REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augantis automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis skaičius paskatina vairuotojus imtis papildomų saugumo priemonių, dėl kurių jiems pavyktų išvengti tam tikrų nemalonių situacijų.

Augantis automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis skaičius paskatina vairuotojus imtis papildomų saugumo priemonių, dėl kurių jiems pavyktų išvengti tam tikrų nemalonių situacijų.

REKLAMA

Įvykus bet kokiam gedimui, automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis ganėtinai lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą. Vis dėlto, jeigu automobilis turi automatinę pavarų dėžę, įvykus kokiam nors gedimui ar tiesiog išsikrovus akumuliatoriui ir norint jį pajudinti, reikia imtis ne visuomet malonių priemonių.

Problemos iškyla, kai dėl tam tikrų priežasčių užsiblokuoja automobilyje esanti automatinė pavarų dėžė. To priežastis gali būti susidūrimas su kitu automobiliu, pavarų dėžės gedimas arba net išsikrovęs automobilio akumuliatorius. Jeigu automatinė pavarų dėžė užstringa „P“ padėtyje, tuomet iškart galite pamiršti bet kokius bandymus nustumti sugedusį automobilį į kelkraštį.

Kaip atlaisvinti automatinės pavarų dėžės užraktą? Tiesiog paspauskite mygtuką

Automobilių gamintojai atsižvelgdami, jog ateityje susidursite su vienokiomis ar kitokiomis problemomis, automobiliuose su automatinėmis pavarų dėžėmis įdiegė ganėtinai paprastą techninį sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu automatinė pavarų dėžė užsiblokavo konkrečioje padėtyje, norint ją atblokuoti tereikia apsižvalgyti ar nėra mygtuko su užrašu: „Shift Lock“ arba „Shift Lock Release“. Įprastai, šį užrašą galima rasti šalia pavarų perjungimo svirties.

REKLAMA

Paspaudus mygtuką, automatinės pavarų dėžės užraktas atsilaisvins ir tuomet galėsite įjungti norimą pavarą. Dar kartą paspaudę mygtuką galėsite užfiksuoti pavarų perjungimo svirtį norimoje padėtyje.

Kai kuriuose automobiliuose galima rasti ir kitų sprendimų. Kartais vietoje įprasto mygtuko gamintojai naudoja ne iškarto pastebimus metodus. Pastarąjį galite išvysti žemiau esančiame vaizdo įraše.

Nerandu užrakto atlaisvinimo mygtuko. Ką daryti?

Deja, bet ne visi gamintojai yra linkę naudoti sprendimus, kurie palengvintų kiekvieno vairuotojo gyvenimą. Kai kurie gamintojai, dėl nežinomų priežasčių, automatinių pavarų dėžių užrakto atlaisvinimo mechanizmus paslepia taip giliai, jog priėjimas prie jų galimas tik turint tam tikrus įrankius.

REKLAMA
REKLAMA

Keletą pavyzdžių išvysite žemiau:

Norima pavara vis tiek neįsijungia: ką daryti?

Jeigu įjungti norimos pavaros vis tiek nepavyksta, tuomet imkitės kitos priemonės – kompiuterinės diagnostikos. Daugelis modernių automobilių pateikia ganėtinai detalią informaciją apie atsiradusį gedimą. Tokiu būdu galėsite operatyviai reaguoti į pateiktą informaciją bei pašalinti gedimą.

Verta pridurti, jog už neveikiančio avarinio pavarų dėžės užrakto slypi du dažniausi gedimai – tai pavarų svirties užrakto relės gedimas arba elektromagnetinio vožtuvo (solenoidas) gedimas.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų