Anykštėno pastatytas namelis užkariavo lietuvių širdis: tokio pasisekimo net nesapnavo

Anykščių rajone į svečius kviečia šeimos įkurtas ir trijų kartų – senelių, vaikų ir anūkų – prižiūrimas apgyvendinimo verslas, kurio pažiba tapo namelis medyje, įkurtas 3 metrų aukštyje. O ypatingas jis tuo, kad jame yra ne tik elektra, bet ir vandentiekis bei kanalizacija.

Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų (nuotr. asm. archyvo)
11

Prieš penkerius metus Tomas Padūmis Anykščių rajone, 3 kilometrai nuo pačių Anykščių, įsigijo sodybą. Iš pradžių net nebuvo minties, kad vieną dieną ji taps traukos objektu poilsiautojams, nes nei pats Tomas, nei jo žmona ar tėvai neturėjo patirties apgyvendinimo versle.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų

Aplinkybės sutapo taip, kad tais pačiais metais Anykščiuose atsidarė garsusis Lajų takas ir šis mažas miestelis tapo tikru traukos centru keliautojams iš visos Lietuvos.

„Tuo metu smarkiai išaugo ne tik maitinimo įstaigų skaičius, bet ir atsirado apgyvendinimo paslaugų trūkumas. O kai paklausa smarkiai viršija pasiūlą, pasiūla greitai ją pasiveja.

Beveik metus laiko tvarkėme dokumentus. Per tą laiką tvarkėme ir apleistą sodybą. Už akių užkliuvo sodyboje viena šalia kitos augančios keturios šimtametės pušys. Paieškoję internete, suradome kompaniją, kuri stato namelius medyje.

Su jais susisiekėme, nors jų pagrindinis darbas yra statyti vaikams skirtus namelius medyje. Kai jie atvažiavo ir realiai pamatė mūsų planus,  jiems tai tapo šiokiu tokiu iššūkiu, kad toks didelis namelis numatytas“, – pasakoja vyras.

Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų

Daug nesitikėjo

Pastačius platformą nameliui, kurį laiką Tomas su šeima savo namelio projektą atidėjo į šalį, nes buvo užsiėmę kitų namelių statybomis.

„Rudeniop pradėjome galvoti, kokio didumo tas namelis gausis, nes vienas iš mūsų norų buvo, kad medis neitų per vidurį namelio, nes labai sunku būtų apsaugoti namelį nuo drėgmės ir lietaus. Apsibraižėme, surentėme karkasą. Jį pamatęs vienas draugas davė tokį iššūkį, sako: „Jeigu statysite, tai tokį, kad ir aš galėčiau atvažiuoti – su tualetu ir dušu viduje“.

REKLAMA

Tuo metu pasijuokėme, nes kur matėte namelį medyje su tualetu. Bet ta mintis vis kirbėjo galvoje, o jei pabandžius. Kai projektavome vandenį ir nuotekas visoje sodyboje, pamatėme, kad teoriškai įmanoma padaryti ir tualetą, ir dušą viduje namelio. Vietos jo viduje užteko.

Statėme savo malonumui, negalvodami, kad tai bus traukos objektas, neturėdami kažkokių didelių lūkesčių. Darėme taip, kad nepavykus, nebūtų gaila padaryti jo skirto tik vaikų žaidimams“, – pasakoja Tomas.

Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų

Buvo pirmasis toks

Nepaisant to, namelis gavosi tvirtas ir gali tarnauti iki pirmųjų didesnių šalčių. Dabar jau buvo trečias sezonas, kai namelyje priimami svečiai. Pasak vyro, baimės atiduoti jį į poilsiautojų rankas nebuvo, tačiau dėl viso pikto į namelį nedėjo malkinio pečiuko, kad išvengtų nelaimingų atsitikimų.

„Prieš atsidarant, buvo daug abejonių, stengėmės rasti informacijos apie nuomojamus namelius medžiuose ir neradome nei vieno namelio, kuris turėtų dušą ir  tualetą, ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje ir Švedijoje.

Baiminomės ar žmonės nenusivils, ar jiems nebus baisu, ar patiks, ar užteks  patogumų. Vienoje iš pušų genys gyvena, kuris kartais 8 valandą ryto pradeda stuksenti į medį.  Tie, kurie atvažiuoja kaip į viešbutį ar prisižiūrėję „Discovery“ ir manantys, kad tokie nameliai turi būti šalia skardžio, stiklinėmis grindimis ir su baseinu – jų lūkesčiai nebūna išpildyti. Tačiau jeigu atvažiuoja svečiai pas mus į namelį, kaip į gamtą, tai jų lūkesčiai būna viršyti, jie būna nustebinti visų esančių patogumų. Žinoma, virtuvėlė nėra labai didelė, bet dažniausiai jos užtenka“, – juokiasi jis.

REKLAMA

Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų

Koronavirusas išgąsdino svečius

Tomas šypteli, kad pirmaisiais metais jiems atrodė, kad sulaukė didelio populiarumo, nes kiekvienas savaitgalis buvo užimtas, o kartais sulaukdavo užsakymų net ir darbo dienomis.

„Tuo pačiu metu mes pradėjome nuomoti ir kitus du namelius, įrengtus ant žemės. Tačiau namelio medyje populiarumas viršijo pastarųjų užimtumą dvigubai, nors jo kaina ir  buvo didesnė.

Sekančiais metais namelyje medyje mes jau turėjome beveik 100 proc. užimtumą ir tai atrodė neįtikėtina. Šiemet liepą ir rugpjūtis jau buvo užsakyti pilnai“, – pasakoja jis.

Tiesa, šie metai buvo ypatingi. Jau nuo pat sausio mėnesio pradėjo plūsti poilsiautojų užsakymai, tačiau šalyje paskelbus karantiną, apie 90 proc. svečių atšaukė savo užsakymus. Dažniausiai savo užsakymus atšaukdavo užsienyje gyvenantys poilsiautojai, dėl reikalavimo dvi savaites izoliuotis atvykus į Lietuvą. Tai šiek tiek išgąsdino ir šeimininkus, nes jie nebežinojo, ar šią vasarą išvis pavyks sulaukti atvažiuojančių poilsiautojų.

„Atėjus gegužės pabaigai, žmonės įsidrąsino, pradėjo skambinti, užsakinėti vietas. Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje jau sulaukėme užsakymų. Kovas, balandis, gegužės pradžia – buvo tikrai neramus laikas, nes užsakymų buvo minimaliai.“, – pripažįsta Tomas.

Labiausiai patinka šeimoms

Anykštėnų kieme stovi ir kitas namelis medyje vadinamas didžiuoju. Tomas sako, kad žinojo, jog antras toks rimtas namelis kaip pirmasis neišeis, tai nusprendė tą namelį medyje beždžionių tiltu sujungti su nameliu, stovinčiu ant žemės.

REKLAMA

Anykštėno pastatytas namelis medyje pritraukia šimtus turistų

Šis namelis skiriasi ir tuo, kad jo viduje auga pušis. Pasak verslininko, vien tik namelio stogo uždengimas užtruko beveik pusę laiko, per kurį namelis ir buvo pastatytas – medis nėra tiesus ir simetriškas į šonus, todėl reikėjo derinti kiekvieną lentelę. Šį namelį labai pamėgo šeimos su vaikais, nes namelyje medyje vaikai gali įsirengti savo „karalystę“.

„Pas mus atvyksta visokių svečių – vieni ieško ramybės ir poilsio tarp pušų, kiti – vietos šventei ar linksmam pasibuvimui, treti atvyksta atrasti įdomias Anykščių krašto vietas ir veiklas, kurių čia užtenka ne vienai dienai. Kas metai atsiranda vis daugiau kultūringų, pasaulio mačiusių svečių, kurie nuvelka patalynę, susiplauna savo indus, surūšiuoja šiukšles, gerbia save ir kitus.

Be abejo, pasitaiko svečių, dažniausiai savaitgaliais, kurie atvažiuoja po darbų pašvęsti. Čia gal ir yra sunkesnė šio verslo dalis. Triukšmingų švenčių stengiamės vengti, nes pas mus nuo 22 valandos yra ramybės laikas. Dalį klientų atfiltruoja ir patys Anykščiai, nes čia dažniausiai atvažiuoja šeimos su vaikais. Tie, kurie atvažiuoja savaitės viduryje, dažniausiai atvažiuoja ir paatostogauti, pailsėti, be to beveik nevartoja alkoholio. Šiaip pastebėjome, kad šiemet svečiai alkoholio vartoja mažiau nei ankstesniais metais“, – pasakoja jis.


Rašyti komentarą...
V
Vardas
2020-09-06 19:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar galima statyti ar medziu nezaloja ar saugu kalinizacijos vel nu cia daug klausimu kyla
Atsakyti
-3

L
Lina S.
2020-09-07 07:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Joks čia ne stebuklas - toks namelis su visais patogumais jau seniai žavi ir linksmina kaimo turizmo sodybos "Pas Bronių" svečius (Anykščių ir Rokiškio rajonų sandūroje, Juodonių kaime. Tikrai labai smagu ten nakvoti - tiesiog lajų take! Labai mėgsta tame namelyje praleisti pirmąją naktį jaunavedžiai, ten švenčiantys savo vestuves...
Atsakyti
0

V
Vidas
2020-09-07 08:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Misko paskirties zemeje,regioniniame parke.Gal isduosit paslapti kaip gavot leidima,ar galima.As taip pat noriu tai isirengti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų