10-metės dukros mirtis sukrėtė mamą: ligoninėje užsikrėtė mirtina infekcija

2017 metais naujoje modernioje vaikų ligoninėje Glasgow mieste 10 metų mergaitė Milly Main mirė nuo vandeniu perduodamos infekcijos.

Sužinojusi oficialias mirties išvadas, sukrėsta mergaitės mama Kimberly Darroch paragino ligoninės sveikatos tarybos narius atsistatydinti. „Tai nusikaltimas ir galvos turi kristi“, − sakė teisingumo Milly šeimai  siekiantis Škotijos leiboristų lyderis Anas Sarwars.

Milly mirė, nors buvo beveik įveikusi leukemiją. Milly mirties liudijime įrašyta mirties priežastis − stenotrophomonas maltophilia, bakterija, randama  vandenyje, dirvoje ir augaluose.

Vandens tiekimo sistemoje nustatytas didelis užterštumas

2019 NHS, nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos, pranešime teigiama, kad šios ligoninės vandens tiekimo sistemoje nustatytas didelis užterštumas ir 23 onkologinių ligų skyriaus vaikai 2018 metų sausio-rugsėjo mėnesiais užsikrėtė kraujotakos infekcijomis. Anoniminis šaltinis parlamentarui tvirtino, kad ir 2017 metais ligoninėje pasitaikė tokių atvejų.

Jis tvirtino, kad vienas iš vėžiu sirgusių vaikų užsikrėtė infekcija ir mirė, o Kimberly patvirtino, kad tai galėjo būti jos dukra Milly. Motinai buvo kilę įtarimų, kad vandentiekio sistema ir buvo tas infekcijos šaltinis, tačiau ligoninės sveikatos taryba teigė, kad tiksliai nustatyti Milly infekcijos šaltinio neįmanoma, rašo mirror.co.uk

Milly atvejui ištirti buvo suburta nepriklausomų ekspertų grupė ir jie pateikė savo išvadas: „Remdamiesi prieinama informacija, manome, kad ši infekcija gali būti siejama su ligoninės aplinka. Tas faktas, kad prieš užsikrečiant infekcija, Milly septynias savaites gulėjo 2A palatoje, patvirtina mūsų spėjimą“.

Komisijos pranešime rašoma, kad dėl nepakankamų duomenų tikslaus infekcijos šaltinio nustatyti nepavyko, tačiau ataskaitoje padaryta išvada, kad iš esmės „ji (aplinka) galėjo prisidėti“. Toliau minima, kad dėl stenotrofomono infekcijos mergaitei galėjo „kritiškai pablogėti širdies funkcija“.

Pakeitė dukros gedėjimą

Kimberly papasakojo, kaip ji reagavo į ataskaitą: „Dabar, žinant, kad jos mirties buvo galima išvengti, visai kitaip gedėjau dukros. Skaitydama ataskaitą, vyliausi, kad gal tai netiesa. Tai, ką perskaičiau, sukrėtė. Buvau 100% tikra, kad Milly užsikrėtė per vandenį“.

REKLAMA

Kimberly, kalbėdama apie sveikatos tarybą, sakė: „Jaučiu, kad jie neprisiima atsakomybės, nors ir tvirtina priešingai. Jie turėtų atsistatydinti – aš to noriu ir tai būtų teisinga“.

Moteris kritikavo ir Škotijos vyriausybę, nes jie leido atidaryti naująją ligoninę. „Jei jie būtų laikęsi tokio pat principingumo kaip Edinburge, visos šios istorijos nė nebūtų. Jie taip pat yra kalti“, − tvirtino Kimberly.

Sarwar, kuris pristatė Milly atvejį Škotijos premjerei Nicola Sturgeon, klausė: „Kodėl mums prireikė kreiptis į parlamentą? Yra rimtų ir sistemingų negerovių sveikatos taryboje. Jų yra ir vyriausybėje. Jei visa tai būtų atsitikę kitur, tai būtų laikoma nusikaltimo vieta“.

Jis pridūrė: „Kodėl kovai už tiesą prireikė informatoriaus? Juk tai mūsų pačių sveikata ir gerovė. Kodėl tik mūsų dėka tai pateko į parlamentą? Informatorius buvo teisus“.

Jane Grant, Glasgow ir Clyde regionų sveikatos apsaugos sistemos vadovė, sakė: „Mes imamės tvirtų ir tikslingų veiksmų, reaguodami į problemas,  ir visada stengiamės priimti kiek įmanoma geresnius sprendimus, tačiau pripažįstame, kad buvo atvejų, kai galėjome pasielgti kitaip. Minėti klausimai bus Škotijos ligoninių viešojo tyrimo dalimi. Valdyba sveikina tyrimą ir aktyviai dalyvaus jo procese“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų