Koronavirusu užsikrėtusi 20-metė ragina pasimokyti: „Daugelis nejaučia jokių simptomų“

Dvidešimtmetė pasidalino savo patirtimi, sužinojus apie teigiamą COVID–19 rezultatą. Jai pasireiškė daugelis su koronavirusu siejamų simptomų, rašoma mirror.co.uk. Pats dažniausias koronaviruso simptomas yra sausas, nesiliaujantis kosulys ir karščiavimas.

Dvidešimtmetė pasidalino savo patirtimi sužinojus apie teigiamą COVID–19 rezultatą  (nuotr. Twitter)
117

Jauna mergina Tviteryje pasidalino savo patirtimi:

„Savo istorija dalintis nenorėjau, bet kadangi matau, kad kiti žmonės pasakoja apie visai kitokius nei mano simptomus, manau, svarbu papasakoti visiems ir apie savo patirtį.“ – rašė ji.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Toliau mergina dalinasi savo ligos istorija dienoraščio principu.

„Vasario 29: Šią dieną pabudau agonijoje. Galva tvinksėjo iš skausmo, ausys tvinkčiojo, atrodė, kad mano gerklė dega. Skaudėjo visą kūną, krėtė drebulys, temperatūra buvo 37,9. Nusipirkau nereceptinių priešuždegiminių vaistų ir visą dieną praleidau lovoje.“

Kitas įrašas – apie merginos paskutinę dieną Italijoje, kovo 3 d.:

„Vis dar buvo sutrikusi klausa, buvau praradusi bet kokį skonio ir kvapo pojūtį, bet neslogavau ir nekosėjau. Man visą dieną skaudėjo galvą, skausmą malšinau paracetamoliu. Kitą dieną išskridau atgal į Ameriką.“

Kovo 4 dieną ji apibūdina kaip tą, kurią ir prisiminti baisu.

„Parskridau namo ir niekas manęs net nepaklausė, kur buvau. Net ir muitinėje. Niekas net nesumirksėjo. Mano persėdimai buvo didžiuliuose miestuose. Man nė nedingtelėjo, kad esu užsikrėtusi virusu.

Kovo 5 – 13 d.: Klausiau nurodymų ir buvau karantine. Kontaktavau tik su dviem žmonėmis. Man nebuvo nė vieno iš Ligų kontrolės ir prevencijos centro pateiktų simptomų. Mano kosulys buvo šlapias. Pagaliau grįžo klausos, skonio ir kvapo pojūčiai.“

REKLAMA

Kovo 13 dieną, penktadienį, jai buvo nustatytas teigiamas koronaviruso testas.

Ji testo darytis neplanavo, bet kai kurie jos šeimos nariai dirba sveikatos apsaugos sistemoje, todėl jie norėjo, kad prieš grįždama į darbą, ji įsitikintų esanti sveika. Norint pasidaryti testą, jai to reikėjo reikalauti keletą kartų. Mergina sako, kad kovo 14 dieną ji sulaukė skambučio – buvo patvirtinta, kad jos COVID –19 testas yra teigiamas.

„Aš tiesiog apstulbau.“ – prisimena ji. – „Kaip gali būti, kad sergu koronavirusu? Man nebuvo nė vieno iš simptomų, kurie rodomi per žinias, mane tikrino gydytojas, niekam tai nerūpėjo.

Į šalį įvažiavau iš aukštos rizikos šalies. Visa tai pasakoju, nes tie simptomai, kurie visiems skelbiami, dar nėra VISI koronaviruso simptomai. Kad būtumėte užsikrėtę virusu, nebūtina turėti simptomų. Vienintelis panašus simptomas man buvo karščiavimas.“

Mergina sako nežinojusi, kad buvo užsikrėtusi. Kitus ji ragina pasimokyti iš savo patirties. Ji sako, kad reikia likti namuose, kad liga neplistų.

„Žinau, kad daug kam prasideda pavasario atostogos, kelionės, darbai ir kiti užsiėmimai. Bet supraskite, kad daugelis mano amžiaus žmonių nepatiria visai jokių simptomų. Žinau, kad visi juokaujame apie virusą ir manome, kad nesusirgsime. Bet tai nebejuokinga. Atšaukite visus savo planus.“

Nors rašydama Tviteryje ji buvo sveika, mergina sako, kad tai dar nereiškia, kad jai negresia pavojus – tokia pati yra ir kitų jaunų žmonių situacija.

„Visiems tiems, kurie išgyvena tą patį, ką ir aš, labai linkiu greitai pasveikti ir daugiau nesirgti.“ – rašė ji. – „Gerkite daug skysčių ir plaukitės rankas. Atsiminkite, net jei neturite jokių simptomų, tai dar nereiškia, kad nesate užsikrėtę.“

 


Rašyti komentarą...
M
Mastamtis
2020-03-24 20:28:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kocia vaipytis gal kitus uzkrete su silpnu imunitetu jai neko o kitam ankapis su karstu .Apie salia saves supancius zmones reikia pagalvoti is anksto o ne paskiau po laiko patarineti !!!.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-03-24 20:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasakysiu kitaip- simptomų nejaučia ir lengvai perserga, bet už tai įgyja imunitetą. Ir nebūtinai jie yra nešiotojai. O pasaulinė sveikatos organizacija yra feikinė.
Atsakyti
-1

S
Simas
2020-03-25 14:44:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Antraštė neatitinka pasakojimo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų