REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Justas Lengvinas
Tai, apie ką čia kalbėsime, drąsiai galima vadinti sėkmės istorija. Tai gali būti dar vienas įrodymas, kokie lietuviai yra nagingi ir sumanūs, bet kaip pasakytų šios istorijos herojus – Simas – „Iki sėkmės istorijos dar labai toli, nes sparčiai išpopuliarėjusi veikla atsirado iš didelės meilės  riedlentėms, automobiliams, lakios fantazijos ir daug sąžiningo bei sunkaus darbo. Tad, gerbiamieji automanai – sveiki atvykę į „Commune DIY“ dirbtuves.

Justas Lengvinas
Tai, apie ką čia kalbėsime, drąsiai galima vadinti sėkmės istorija. Tai gali būti dar vienas įrodymas, kokie lietuviai yra nagingi ir sumanūs, bet kaip pasakytų šios istorijos herojus – Simas – „Iki sėkmės istorijos dar labai toli, nes sparčiai išpopuliarėjusi veikla atsirado iš didelės meilės  riedlentėms, automobiliams, lakios fantazijos ir daug sąžiningo bei sunkaus darbo. Tad, gerbiamieji automanai – sveiki atvykę į „Commune DIY“ dirbtuves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Commune DIY dirbtuvės


Atvėrus dirbtuvių duris ir į jas įžengus, mus iškart pasitiko itin gera atmosfera ir klientų užsakymus patenkinti bandančiu Simu. Kol kas, didžiąją dalį darbo atlieka „Commune DIY“ įkūrėjas, kuris draugų tarpe žinomas kaip Sioma. Nenorėdami, kad priimti automanų užsakymai vėluotų, su Simu šnekučiavomės jam dirbant, stebint visus gamybos procesus. O dar sako, kad vyrai nemoka multitaskint. Ha!
Prieš trejus metus dirbtuves atidaręs Simas teigia, jog tai buvo didžiulė avantiūra ir milžiniškas iššūkis. Nepaisant to, tai buvo viena iš tų sričių, kuri vaikiną beprotiškai įtraukė.
Vienas pirmųjų Simo gaminių buvo pavarų svirties antgalis – detalė, apie kurios sukūrimą vaikinas net negalvojo ir neplanavo iš anksto. Vis dėlto, tai tik dar kartą patvirtina, jog pačios geriausios idėjos gimsta netikėtai, Simui šnekučiuojantis su draugu. Būtent pavarų perjungimo svirties antgalis tapo vizitine Simo ir „Commune DIY“ dirbtuvių kortele.
Pagaminti galima bet ką
Didžiąją dalį užsakymų sudaro įvairūs trofėjai, dovanos ir suvenyrai. Pirmuosius trofėjus vaikinas pagamino pagal „Fast Lap“ varžybų organizatorių užsakymą, kurių dėka „Commune DIY“ veikla galėjo įjungti trečią pavarą.
„Trofėjai skirti išskirtinei progai, didingai pergalės akimirkai, todėl jie visada turi būti ypatingi“, - priduria Simas.
Ištobulinęs trofėjų ir kitų smulkesnių detalių gamybos techniką, Simas dabar pradėjo kurti naują gaminių liniją. Nuo šiol vaikinas pradės gaminti automobiliams skirtus vairus – detalę, apie kurią Simas svajojo pakankamai ilgai, o išskirtinių gaminių gerbėjai nuolatos užduodavo vieną ir tą patį klausimą – „Nū, tai kada pradėsi?“.
Vis dėlto, didžiausias „Commune DIY“ dirbtuvių išskirtinumas – universalumas ir gebėjimas prisitaikyti prie kiekvieno kliento poreikių.
„Užsisakyti galima bet ką. Ko tik pageidauja širdis, nori Jūsų fantazija ir leidžia techninės galimybės.“, - pasakoja Simas.
Žvelgiant į tai kaip vaikinas pluša su dirbtuvėse esančiais įrankiais, susidaro įspūdis, jog pastarasis aspektas vykdant užsakymus negalioja.

REKLAMA

Commune DIY dirbtuvės


„Kliento norų išklausymas yra pati svarbiausia užduotis. Tik po to seka ganėtinai sudėtingas gamybos procesas, kuris prasideda nuo riedlentės paruošimo gamybai: švitrinio popieriaus nuėmimo nuo jos.“
Tuomet ateina metas spalvų derinimui, medžiagų ruošimas, klijavimas, tekinimas. Specialūs užrašai ar formos gaminamos su „CNC“ staklėmis, kurios reikalauja iš anksto paruoštų vektorinių failų, tad dalį darbo tenka praleisti ir prie kompiuterio.
Visus darbus vainikuoja gaminio padengimas laku. Įdomu yra tai, jog kiekvienam gamybos proceso etapui dirbtuvėse yra atskira erdvė ir tai vėl labai stipriai atspindi „DIY“ idėją. Beveik viską Simas įsirengė pats, jokių gamyklinių dažymo kamerų ar projektuotojų sudėliotų erdvių, bet viskas efektyvu ir, svarbiausia, turi savo istoriją.
Antras riedlenčių gyvenimas
Pagrindinė visų gaminių savybė – jie pagaminti iš perdirbtos riedlentės. Ką tai reiškia? Visos originalios riedlentės gaminamos iš tvirto ir tuo pačiu elastingo kanadietiško klevo spalvotų sluoksnių. Todėl shift knob’as pagamintas iš šios medienos, nors ir naudojamas kasdien, bus ilgaamžis.
Kitas natūralus klausimas – iš kur tiek riedlenčių? Vienos riedlentės, važinėjant intensyviai, gyvenimo laikotarpis trunka maždaug mėnesį laiko. „Commune DIY“ be dirbtuvių turi ir riedlenčių parduotuvę, į kurią atnešdami seną riedlentę skeiteriai gauna nuolaidą naujai. Ir taip viskas sukasi ratu. Dažnai žmonės atsineša savo riedlentę ir nori, kad būtent iš jos būtų pagamintas vienas ar kitas gaminys.

REKLAMA
REKLAMA

Commune DIY dirbtuvės


Automobiliai – dalis gyvenimo
Visą šį laiką kalbėjome tik apie riedlentes ir dalis automobiliams, bet kokią vietą Simo gyvenime užima patys automobiliai? Atsakymas aiškus – labai didelę. Kaip Sioma pats sako – „Didžioji dalis skeiterių sulaukę pilnametystės pereina prie automobilių.“
Pirmąjį savo projektą Simas užkūrė prieš maždaug penkis metus, kuomet gyveno Olandijoje. Tai buvo „Renault 19 16v Ph1“ karštasis hečbekas, kurio pavarų svirties antgalis labai dažnai pasilikdavo rankoje, o ne ant pačios svirties. Šis „mažytis“ trūkumas Simą labai erzino, bet tuo metu jis net negalvojo, kad ateityje savo darbu jis gelbės šimtus automanų visame pasaulyje nuo šio nervus tampančio trūkumo.
„Noriu, kad pasaulyje būtų kuo mažiau tokių besinervinančių vairuotojų, kurie savo darbą dieną pradeda su pavarų svirties antgaliu rankoje“, - juokdamasis priduria Simas.
„O koks gi tavo svajonių automobilis?“ – paklausiame Simo. Mūsų nuostabai, vaikinas įvardina ne konkretų modelį ar markę, o pateikia visiškai originalią idėją.
„Labai norėčiau įsirengti autobusiuką, keliauti su juo po Europą, gaminti produktus ir juos pardavinėti senajame žemyne gyvenantiems automanams. O prie autobusiuko dar būtų prikabinta „Miata“, su kuria galėčiau važinėti po miestelius ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.“, – savo svajonės idėja dalinasi vaikinas.

Commune DIY dirbtuvės


„Commune DIY“ veiklą galite sekti „
Instagram“ bei „
Facebook“ socialiniuose tinkluose.

GALERIJA


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų