergiškiems žmonėms kaip kliniškai išbandyta alergijų nesukelianti priemonė. 

Ir, nepamirškite, kad vystyklai bei vaikiški drabužiai yra ne vienintelės skalbiamos medžiagos, su kuriomis liečiasi vaikai – jų patalai ir net jūsų drabužiai, tai medžiagos su kuriomis taip pat dažnai kontaktuoja kūdikiai.

Daugiau informacijos: www.lovela.lt 

Lovela


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų