REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pusantrų metų vaikas panyra į vos kelių laipsnių ežero vandenį, aštuonmetė, kuri grūdinasi ledo vonioje – tokiais būdais kai kurie tėvai stiprina savo vaikų imunitetą ir džiaugiasi tokio grūdinimosi rezultatais, mat vaikai mažiau serga ir beveik nevartoja vaistų. Visgi kai kurie medikai sako, kad norint užgrūdinti vaiką, nebūtina jo kišti į ledinį vandenį.

Pusantrų metų vaikas panyra į vos kelių laipsnių ežero vandenį, aštuonmetė, kuri grūdinasi ledo vonioje – tokiais būdais kai kurie tėvai stiprina savo vaikų imunitetą ir džiaugiasi tokio grūdinimosi rezultatais, mat vaikai mažiau serga ir beveik nevartoja vaistų. Visgi kai kurie medikai sako, kad norint užgrūdinti vaiką, nebūtina jo kišti į ledinį vandenį.

REKLAMA

Sveikuolis ruonis Simonas kerta eketę Žaliuosiuose ežeruose, bet į ją nerti jis ruošiasi ne vienas, o su savo sūnumi – vienu iš 19 mėnesių dvynių. Vaikinai nusirengia ir netrukus kartu panyra į vos 3 laipsnių ežero vandenį.

„Aš ruonis, mama ruonis, nu, ir vaikai gimė ruoniai, tai anksčiau ar vėliau tam turėjo ateiti laikas, tai šį kartą gal anksčiau atėjo tas laikas“, – sako sveikuolis Simonas Dailidė.

REKLAMA
REKLAMA

Simonas sako, kad dar dvejų metukų neturinčio vaiko į eketę iškart nekišo.

„Mes maudėmės vasarą, maudėmės paskui rudenį ir atėjus žiemai irgi maudėmės, tai nebuvo toks staigus, mes tą nuolatos darom. Mes jiems leidžiam ir valgyt sniegą, varveklius, lauke daug būnam, grynu oru kvėpuojam, miegam lauke, tai tuos paprastus tokius būdus taikom, ir po vėsesniu vandeniu prausiamės“, – kalba Simonas.

REKLAMA

Sūnui, pasak Simono, maudytis šaltame vandenyje labai patinka.

„Paklausi – nori? Noju, noju, pliušku pliušku, tešku tešku, jis supranta, žino ir kitą kartą kaip paklausi vėl, jis vis tiek asociacijas jau turi, tai ateini prie ežero, jis rodo, noriu sako, noriu“, – pasakoja Simonas.

O štai aštuonmetė vilniečio Pavelo dukra lenda į ledukų vonią. Mergaitė pirmą kartą į ledukų vonią paniro būdama 5-ių.

„Atėjo toks laikas, kada tiesiog dukra pasakė: galima? Sakau, tai prašom. Įlindo. Kaip šalta, kaip faina. Išlindo, į ežerą, o įsivaizduojate, koks 30 laipsnių vanduo ežere karštas, kai tu išlendi iš 2 laipsnių vandens“, – kalba sveikuolis Pavel Starkovskij.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaitė ne tik mielai lenda į ledukų vonią, bet ir po pirties turškiasi vos kelių laipsnių vandenyje, ir kaip ir tėtis maudosi po šaltu dušu.

„Mano visi dušai yra šalti. Kiekvieną kartą namuose iš dušo išeinu, aš visas šaltas. Aš ateinu, atsigulu, jinai ateina, pačiupinėja, o geras, sako ir aš noriu. – Tai ir jinai po šaltu dušu maudos? – Taip. – Kokios temperatūros tas vanduo dušo? – Neįsivaizduoju. Mes nedarom tokį pusiau ar dar kažkokį, mes tiesiog nusukam maximum į šaltą“, – sako Pavel.

Visgi, vilniečių nuomonė, ar reikia vaikus kišti į ledinį vandenį, išsiskiria:

„Jį reikia pratinti, matyt, nuo truputėlio: nuo kojyčių, nuo rankyčių gal, bet šiaip nežinau, ar rizikuočiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Laikyti vaiką šiltnamio sąlygom tikrai nereikia, bet įkišti į eketę nu gal reikia palengva. Pradėti nuo šalto kambario, po biškį, pažiūrėti aplamai, koks vaikas, nes aš nemanau, kad kiekvienam vaikui tai yra priimtina, o jeigu po to jis susirgs. Po to mama save kaltins.“

„Pavyzdžiui, tokiu oru įlendant su vaikučiu į vandenį, į ežerą. – Oi, gal jau, kai pats norėtų, nežinau, paauglystėj, bet ne kūdikį.“ 

„Gaila man būtų. – Šalta ar dėl ko gaila? – Nu kad šalta jam būtų.“

„Nepabandęs nesužinosi. – Reik pabandyt sakot? – Reikia pabandyti, jo, bet manau grūdint. Tikrai grūdint.“

O grūdinimas, pasak Pavelo, išties padėjo sustiprinti dukters imunitetą, ji tapo atsparesnė ligoms.

REKLAMA

„Gal kartą į metus jinai, pakabina dienai kažkoks snarglys išlenda ar gerklė, bet nereikia nei vaistų jokių jai nebereikia, tai trunka dieną, galbūt dvi dienas, viskas labai greitai praeina, ji neguli, jai nėra sunku“, – sako Pavel.

Vaikų grūdinimas, pasak Lietuvos pediatrų draugijos pirmininko, vaikų gastroenterologo, profesoriaus Vaidoto Urbono, yra sveika ir reikalinga. Vis tik, kraštutinumai nebūtini.

„Ar reikėtų mums tą „ekstrymą“ daryti, kišti į labai šaltą vandenį, aš nemanau. Aš nemanau, kad to reikėtų vaikams“, – tvirtina V. Urbonas.

Lindimas į eketę, pasak profesoriaus, yra didžiulis stresas organizmui, ypač, kai tu nesi tam pasiruošęs, tad vaikų grūdinimas turėtų vykti palaipsniui ir su saiku. Suaugusieji turi didesnį riebalų sluoksnį, tad šaltis į jų organizmą neįsiskverbia taip giliai kaip į vaikų. Juolab, anot mediko, kad ir plius 15 yra šalta temperatūra žmogaus organizmui.

REKLAMA

„Jeigu žmogus bus išsirengęs, jau gali tonizuoti. Jau nekalbant apie tai, jeigu jis maudysis tokiam vandeny ar prausis tokiu vandeniu, jau gali tonizuoti. Jeigu kišam į eketę, kur ta temperatūra bus keli tik laipsniai šilumos, ar tai yra geriau negu tas 15 laipsnių, na, tokių įrodymų nėra“, – teigia V. Urbonas.

Grūdinti vaikus, pasak mediko, galima ne tik vandens, bet ir oro voniomis. Priklausomai nuo amžiaus, pavyzdžiui, kūdikį galima išrengti, kad ir 20 laipsnių kambaryje, palikti kelioms minutėms, tuomet palaipsniui temperatūrą žeminti, o buvimo laiką tokiame kambaryje ilginti.

Tai nėra sektinas pavyzdys.Suaugę tegu luošinasi lediniam vandeny,bet kur vaikų teisių atstovai?
viskas prasidės nuo šlapimo nelaikymo...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų