Penktadienio vakarą margai ir mišriai užpildytoje didžiojoje Šiuolaikinio meno centro salėje 18-a „Pravdos“ deimantų išsidalino garbiausi praėjusių metų naujokai įvairiose gyvenimo srityse. „Pravda Naujokų apdovanojimai“ savo misiją atliko trečiąkart.

Vienas po kito į sceną lipo geriausio meno, kino, teatro, gandų, daiktų, muzikos ir kitų dalykų kūrėjai. Kai kuriems, deja, deimantus teks įteikti asmeniškai – keista, bet net ir kiečiausius naujokus liga guldo į patalą!

„Manyčiau, naujokų paieška – viena įdomiausių gyvenimiškos akušerijos formų. Tiek man, tiek visiems kitiems „Pravdos“ redakcijos nariams rezultatai, kaip ir kasmet, buvo netikėti. Neturėjome savo favoritų, todėl tiek nustebome, tiek apsidžiaugėme lygiai 17-a kartų“, - prieš pat renginį penktadienį pasakojo vyriausiasis žurnalo „Pravda“ redaktorius Kristupas Sabolius.

Tai 17 ar 18 nominacijų, klausi? Aštuoniolikta, kaip ir pernai, priklauso smarkiausiai 2007-aisiais su naujais dalykais dirbusiam asmeniui. Šįkart „Pravda“ nusprendė už tai įvertinti „Ore Grotuvo“ sumanytojui ir daugelio jaunų grupių koncertų organizatoriui, pačio „Ore“ įkūrėjui Jonui Oškiniui. Taigi jis – „Pravda Naujokų apdovanojimų 2007“ Naujokų tėvas, sakoma „Pravdos“ pranešime spaudai.

Dar vienas specialus ir netikėtas apdovanojimas, įteiktas ŠMC scenoje – už pirmą kokybišką menininko išsišokimą politikoje, išreiškiant savo pilietinę poziciją. Taip įvertinta dainininkė Jurga Šeduikytė, beje, pirmuosiuose „Pravda Naujokų apdovanojimuose“ tapusi geriausia naujoke Lietuvos muzikoje.

REKLAMA

Bene laukiamiausioje ir didžiausias interneto audras sukėlusioje nominacijoje „Geriausias naujokas Lietuvos muzikoje“ triumfavo teatrą scenoje kuriantys muzikantai – aktoriai „Suicide DJs“. Idealus sutapimas – pagal renginio scenarijų būtent jiems ir teko groti iškart atsiėmus statulėlę.

Vienas idėjinių „Suicide DJs“ vadų Vidas Bareikis penktadienio vakarą džiaugėsi du kartus – mat už geriausias naujoves Lietuvos teatre apdovanotas festivalis „Teatro fantomas“, kuriame Vidas išliejo ne vieną prakaito kibirą.

Dvigubai sužibėjo ir bronza Europos čempionate pernai pasipuošęs Lietuvos krepšinis. Geriausia nauja pora tapo Lietuvos vyrų rinktinė ir treneris Rimantas Butautas, o statulėlė už geriausią naują frazę greičiausiai iškeliaus už Atlanto. Šios nominacijos laureatu tapo Linas Kleiza, „bronzinėse“ sutiktuvėse leptelėjęs „Mes asmeniškai negeriam“.

„Teatro fantomas“ – ne vienintelis „Pravdos“ skaitytojų laurų už veiklą 2007-aisiais nusipelnęs festivalis. Geriausiu naujoku šalies kine tapo metus vyksiantis „Gala“ kino festivalis, smarkiai konkuravęs su drąsuoliu broliu iš Kauno. Na, ir, žinoma, laikas paploti „Pravda Naujokų apdovanojimų 2007“ Metų naujokui – pirmajam tikram roko festivaliui su palapinėmis ir diskotekomis „Be2Gether“. Ar naujoko statulėlė ras vietą antrajame suvažiavime šią vasarą?

„Pravda Naujokų apdovanojimai 2007“
Laureatai

Geriausias naujas tinklapis
www.g-taskas.lt       

Geriausia nauja persona
Emo (Egocentriškas savižudis)          

Geriausia nauja frazė
Mes asmeniškai negeriam          

Geriausias naujokas teatre
Teatro fantomas          

Geriausia nauja vieta
Coffee Inn      

Geriausias naujas daiktas
Neplastikinis maišelis          

Geriausias naujokas kine
„Gala“ kino festivalis          

Geriausias naujas trendas
Gyventi kaime, bet on-line          

Geriausia nauja pora

R. Butautas ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė      

REKLAMA

Geriausias naujas gandas
Petruškevičius pats adosi kojines          

Geriausias naujokas šiuolaikiniame mene
„Vilnius - Europos kultūros sostinė“ renginiai          

Geriausia nauja iniciatyva
Gatvės muzikos diena          

Geriausias sugrįžimas iš naujo
Antis          

Geriausias naujokas užsienio muzikoje

Mika


Rašyti komentarą...
įdomu,
2008-01-21 15:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl balsas.lt nenurodė, kad žodis žodin nurašė "Pravdos" dar renginy žurnalistams išdalintą pranešimą spaudai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų