REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviams ėmus aktyviai aukoti ukrainiečiams, gali atsirasti norinčių iš to pasipelnyti. Buvo pervadintas į kalėjimą siunčiamo Antano Kandroto puslapis „Knygnešys gyvai“ ir sukurti dar bent keli puslapiai, kuriuose skatinama aukoti nežinomoms organizacijoms.

Lietuviams ėmus aktyviai aukoti ukrainiečiams, gali atsirasti norinčių iš to pasipelnyti. Buvo pervadintas į kalėjimą siunčiamo Antano Kandroto puslapis „Knygnešys gyvai“ ir sukurti dar bent keli puslapiai, kuriuose skatinama aukoti nežinomoms organizacijoms.

REKLAMA

Specialistai įspėja savo pinigų nepervesti nepatikimoms organizacijoms ir pataria, į ką atkreipti dėmesį aukojant.

Pastebėjo galimo sukčiavimo užuomazgas

Antanas Kandrotas, dar kitaip žinomas Celofano slapyvardžiu, būdamas laisvėje su savo sekėjais bendraudavo „Facebook“ puslapyje „Knygnešys gyvai“.

Dabar šį pavadinimą įvedus į „Facebook“ išmeta pasikeitusį puslapį – „Gyvai“. Tiesa, dar yra likęs senasis pavadinimas, todėl įvedus minėtą Celofano puslapio pavadinimą, išmeta šį.

Panašu, kad puslapio administratoriai jau padirbėjo. Pirmas viešas įrašas puslapyje paliktas 2021-ųjų birželį įkelta viršelio nuotrauka.

REKLAMA
REKLAMA

Karui Ukrainoje prasidėjus, prieš parą puslapis pakeitė profilio nuotrauką. Joje dabar matyti Lietuvos vėliava ir naujasis puslapio pavadinimas.

Vienas pirmųjų apie tai socialiniuose tinkluose pasisakė Anthony Kisliak. Jo paskyroje publikuotos nuotraukos rodo, kad dar ketvirtadienį puslapyje „Gyvai“ buvo galima rasti neištrintų Celofano vaizdo įrašų, kuriuose jis kalbėjo apie galimybių pasą ir kitus prieš valdančiųjų veiksmus nukreiptus dalykus.

REKLAMA

Ketvirtadienį taip pat buvo sukurtas naujas puslapis „Lietuvos pagalba Ukrainai“. Pastarojo įrašais dalijamasi puslapyje „Gyvai“.

Kol kas nei vienas puslapis neprašo aukoti pinigų ukrainiečiams, tačiau staigiai pasikeitusi puslapių retorika ir nauji puslapiai verčia būti atidiems.

„Kam to reikia nežinau, bet nenustebčiau, jei keliskart už finansinius nusikaltimus teistas asmuo bandytų prasukti dar kokią finansinę aferą.

Tokiems žmonėms turėtų būti gėda turėt Lietuvos pilietybę.

Dalinkitės, kad žmonės nepapultų į šį šūdų malūną ir be abejo: REPORT. Nuorodas paliksiu komentaruose“, – rašo A. Kisliak.

REKLAMA
REKLAMA

Neaukokite bet kam

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo surengta akcija „Laisvė šviečia“. Jos metu gyventojai aukojo pinigus ukrainiečiams. Be to, aukoti galima ir organizacijai „Blue/Yellow“.

Ketvirtadienį vakare organizacija paskelbė, kad buvo suaukota daugiau nei milijonas eurų.

Tikėtina, kad pajutę galimybę gauti pinigų, sukčiai ims ja naudotis ir apgaudinės gyventojus.

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį į kelis dalykus, ką reikėtų patikrinti prieš aukojant pinigus.

„Lietuvos gyventojai nelieka abejingi situacijai Ukrainoje ir aktyviai aukoja pinigus fondams bei organizacijoms, kurios teikia paramą Ukrainos gyventojams ar kariams – palaikymas yra itin reikalingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, kaip gana įprasta tokiose situacijose, pastebime ženklų, kad šia situacija gali pradėti naudotis ir finansiniai sukčiai“, – teigia Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas Eimantas Vytuvis.

Pasak jo, norint nepakliūti į sukčių pinkles, rekomenduojama būti atidiems ir atkreipti dėmesį į ženklus, leisiančius nustatyti, ar  nurodytas paramos gavėjas yra patikimas:

  • svarbu įsitikinti, ar paramos prašanti organizacija yra registravusi savo veiklą Lietuvoje. Teigiamu atveju pravartu patikrinti, kiek laiko ji veikia. Tokią informaciją galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje ČIA;
  • atkreipkite dėmesį, kurios šalies banke yra paramos gavėjo sąskaita; norint išvengti valiutos keitimo mokesčių, Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų klientams patogiausia pervesti paramą eurais į euro zonos valstybių finansų įstaigose esančias sąskaitas; jei organizacija yra įsteigta užsienyje, informacija apie laukiamą paramą turėtų būtų patalpinta oficialiuose puslapiuose ir ieškant informacijos apie ją internete, turėtume rasti teigiamus paminėjimus kituose patikimuose kanaluose;
  • pravartu pasidomėti, ar paramos organizacija jau yra anksčiau teikusi panašią pagalbą Ukrainai; atkreipkite dėmesį į paramos teikimo būdą: pavyzdžiui, jei siūloma paremti tik kriptovaliutomis,  tai vienas iš signalų atidžiau įvertinti paramos gavėjo veiklą;
  • net jei ir prašymas paremti yra patalpintas internetinių puslapių gražiai vizualiai atrodančiuose reklaminiuose skydeliuose ar įrašuose socialiniuose tinkluose, informaciją apie paramos rinkėją taip pat vertėtų patikrinti;
  • atkreipkite dėmesį į prašomą paaukoti sumą. Jei prašoma itin didelių sumų, tai vienas iš sukčiavimo ženklų;
  • kilus įtarimui, taip pat galima įsitikinti, ar paramos gavėjas viešai skelbia savo veiklos ataskaitas. Mūsų šalies įstatymai reikalauja, kad pasibaigus finansiniams metams, labdaros ir paramos fondai turi viešai pateikti metinę veiklos ataskaitą.

Kilus įtarimų ar pastebėjus galimus sukčiavimo atvejus, reikėtų apie juos pranešti teisėsaugos institucijoms.

REKLAMA

Šiuo metu aukoti galima taip:

BLUE/YELLOW

PERVESTI LIETUVOJE

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869

Bankas: Swedbank

Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona

Mokėjimo paskirtis: PARAMA

PAYPAL

[email protected]

PAYSERA

Paysera sąskaita: EVP5310001450732

TAPTI PASTOVIU SPONSORIU – AUKOTI 3 AR 5 EUR Į MĖNESĮ

Skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482

Gavus SMS-atsakymą tvirtinti su SMS pagal instrukcijas

Kas mėnesį automatiškai pervedama 3 arba 5 EUR

(stabdyti paslaugą – SMS su tekstu „STOP“ numeriu 1482)

Taip pat – kriptovaliutos:

  • BTC – 1KeJHHnvbmC6aQquestBun3vTnZZifM72r
  • ETH – 0x550A09e1CFEf6EF88fa57e763f74550444ea6fA1
  • DASH – XigLaU3AYcLiCeoBk1g9RFEgKwF8ScqqZp
  • LTC – MGPNPT3j6gvNBGiR5ZJs7W6mVwLJ7M64V7
  • USDT – 0x550A09e1CFEf6EF88fa57e763f74550444ea6fA1
  • BNK – 0x550A09e1CFEf6EF88fa57e763f74550444ea6fA1

Aukoti taip pat galima Raudonajam kryžiui:

https://donation.redcross.lt/musurankosukrainai

Aukoti galima numeriu 1485 – auka 5 eurai.

Daugiau stebėkite TV3 Žiniose:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų