Naujosios administracinės sostinės statybos prasidėjo 2016 metais ir vykdomos etapais. Pasak Khaledo Abbaso, Administracinės sostinės urbanistinio vystymo bendrovės (ACUD), prižiūrinčios projektą, vadovo, į miestą jau keliasi gyventi žmonės.
Be to, jis teigė, jog naujojoje administracinėje sostinėje jau dirba vyriausybės darbuotojai.
Naujoji administracinė sostinė, nors tai gali būti ne nuolatinis pavadinimas, statoma 700 kvadratinių kilometrų ploto beveik neužstatytoje žemėje, esančioje pusiaukelėje tarp Kairo ir Sueco, rašoma „MSN“.
Planuojama, kad baigus statyti miestą jame gyvens daugiau kaip 6 milijonai žmonių ir jis taps Egipto administracine sostine, kurioje bus šalies prezidento rūmai, parlamentas ir dauguma centrinės valdžios departamentų.
Naujoji administracinė sostinė išsidėsčiusi aplink monumentalią centrinę ašį, kuri pietuose užsibaigia Didžiąja mečete, o šiaurėje – Liaudies parku ir didžiuliu prezidento rūmų kompleksu.
Ant šios centrinės ašies įrengta milžiniška apželdinta viešoji aikštė. Šią erdvę supa daugybė didelių modernistinių vartų, kai kuriuose iš jų yra integruotos sėdimos vietos.
Šalia aikštės įsikūręs Egipto parlamentas, iš kurio tiesiai į aikštę žvelgia trijų taškų Atstovų rūmai, o už jų – Senatas.

Miestas buvo sukurtas siekiant sumažinti Kairo gyventojų perteklių
Apie Naujosios administracinės sostinės plėtrą pirmą kartą buvo paskelbta 2015 m. kaip apie prezidento Abd el-Fattah el-Sisi vadovaujamo projekto „Egipto vizija 2030“ dalį.
Daugelis svarbiausių pastatų, įskaitant didžiulius prezidento rūmus ir Didžiąją mečetę, kuri yra didžiausia mečetė Afrikoje, taip pat parlamento ir kelių ministerijų pastatus, jau baigti statyti.
Taip pat pastatytas finansų rajonas su aukščiausiu pastatu Afrikoje, pavadintu „Iconic Tower“, ir sporto rajonas su 93 tūkst. vietų stadionu.
Miestas buvo sukurtas siekiant sumažinti Kairo gyventojų perteklių, tačiau buvo kritikuojamas dėl to, kad tenkina aukštesniųjų klasių poreikius.
Jis buvo suplanuotas po 2011 m. Egipto revoliucijos, kurios centre buvo Tahriro aikštė Kaire, ir atitraukia vyriausybę nuo esamo pagrindinio gyventojų centro.
Egiptas yra naujausia šalis, kurioje statoma suplanuota sostinė. Pagrindiniai pasaulyje specialiai pastatytų sostinių pavyzdžiai yra Brazilijos sostinė Brazilija ir Kanbera Australijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!