REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet Lietuvoje įsigaliojo su vaiko pinigų mokėjimu susijusi naujovė. Nuo 2021-ųjų daliai šeimų Lietuvoje vaiko pinigai yra išmokami ne pinigine forma, o padengiant įvairias prekes ar paslaugas.

Šiemet Lietuvoje įsigaliojo su vaiko pinigų mokėjimu susijusi naujovė. Nuo 2021-ųjų daliai šeimų Lietuvoje vaiko pinigai yra išmokami ne pinigine forma, o padengiant įvairias prekes ar paslaugas.

REKLAMA

2022 m. sausio 1 d. įsigaliojo įstatymo nuostata, kad, jeigu socialinę riziką patiriančių asmenų vaikai, kurių ugdymas pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programas yra privalomas, dėl nepateisinamų priežasčių nelanko švietimo įstaigų, išmokos jiems teikiamos nepinigine forma. Vaiko pinigai šiemet siekia 73,5 euro.

„Numatytais pakeitimais siekiama, kad išmokos socialinę riziką patiriantiems vaikams būtų teikiamos individualizuotai, užtikrinant jų poreikius, įskaitant ir privalomą ugdymą, padėti tokių šeimų vaikams neišsiskirti iš kitų ugdymo įstaigose, o ateityje pasiekti geresnių mokymosi rezultatų ir nepatirti socialinės atskirties“, – atsakyme tv3.lt rašė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Ne visos šeimos išmoką gauna pinigais

Ministerijos teigimu, tokios permainos įgyvendinamos su socialine rizika susiduriančioms šeimoms. Vis dėlto šeimos gali spręsti, kur šiuos pinigus panaudoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Parenkant tinkamiausią išmokos panaudojimo formą ir būdą šeimoms, susiduriančioms su socialine rizika, svarbiausias vaidmuo tenka su šeima dirbantiems atvejo vadybininkams ir socialiniams darbuotojams. Jie geriausiai žino šeimos problemas ir teikia jiems pagalbą, rekomendacijas, kaip taikliausiai panaudoti vaikui skirtas išmokas. 

REKLAMA

Atvejo vadybininkas ar socialinis darbuotojas, parinkdamas išmokų teikimo formą ir būdą, išklauso šeimos nuomonę apie tikslingą išmokų panaudojimą vaikų poreikiams patenkinti, įvertina esamą šeimos situaciją, patiriamas rizikas bei aplinkybes ir, bendradarbiaudamas su šeima, parenka tikslingiausią išmokos panaudojimo formą ir būdą“, – teigė SADM.

Savivaldybių duomenimis, 2021 m. išmoką vaikui nepinigine forma gavo 5652 vaikai iš 2546 šeimų. Ministerija patvirtino, kad išmokos dydis, gaunant ją nepinigine forma, išlieka toks pat – 73,5 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Galima derinti pinigines ir nepinigines išmokas

Ministerija taip pat plačiau paaiškino, kokiomis formomis gali būti teikiami vaiko pinigai.

Pinigine forma, šiais būdais: 

  • piniginėmis lėšomis vaikus prižiūrintiems asmenims (vienam iš vaiko tėvų, globėjui (rūpintojui), pilnamečiams kartu su vaikų gyvenantiems broliams ar seserims, dalyvaujant atvejo vadybininkui ar socialiniam darbuotojui, kuris konsultuoja ir padeda jiems tikslingai panaudoti skiriamas pinigines lėšas, kad būtų patenkinti vaikų poreikiai, taip pat vyresniems kaip 16 metų vaikams.

Nepinigine forma, šiais būdais: 

  • Apmokant vaikų išlaikymo išlaidas darželiuose; 
  • Apmokant neformalųjį ugdymą (už būrelius); 
  • Apmokant mokiniams ugdyti reikalingų priemonių, drabužių, avalynės, higienos reikmenų ir kitų vaikams būtinų daiktų įsigijimo ar vaikų gyvenamosios aplinkos pagerinimo išlaidas; 
  • Išduodant socialines korteles, skirtas pirkti parduotuvėje (išskyrus alkoholio, tabako gaminius ir loterijos bilietus), ir kt.;

„Be to, išmokos gali būti teikiamos derinant piniginę ir nepiniginę formas. Išmokų piniginėmis lėšomis dydžiai negali viršyti 50 proc. paskirtų išmokų dydžio, išskyrus atvejus, kai atvejo vadybininkas ar socialinis darbuotojas rekomenduoja didesnę kaip 50 proc. paskirtų išmokų dydžio sumą mokėti piniginėmis lėšomis“, – patikslino SADM.

Vaiko pinigai, kaip ir kasmet, skiriami vaikams nuo gimimo dienos iki 18 metų amžiaus. Asmenys virš 18 metų amžiaus vaiko pinigus gali gauti, kol mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau iki sulauks 23-ejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų