Skrajojančių žaidimu iškovotas bilietas į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Toks apibūdinimas visai tiktų Lietuvos krepšinio rinktinei, kuri po dar vienos užtikrintos pergalės 92:67 pateko į aštuntuką.

Lietuviai kiek strigo per pirmus du kėlinius, kai per daug leido įsisiautėti varžovų duetui Thomasui Walkupui ir Giannouliui Larentzakiui.

T. Walkupas ir G. Larentzakis buvo pelnę 30 iš 43 komandos taškų. Graikai pirmavo 43:39 po dviejų kėlinių.

Visgi tada lietuviai atkutė ir tiesiog bombardavo varžovų krepšį tolimais metimais. Vienu metu lietuviai pataikė aštuonis iš eilės tritaškius.

Graikai dar bandė išlikti šalia, bet atitrūkusi Lietuvos rinktinė pabėgo nebepavejama ir šventė dar vieną užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinė per antrąją mačo dalį iš viso pataikė 12/16 tritaškių (63 proc.). Iš viso lietuviai pataikė 15 tritaškių iš 24 (63 proc.) ir atliko daugiau nei dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei varžovai (25 prieš 11).

„Nutiko dalykai, kuriems kartais sunku pasiruošti. Graikai nėra gera puolimo komanda ir Th. Walkupas nėra puolimo mašina, kuris taip baus visada įvairiose situacijose du prieš du, pro užtvaras išlįsdamas ir t.t. Tai nėra žmogus renkantis Eurolygoje po 20 ar 25 taškus, metantis tritaškius po driblingo.

Tai nėra Lorenzo Brownas. Pirmoje mačo pusėje ritmą įgavo ir G. Larentzakis, leidome jam įsimėtyti. Bet aš net ir po dviejų kėlinių buvau gana ramus, nemaniau, kad graikai gali tokį tempą išlaikyti visas 40 minučių. Tai nėra puolimo komanda, o lietuviams gal pirmoje pusėje patiems nepavyko įgyvendinti kai kurių planų“, – analizuodamas pergalę prieš graikus tv3.lt sakė komentatorius Rytis Vyšniauskas.

„Mūsų puolimas ir tada atkarpomis atrodė neblogai, bet gal dar nebuvo tinkamo ritmo. Manau, labai padėjo, kad antrojo kėlinio pabaigoje R. Jokubaitis įmetė penkis taškus ir vietoj -8 atsilikinėjome -4. Tas rezultatas neatrodo toks blogas ir kartu supranti, kad graikai taip nežais visas rungtynes. Negali jie taip išsilaikyti ant dviejų žaidėjų pečių“, – pridūrė R. Vyšniauskas.

Koks buvo kertinis mačo momentas?

„Kertinis momentas buvo trečiojo kėlinio pradžioje, kai komanda į aikštę sugrįžo dukart užpuolusi, dar du geri epizodai gynyboje. Lietuvos rinktinė yra talentingesnė komanda, turinti geresnius metikus. Tik reikėjo tinkamo momento tą įrodyti. „Ant popieriaus“ tai buvo akivaizdu ir sirgaliams, ir žurnalistams, net patiems graikų žurnalistams, kurie tą pripažino.

Visi tą matė dar prieš rungtynes, bet, aišku, tai reikia įrodyti aikštėje. Tad antroji mačo dalis ir buvo kuo puikiausias įrodymas“, – tikino R. Vyšniauskas.

„Galbūt bent jau psichologinis lūžis prasidėjo dar trečiojo kėlinio pradžioje, nes rezultatas tada dar nebuvo kažkoks didelis, berods buvo šešių skirtumas. Net ir graikai turbūt nejautė, kad jau mačas baigėsi. Bet ketvirtas kėlinys jau buvo visiškai lietuvių dominavimas“, – pridūrė rinktinės kovas Maniloje šiuo metu komentuojantis R. Vyšniauskas.

Lietuviai tritaškių lietų surengė po didžiosios pertraukos, kai, kaip buvo minėta, pataikė 12/16 tritaškių (63 proc.).

Paklaustas, ar pamena kada nors tokią įspūdingą rinktinės mačo vieną iš pusių, R. Vyšniauskas atsakė:„ Reikėtų turbūt žiūrėti į mūsų 2003-2004 m. rinktinę, kur buvo fantastiškai daug talento, kur tuos pačius graikus olimpinėse žaidynėse visiškai sudaužėme. O dabar lietuviai su graikais išėję po pertraukos iš eilės pataikė aštuonis tritaškius, kol galiausiai vieną prametė. 63 proc. taiklumas, 25 rezultatyviai perdavimai.

Bet visa esmė yra ne tik skaičuose bet kokie tai buvo metimai. Tai buvo mūsų žaidėjų mėgstami metimai. Pavyzdžiui, tas pats Eimantas Bendžius, M. Kuzminskas ar R. Jokubaitis. Tai nebuvo metimai iš sudėtingų padėčių, o po gerų perdavimų“.

R. Vyšniauskas negailėjo pagyrų rinktinei, pridurdamas, kad žavi, kaip ši pergalę pasiekta. Kartu jis gyrė ir solidžiai savo darbą atlikusį trenerių štabą.

„Antroje mačo pusėje apskritai matėme gražų kamuolio judėjimą. Vėl pagirti norėčiau nuo suolo kylusius krepšininkus, kurie didino skirtumą. V. Kariniauskas atrodė pasitikintis savimi ir tikrai gerai atliko užduotis, priėmė gerus ir savalaikius sprendimus.

D. Motiejūnas pagerino du prieš du gynybą, jis irgi yra gerai dalinantis kamuolį centras. Smagu ne tiek dėl pergalės, nes prieš mačą ją prognozavau, bet su kokiu žaidimu ji buvo pasiekta“, – sakė komentatorius.

Lietuvos rinktinę rungtynėse vėl į priekį vedė fantastišką formą demonstruojantis Rokas Jokubaitis, kurs pelnė 19 taškų (3/3 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Jis meta iš statinių padėčių. Gal ne visose komandose atakos taip išsivysto, kad įžaidėjas pradeda ataką ir ją užbaigia iš statinės padėties. Bet jis tai susikūrė, jis gerai jaučiasi. Čempionatą mače su Egiptu pradėjo ne itin gerai, bet dabar viskas geryn.

Bet kokiu atveju, čia yra trumpa distancija, čia ne Eurolyga. I. Brazdeikis, pavyzdžiui, gali baigti turnyrą su 70 proc. tritaškių taiklumu. Bus vienas geriausių pasaulio snaiperių. Eurolygoje tu paskui pamatai žaidėjų trūkumus, o čia psichologija lemia labai daug. Matosi, kad dėl to lietuviai jaučiasi labai gerai.

Aišku, kad vėl reikia pagirti trenerių štabą. Buvo paruoštas rungtynių planas, po ilgosios pertraukos tinkamai į jį sureagavo ir komanda“, – mintis dėstė R. Vyšniauskas.