REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Utenoje baigėsi 2022-ųjų metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Samsonas Rally Utena“. Jame sprendėsi šio sezono prizininkų pozicijos, tad varžybos buvo išties įtemptos. „Viada-Multi FX“ komandos nariams ralis klostėsi skirtingai – Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu įsivėlė į artimą kovą su varžovais, o Jonas Sluckus su Giedriumi Šileikiu patyrė smarkią avariją.


Utenoje baigėsi 2022-ųjų metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Samsonas Rally Utena“. Jame sprendėsi šio sezono prizininkų pozicijos, tad varžybos buvo išties įtemptos. „Viada-Multi FX“ komandos nariams ralis klostėsi skirtingai – Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu įsivėlė į artimą kovą su varžovais, o Jonas Sluckus su Giedriumi Šileikiu patyrė smarkią avariją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš šias varžybas rezultatų lentelė bylojo, kad kova dėl trečiosios absoliučios įskaitos vietos bus išties įdomi. „Viada-Multi FX“ ekipos nariai Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu turėjo sukaupę vienodą taškų skaičių ir trečią vietą dalijosi su Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio ekipažu. Tik finišas aukštesnėje pozicijoje nei varžovų G.Notkui ir D.Strižanui galėjo garantuoti trečiąją vietą.

REKLAMA

Samsonas Rally Utena 2022 Škoda Fabia R5
Samsonas Rally Utena dalyvavę Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas (nuotr. Alfonsas Rakauskas)

Teorinių šansų pakilti lentelėje dar aukščiau virš Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno „Viada-Multi FX“ duetas dar irgi turėjo, tačiau taip galėjo įvykti tik oponentų nesėkmės atveju. Tačiau kaip teigia Giedrius Notkus, jis niekada to varžovams nelinki ir nelaukia jų pasitraukimo – kur kas smagiau savo vertę įrodyti trasoje kovojant dėl sekundžių ir jų dalių.

REKLAMA
REKLAMA

„Šio ralio labai laukėme ir turėjome daug motyvacijos po praėjusio ralio Elektrėnuose. Norėjome ir Utenoje pasirodyti kuo geriau ir pabandyti pavaikyti tokius vairuotojus kaip Sami Pajari, Dominykas Butvilas, Vladas Jurkevičius ar puikiai su R5 važiuojantis Justas Tamašauskas“, – pasakoja lenktynininkas.


„Pirmą dieną gal buvome šiek tiek susikaustę, tad pirmieji greičio ruožai buvo su klaidomis. Vienoje pakalnėje, lėtame posūkyje, sankryžoje nulėkėme tiesiai. Ten praradome gal 15 sekundžių ir nukritome pozicijomis žemyn. Pirmąją dieną teko būti persekiotojų vaidmenyje ir visus vytis. Miesto greičio ruožuose pavyko pasirodyti gerai, tad sumažinome savo atsilikimą nuo varžovų ir su nedidele persvara įsitvirtinome trečioje vietoje po pirmų šešių greičio ruožų. Vladas Jurkevičius buvo už mūsų, o Dominykas Butvilas ir Sami Pajari – prieš mus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


https://www.youtube.com/watch?v=C-t0k2Dxveg


„Antrąją dieną viskas prasidėjo iš naujo, nes mūsų persvara prieš Vladą buvo labai nedidelė. Klaidą padarėme jau pirmame antros dienos greičio ruože. Pračiuožėme greičio gesinimo zoną, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, ir lėmė mūsų galutinę poziciją šiose varžybose. Tačiau apie tai sužinojome tik gerokai vėliau.“


„Vėliau pradėjo smarkiai lyti lietus, tad nusprendžiau pagudrauti ir dešimtame greičio ruože pamėginau startuoti antra pavara. Planas nepavyko – toks sprendimas lėmė automobilio užgesimą. Sugaišau apie dešimt sekundžių, kol vėl užvedžiau variklį. Dėl tos priežasties Vladas Jurkevičius vėl priartėjo prie mūsų, o Dominykas Butvilas vis tolo. Taigi, tokių smulkių klaidų buvo visą ralį. Vėliau įsivažiavome ir pradėjome važiuoti stabiliai. Vienuoliktame greičio ruože iš kovos iškrito du greiti varžovai – Dominykas Butvilas ir Justas Tamašauskas. Dominykas paslydo ir išmušė ratą, Justui panaši klaida baigėsi virtimu ant šono. Tikrai gaila, kad jiems taip nutiko, bet svarbiausia, kad ekipažai sveiki.“

REKLAMA

„Likus vienam greičio ruožui mūsų persvara prieš Vladą Jurkevičių siekė 15 sekundžių, bet prieš startą teisėjai mums atnešė lapą su paskirta 20 sek. bauda už neteisingą greičio gesinimo zonos įveikimą dar septintame greičio ruože. Tai reiškė, kad mes jau atsiliekame ir turime atakuoti bei bandyti vytis Vladą Jurkevičių. Paskutiniame greičio ruože atakavome maksimaliai, atsilikome tik vos dvi sekundes nuo Sami Pajari ir aplenkėme Vladą Jurkevičių, bet galutinėje rikiuotėje mums iki jo visgi pritrūko kiek mažiau nei trijų sekundžių“, - dramatišką kovą Utenoje nupasakojo Giedrius Notkus.

REKLAMA


https://www.youtube.com/watch?v=i06X9G9HrjQ


Iškovoję trečiąją vietą „Samsonas Rally Utena“ varžybose Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu užsitikrino trečiosios vietos prizininkų titulą šių metų čempionate. Pasak Giedriaus Notkaus, šis sezonas buvo itin spalvingas – pasitaikė ir puikių pasirodymų, ir apmaudžių pasitraukimų, tačiau per visus metus duetas išvengė dėl avarijų nebaigtų lenktynių.


„Labai džiugu, kad šiemet neturėjome didelių nuostolių. Savo tempu esu beveik patenkintas. Visą sezoną augo ir mūsų greitis, ir pasitikėjimas automobiliu. Rezultatai buvo tikrai neblogi, nors visada yra kur tobulėti. Nepaisant dviejų ralių, kuriuose negavome taškų, sezonas klostėsi neblogai. Noriu padėkoti savo šturmanui Daliui Strižanui už jo darbą ekipaže dar vieną sezoną. Taip pat esu dėkingas mechanikams ir partneriams, kurių indėlis į mūsų pergales buvo labai didelis“, - kalbėjo Giedrius Notkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samsonas Rally Utena 2022 Škoda Fabia R5

Tuo metu kitam „Viada-Multi FX“ komandos ekipažui – Jonui Sluckui su Giedriumi Šileikiu sezonas baigėsi visiškai priešingu scenarijumi. Jie dar pirmą „Samsonas Rally Utena“ dieną neišsilaikė ant kelio ir trenkėsi į medžius.


Smūgis buvo toks stiprus, kad iš jų „Škoda Fabia R5“ net išplyšo variklis, kuris liko liepsnoti ant trasos. Po susidūrimo su medžiais automobilis dar ir vertėsi bei nusileido griovyje. Internete pasirodęs vaizdo įrašas iš įvykio vietos priminė nerežisuotą trilerį, nes tokios avarijos, per kurią iš automobilio išlekia variklis, lietuviškame ralyje nebuvo jau seniai.

REKLAMA

Samsonas Rally Utena 2022 Škoda Fabia R5
„Viada-Multi FX“ komandos ekipažas – Jonas Sluckus su Giedriumi Šileikiu (nuotr. Alfonsas Rakauskas)

Tačiau ekipažas per incidentą rimčiau nenukentėjo - juos išgelbėjo visi saugos įrangos komponentai, tad vairuotojas su šturmanu traumų nepatyrė. Po finišo Jonas Sluckus neslėpė apmaudo dėl tokios sezono baigties, bet pažadėjo, kad kitąmet jie sugrįš stipresni.


„Planas buvo sezoną pabaigti gražiu akordu, o gavosi taip, kaip gavosi. Viskas ten įvyko dėl to, kad toje vietoje atvažiavome kiek per greitai. Tuomet galiniu ratu kliudėme kelio pakraštį, automobilį permetė į kitą pusę ir ten jau laukė medžiai. Situacija paprasta – penki centimetrai į kitą pusę ir būtų buvę viskas gerai.

REKLAMA

Nuostoliai nemaži, bet svarbiausia, kad patys esame sveiki. Tikėkimės, kad viskas bus gerai ir kitam sezonui pasiruošime bei būsime dar stipresni. Motyvacijos ši avarija tikrai nenužudė“, - kalbėjo „Viada-Multi FX“ komandos lenktynininkas Jonas Sluckus.


Nepaisant Jono Sluckaus ir Giedriaus Šileikio nesėkmės Utenoje, komandinėje šių metų ralio čempionato įskaitoje „Viada-Multi FX“ ekipa preliminariais skaičiavimais išliko geriausių komandų trejete.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų